3d-vectra-ile-gelecegi-gor
  • 535
  • 0

Farklılaşan güzellik algısı ile farklılaşmak isteyen insanlar vücutlarında bariz değişiklikler yapmak istemektedirler bunun için farklı yöntem seçeneklerinden oluşan birçok uygulamaya başvuran kişiler başarısız olduklarından daha kısa yoldan kesin çözüm üretmek için genellikle estetik ameliyatlarını tercih etmeye başlamaktadırlar. Bu ameliyatlar dönemin güzellik algısına göre farklılık göstererek karşımıza çıkmaktadır.

Farklı Dönemlerin Güzellik Algıları

Günümüzün güzellik algısı genel itibari ile geçmişin güzellik algısından farklılık göstermektedir. Dönemsel olarak değişen dünya görüşü ile değişiklik göstermiş olan güzellik algısı kimi zaman ince bel kimi zaman dolgun kalça gibi kavramlar ile karşımıza çıkmıştır. Bunlardan ince bel kavramı 19. yüzyılda ortaya çıkmış bir akım olmakla birlikte dolgun kalça akımının tam tarihi belli olmamaktadır. İnce belli olabilmek için bayılana kadar korse giyen kadınların bulunduğu dönem bayılan kadın dönemi olarak bilinirken dolgun kalça döneminde kalçaların büyük gösterilmesi için tercih esilen farklı kıyafetlerde modanın şekillenmesine neden olmuştur. 15 ila 16. yüzyıllar arasında kaşsız kadın moda olurken ilerleyen dönemlerde kalem kaşlı kadınlar moda olmuş küçük ayaklı kadınlardan uzun boyunlu kadınlara farklı birçok güzellik algısı oluşmuştur bu güzellik algıları dönemleri için büyük önem taşırken günümüzde özelliklerini yitirmişlerdir. Bunun yerini günümüzde altın oranı olan yüz ve vücut hatlarına sahip bireyler almıştır. Eskiye nazaran bir bölgenin büyük ya da küçük olmasından ziyade orantısal olarak bir bütünlük sağlanmasına öncelik veren günümüz güzellik anlayışında bireylerin vücutlarının kıvrımlı ve hatlı olmasına öncelik verilmekte ve yüzde de aynı şekilde belirgin ve altın orana uygun bir yapının bulunması tercih edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bu güzellik algısından kaynaklı olarak değişiklik gösteren yapısal özelliklerini düzeltmek isteyen kadınlar genellikle başta diyet ve egzersiz olmak üzere farklı birçok yönteme başvurmakta ve vücutsal oranı yakalayabilmek için farklı yöntemler uygulamaktadırlar. Diyet ve egzersiz gibi yöntemlerin başarısız olması sonucunda ise daha kısa sürede kesin çözüm elde etmek amacıyla estetik ameliyatlara başvurmaktadırlar. Bu ameliyatlar öncesinde alacakları son durumu görmek için ise son teknoloji ürünü 3d vectra cihazlarında işlem

Estetik Ameliyat Nedir Çeşitleri Nelerdir?

Estetik açıdan hoş bir görünüm kazanmak isteyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkan estetik ameliyatların farklı bölgeler için farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunları sınıflandırmak gerekirse genel anlamda vücut ve yüz olarak ayrılması mümkündür.

  • Meme büyütme küçültme ve dikleştirme ameliyatları. Bu ameliyatlar bazı biyolojik rahatsızlıklar, hamilelik, emzirme ve aşırı kilo alıp verme gibi durumlardan kaynaklı olarak bozulan göğüs formunun yeniden yapılandırılması için yapılan ameliyatlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar.
  • Burun estetiği ameliyatı. İlk görünümde önemli bir yere sahip olan yüzde görünür bölgede bulunan ve profil oluşumunda büyük bir öneme sahip olan burun yapısında bulunan kemik, kıkırdak ve burun deliği bölgelerine göre farklı estetik uygulamalara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda bireyler istedikleri burun yapısına sahip olabilmektedirler. Burun yapısında bulunan kemiğin eğriliğinin düzeltilmesi, çukurların doldurulması ya da kamburların düzleştirilmesi gibi farklı burun estetiği operasyonları bulunmaktadır bunların yanı sıra burun deliğinde büyütme ve küçültme uygulamaları yapılarak bireylerin daha sağlıklı ve estetik bir görünüm elde etmeleri sağlanmaktadır.
  • Vücut şekillendirme ameliyatları. Bireylerin vücutlarında farklı bölgelerinde düzeltme yapmalarına ve yağ dokularının yakılmasında etkili olan bu uygulama sayesinde kalça, bacak ve karın bölgesinde bulunan yağlar yakılabilir ve gerdirme işlemi yapılarak daha kıvrımlı ve pürüzsüz bir görünüm oluşması sağlanabilmektedir. Vaser liposuction uygulaması sayesinde deri altında bulunan yağ dokuları yakılarak konsüller ile çekilmektedir ve bu işlem sayesinde herhangi bir kesi uygulanmadan klasik liposuction uygulaması yapılmadan da sonuç elde edilmesi sağlanmaktadır. Bu uygulama deri altında bulunan yağ dokularının yeniden yapılandırılmasında yardımcı olmaktadır.

Bu uygulamalar arasında burun estetiği ile meme dikleştirme, büyütme ve küçültme işlemlerinde 3d vectra uygulaması sayesinde elde edeceğiniz görünüm hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

3d Vectra Uygulaması Nedir?

3d vectra görüntüleme sistemi sayesinde yaptırmak istediğiniz estetik ameliyatın sonucunda sahip olacağınız görünümü sanal ortamda görme imkânı elde edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde yapılacak olan ameliyat sonrası kazanacağınız görünüm ve bu görünümün vücudunuz ile olan uyumu arasındaki ilişkiyi 3d vectra görüntüleme sistemi ile görebilir ve bu görünüm sayesinde yapınızın nasıl şekil alacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatından sonra sahip olacağınız görünümü sanal olarak size gösteren bu görüntüleme sistemi 3 farklı açıdan çekim yapan kameralar sayesinde oluşturulmaktadır. Burun yapınızın 3 farklı açıdan fotoğraflanmasının ardından 3 boyutlu olarak sanal ortama aktarılması ile gerçekleştirilen görüntü sayesinde ameliyat hakkında genel bir fikir sahibi olmanız sağlanmakta aynı zamanda ameliyat sonrası sahip olacağınız görünüm üzerinde değişiklik meydana getirme imkânı elde etmenizi sağlamaktadır. Burun estetiği ameliyatı gibi meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarında da kullanılabilen bu yöntem sayesinde sahip olacağınız görünüm hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı sonrasında göğsünüzün sahip olacağı yeni form ile eski form arasında karşılaştırma yapmanıza da yardımcı olan bu uygulama aynı zamanda kazanacağınız yeni formu farklı açılardan görmenizi sağlayarak genel görünümünüz hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu uygulama sayesinde ameliyatta uygulanacak olan yöntemin seçiminden uygulama boyutuna kadar birçok ayrıntıyı kolaylıkla algılayabilmeniz ve değerlendirebilmeniz sağlanmaktadır. Bu uygulama sayesinde yeni oluşacak olan vücut formunuzun genel olarak 3 boyutlu modelini de sanal ortamdan görerek ameliyat sonrası görünüm hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

3d Vectra Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

3d vectra görüntüleme sistemi hastaların akıllarına takılan sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Genel olarak estetik ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacaklarını bilmeyen ve bu konu hakkında tedirginlik yaşayan bireylerin akıllarında bir yapı oluşması için kullanılan bu sistem sayesinde merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Ameliyat sonrası kazanacağınız yeni formunuz ile eski formunuz arasında kıyaslama yaparak elde edeceğiniz yeni görünüm hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayan görüntüleme sistemi aynı zamanda uygulama öncesinde de yardımcı olmaktadır. Uygulanacak olan yönteme ve uygulanacak olan malzemeye göre farklı bir görünüm kazanacak olan birey doktor referansında farklı seçenekler arasından tercih yapma imkânı da bulacaktır. Doktorun önerisi dahilindeki tercihlerin uygulanması sonrasında nasıl bir görünüm elde edeceğinizin gösterilmesi ile karar verme sürecinize katkı sağlanmaktadır.

3d Vectra Görüntüleme Sistemi Nasıl Bir Uygulamadır ve Görüntüyü Nasıl Elde Eder?

Sürecin daha başarılı olması için kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkan 3 boyutlu görüntüleme tekniği bireylerin farklı açılardan görüntülerinin alınması ile çalışmaktadır. 3 farklı açıdan bireyin taranması ile çalışan bu sistem tarama sonrası verileri sanal ortama aktararak işlem yapmaktadır. Tarama esnasında yaydığı ışınlar ile vücut yapısını ölçen sistem vücudun yapısını kodlayarak 3d vectra bir model ortaya çıkarmaktadır. Bu model üzerinden yapılacak uygulamalara göre yeni modellerin yapılandırılması sağlanmaktadır. Bu modeller bireylerin farklı uygulamalar sonrası elde edecekleri görünümleri göstererek bireylerin görünümleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamaktadırlar.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *