Yaşlanmanın bir getirisi olan cildin elastik yapısının kaybından kaynaklı olarak ciltten sarkmalar ve kırışıklıklar görünür. Özellikle bu durum dudak ve göz çevresinde görülmektedir. Bunlardan kurtulmak için birçok yöntem uygulanır. Dudaklar için özellikle dudak dolgusu yapılır. Dudakların belli oranda büyütülmesi ve dudaklara hacim kazandırması amacıyla uygulanan enjeksiyon işlemine dudak dolgusu denir.

Dudak dolgusu herkes tarafında tercih edilen bir uygulamadır. Her yaştan kişi yaptırabilir. Ancak yasal olarak yaş 18 şeklindedir. Kalıcı dudak dolgusu yaptıracak kişi herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak için doktorunu düzgün seçmelidir. Genel yan etkileri kızarıklık, şişlik ve morarma şeklindedir bu da kısa bir süre sonra geçer.

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

dudak dolgusu yaptırma süreci

Birçok nedenden dolayı yapılan dudak dolgusu nedenleri şöyledir:

 • Dudakları dolgun görünüme kazandırmak ve hacimli görünmesi için yapılır.
 • Dudak şeklini beğenmeyen kişiler istenilen şekillendirmeyi yapmak için yapılır.
 • Simetri bozuklukları var olabilir. Bunların düzelmesi için dudak dolgusu yapılır.
 • Kontür yapılması durumunda daha belirgin hale getirmek için yapılır.
 • Dudak kontu yapılması için yapılır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır konusunda araştırmalar sonucunda ya da doktorla konuşulması sonucunda öğrenilebilir. Kişi işlemi detaylı olarak öğrendiği zaman ne istediğine ve sürecin nasıl olacağıyla ilgili genel bir bilgiye sahip olur.

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok kişi dudak dolgusu yaptırırken dudak dolgusu fiyatları baz alarak işlem yaptırmak istiyor. Ancak asıl dikkat edilmesi gereken durumlar kişinin sağlığı için önemli noktalardır. Dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekildedir:

 • Doktorun ne kadar uzman olup olmadığına bakılır.
 • Kullanılacak malzemelerin kalitesine dikkat edin. Bunun için malzemeleri görmek isteyebilirsiniz. FDA onaylı ürünler olup olmadığına dikkat edilmeli.
 • Ortamın hijyenine dikkat edilmeli.
 • Doktorun geçmiş çalışmaları talep edilerek bilgi alınmalı.
 • Herhangi bir sorun çıkması durumunda dolgu sonrasında nasıl bir süreç izledikleri öğrenilmeli.

Dudak dolgusu yaptırmadan önce yaptıracak kişinin doktorla ilişkisi güven içinde olduğunda daha iyi sonuçlar alınır. Kişi doktora güvendiği için operasyon anında daha rahat olur. Doktorda işlemi kolaylıkla gerçekleştirme fırsatı bulur. Tüm bunlar dikkate alınarak işlem yapıldığında dudak dolgusu sonuçları gayet olumlu olacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

dudak dolgusu nasıl yapılır -2

Dudak dolgusu birçok kriteri dikkate alınarak yapılır. Alt dudak ile üst dudak birbirlerine belli bir orantıda olması gerekir. Bu oran alt dudağın üst dudaktan üçte bir gibi bir oranla dolgun olmasıdır. Dudak dolgusu nasıl yapılır dolgu yapılırken kişi gülümsediği durumlarda diş etleri görünmemelidir. Simetrisi, hacmi ve genişliği orantılı olmalı ve güzel görünmelidir. Bu görüntünün yanından dudak dolgusu ne kadar kalıcı olduğu da önemlidir.

Dudak dolgusu herkeste aynı şekilde yapılmaz. Dudak dolgusu yaptıranlar incelendiği zaman bu durum gözle görünür. Kişinin dudağının şekline göre ve istenilen şekle göre dudak dolgusu işlemi yapılır. Dudak dolgusu yapılırken kişinin zevki ve yaşı dikkate alınarak işlem yapılır.

Dudak dolgusu işlemi oldukça kısa bir işlemdir. Dudak bölgesi kremle uyuşturularak işleme başlanır. Hyaluronik asit dudağa enjekte edilir. Tüm bu işlemlerden önce dudağa buz uygulaması yapmak önemlidir. Dudak dolgusu sonrası da bölgeye buz işlemi yapılabilir. Bu durum şişlik oluşmasını engellediği gibi kanamayı da durdurur. Dudak kontürü için dudak çizgilerine de dolgu enjekte edilir. Bu görünümü güzelleştiren bir durumdur.

Dudak dolgusu işlemi yapıldıktan sonra sonuç hemen görülür. Bir süre şişlik bulunur. Bu şişliğe aldanıp işlemin yanlış olduğu düşüncesi yaşanmamalıdır. Şişlik 1 ya da 2 gün içinde indikten sonra öncesinde planlanan dudağa sahip olunur.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Dudak görünümünü düzelmek isteyen kişiler, dudak dolgusu nasıl yapılır ve dudak dolgusu fiyatları 2022 tarzında araştırmalara girer. Uygun görmesi durumunda doktor ile görüşülür. Doktor kişinin yüzüne en uygun dudak şeklini ve büyüklüğünü işlemi yaptıracak kişiye sunar. Kişi gerekli görmesi durumunda değişiklikler yapabilir.

Ön işlemleri geçtikten sonra asıl işlemlere geçiş yapılır. Dudağa anestezik krem sürülerek dudak hissizleştirilir. Bu sayede işlem sırasında acı hissetmez. İğneler ile dolgu maddesi dudağın gerekli yerlerine enjekte edilmeye başlanır. İşlem en fazla 20 dakika sürer ve işlem yapılan bölge anında farkı ortaya çıkarır. Daha sonra kıvrımlar üzerine işlem yapılarak dudak dolgusu işlemi biter.

Doğal bir dudak görünümüne sahip olan kişi görüntüsünden memnun olarak daha mutlu hisseder. Bu işlem 6 ile 12 ay arasında kalıcıdır. Her kişide maddeyi eritme durumuna göre farklılık gösterir. Dilenildiği takdirde işlem tekrar tekrar yapılabilir. Herhangi bir sorun yaşanmaz. Düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde kalıcılığı süresi kendiliğinden uzamaya başlar.

Dudak Dolgusu Yapıldıktan Sonra Neler Yapılmalı?

Dudak dolgusu işlemini yaptıran kişi hiçbir sorun yaşamadan gündelik yaşamına anında dönebilir. Ancak doktorun önerdiği şeylere dikkat edilmesi gerekir. Dudak dolgusu işleminden sonra şişlikler ve ödem oluşur. Bu şişlikler ve ödemler 2 içinde iyileşmeye başlar. Dudaklarda istenilen sonucu kavuşulur.

Dudak dolgusu uygulamasından sonra kişi sıcak ya da soğuk içecek almamalıdır. Dudakların çok soğuk ve çok sıcak şeylere karşı teması yapılmamalıdır. Bu duruma 24 saat içinde dikkat edilmesi uygundur. Doktor kişinin durumuna göre dikkat etmesi gereken durumları anlatır. Herhangi bir sorun karşısında doktora gidilerek anında kontrol yaptırılması işlemi yaptıran kişi için önemlidir.

Dudak Dolgusu Sonucu Ne Kadar Sürede İyileşme Gerçekleşir?

dudak dolgusu nasıl yapılır

Dudak dolgusu nasıl yapılır öğrendikten sonra merak edilen kısımlardan biri de iyileşme sürecidir. Dudak dolgusu yaptırdım diyenler iyileşmenin çok kısa olduğunu bilmektedir. Dudak dolgusu işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Tabi bu durum istenilen şeklin yapısına göre de farklılık gösterir.

Uygulama bittikten sonra kişinin yatışına gerek yoktur. Aynı gün içinde evine geçiş yapabilir. Dudak dolgusu hemen etkisini gösterir ve istenilen şekil elde edilir. Sonrasında kişi dudağına herhangi bir kozmetik ürünü sürmemesi ve sıcak soğuk maddeleri dudağına değdirmemesi gerekir. Bu durum sadece ilk gün için geçerlidir. 2 gün içinde işlem anında oluşan kızarıklar geçer ve iyileşme süresi bitmiş olur.

Dudak Dolgusu Sonrası Nasıl Beslenilmeli?

Ödemlerin geçmesi için birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan biri de dudak dolgusu sonrası ödem oluşmasına karşı beslenmenin önemidir. Bazı kişiler Dudak dolgusu sonrası sigara içilir mi gibi sorular yöneltebilmekte. Sigara kullanımına bir süre ara verilmesi gerekir.

Dudak dolgusundan sonra kan pıhtılaşmasına neden olacak besinler ve ilaçlar, kanın sulanmasına neden olacak besinler ve ilaçlardan uzak durulmalıdır. Acı biber, kırmızı şarap, sarımsak ve vişne gibi besinler bir süre tüketilmemeli. Bunların ne kadar süre tüketilmeyeceği kişiye bağlı olarak gelişmesinin yanı sıra genel olarak 1 hafta süresi verilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

dudak dolgusu fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları yapılacak işleme göre belirlenir. Kişiler dudak dolgusu yaptırmadan önce dudak dolgusu ne kadar tarzında araştırmalar yapabilir. Bu araştırmalarda kişiler fiyatın uygun bulduğu kişiye ilk gitmemeleri gerekir. Elbette ki bütçelerini zorlayacak doktorada gitmemeleri gerekir. Önemli olan kişinin sağlıklı bir şekilde ve kendine uygun bir doktor bulmasıdır.

Dudak dolgusu fiyatları yapılacak dudağın stiline göre, kullanılacak malzemenin kalitesine göre, doktorun tecrübesine göre, alt ve üst dudağın aynı anda yapılıp yapılmamasına göre, kalıcılığının süresine göre belirlenebilir.

Dudak dolgusu yaptıracak kişi telefonla görüşmeden sonra yüz yüze görüşme sağlayarak doktorun deneyimleri ve yaptığı işleri konusunda bilgi sahibi olunması kişinin rahatlaması için önemlidir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

kalıcı dudak dolgusu fiyatları nelerdir

Dudakların güzel bir şekilde görünmesi herkesin isteğidir. Güzel görünümlü dudaklar kimi zaman doğuştan olmasının yanı sıra genel olarak kişiler dudak dolgusu yaptırarak istedikleri şekli dudaklarına yaptırabiliyorlar.

Kişiler kalıcı dudak dolgusu yaptırırken kalıcı dudak dolgusu fiyatları araştırması yaparlar. Dudak dolgunlaştırma işlemiyle sürekli olarak uğraşmak istemeyen kişiler çare olarak kalıcı dudak dolgunlaştırma yöntemini seçmişlerdir. Ancak istenilen hacmin kalıcılığı konusunda sağlıklı bir yöntem henüz yoktur. Enjeksiyon yaparak kalıcı dudak dolgusuna ulaşılmaz. Yağ enjeksiyonları veya dermofat greft dudakta kalıcı olur. Ama bu enjekte edilme değil ameliyat ile olur.

Permalip Dudak Dolgusu Fiyatları

Permalip dudak dolgusu dudağına şekil verdirmek isteyen herkesin tercih ettiği bir yöntemdir. Permalip FDA onaylı dudak implantıdır. Permalip dudak dolgusunda işlem yapıldıktan sonra erime yaşanmadığı için yenilenme ihtiyacı bulunmuyor.

Permalip dudak dolgusu fiyatları her yıl değişim göstermektedir. Permalip fiyat 2022 fiyatı 2021’e göre farklılık göstermektedir. Permalip dudak dolgusu işleminde lokal anestezi kullanılarak yarım saat içinde işlem gerçekleşmektedir. Permalip tek parça silikonda oluşmaktadır.

Dudak Dolgusunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Üst Dudak Dolgusu Avantajları

Dudak dolgusu uygulaması ekonomik ve az operasyon isteyen bir yöntemdir. İşlem kısa sürmekle birlikte iyileşme süreci de oldukça kısadır. İyileşme sürecinde dudak dolgusu sonrası topaklanma yaşanabilir. Bu durum 2 gün içinde geçecek bir durumdur. Bu kadar kısa sürede istenilen sonuca varılmasından kaynaklı olarak kişiler sosyal yaşamların sekteye uğramaması için bu yöntemi seçmektedir.

Dudak dolgusunda bölgesel yapılma şansı da vardır. Dileyen kişi sadece üst dudak dolgusu yaptırabilir. Dolgu yaptıran kişiler üst dudağa dolgu isteyerek orantılı ve doğal bir görüneme sahip olmak isterler. Çoğu kişide alt dudaklar normal ve istenilen boyuttayken üst dudaklar oldukça ince şekilde olabiliyor.

Bunun yanı sıra her yaş grubu için uygun bir yöntemdir. Dolgu malzemesi için kullanılan hyalüronik asit genel olarak tüm dolgu işlemlerinde kullanılır. Yaşlanma karşıtı bir maddedir.

Dudak Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Dudak dolgusu yaptıracak kişiler işlemle ilgili her şeyi bilmek ister. İşlemin nasıl yapılacağı ne yöntem uygulanacağı ya da işlemden sonra nelerle karşılaşma ihtimali olması gibi.

Doğal dudak dolgusu kullanılan madde Hyalüronik asittir. Bu maddenin herhangi bir yan etkisi yoktur. FDA tarafından onaylanan bir maddedir. Vücutta bulunması ile de yan etkinin yaşanmamasına neden olur. İşlem yapılırken iğnelerin giriş yerlerinde kızarmalara bağlı olarak tahrişler olabilir. Bazen de işlem sonrasında morluklar yaşanabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişebileceği gibi 2 gün içinde iz bırakmadan geçer.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

dudak dolgusu sonrası ödem

Dudak dolgusu çok kısa süren bir işlemdir. Gün içinde hasta normal yaşantısına devam edebiliyor. Dudak dolgunlaştırması yapılmadan önce belirli testler yapılır. Bu testler dudak dolgusu işlemi için önemlidir. Dudak dolgusu bittikten sonra yan etkisinde dudak dolgusu sonrası ödem yaşanır. Dudak dolgusu sonrası şişlik de yaşanabilir. Bu durumlar oldukça olasıdır. Bu durumların geçmesi için doktorun önerilerini dinlemek önemlidir.

Dudak dolgusu sonrası ödem en fazla 1 hafta içinde geçer. Dudak dolgusu sonrasında aşırı ödem oluşması durumunda hemen doktor aranmalı ve muayeneye gidilmelidir. Doktorun önerileri dinlenerek gereken işlemleri yapılmalıdır.

Genel olarak dudak dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Buz uygulaması yapmak önemlidir. Şişliğin oluşmasını önler. Dolgunun fazla enjekte edildiği durumlarda bu kullanılır. Direk olarak uygulanmamalı araya bir havlu ya da peçete konulmalıdır.
 • Krem kullanımı. Doktor işlemlerden sonra iyileşme süreci için krem önerebilir. Bu krem doktorun önerdiği şekilde düzenli olarak uygulanmalıdır.
 • İlaç kullanımında dikkat edilmesi gerekir. Rastgele bir ilaç kullanılmamalı. Bu konuda doktora danışılmalı.
 • Dudak dolgusu sonra masaj dudağa masaj yapmaktan uzak durulmalıdır. Isınan dudak ödemin oluşmasını artırabilir.
 • 2 hafta süre kadar alkol tüketiminde bulunulmaması gerekir.
 • Yüz bölgesinde kan akışını hızlandıracak egzersizler yapılmamalı. Sıcak hiçbir uygulama yapılmamalı.

Hangi Durumlarda Doktora Başvurulmalı?

doğal dudak dolgusu

Dudak dolgusu sonrası ödem oluşması sonucunda bazı önlemler alınır. Bu süreç normal olarak karşılanır. Ancak öngörülmeyen bazı durumların yaşanması durumunda hemen doktora başvurulması gerekilir. Bu durumlar şu şekildedir:

 • Kızarıklığın sürekli olarak artması durumunda
 • Dudaklarda acının artması durumunda
 • Dudakta bölgesel renk değişimi yaşanmasında
 • Dudakta topaklanma oluşmasında
 • Dudaklarda şişliğin artmasında ve buna bağlı olarak asimetrik bozuklukların yaşanması durumunda

İğne girişinin yapıldığı bölgelerde morluklar olabilir bunlar oldukça doğaldır. Şişliğin oluşumuna bağlı olarak asimetrik bozukluklar da yaşanabilir. Bu da gayet doğal karşılanır. Ancak bu durumların öngörülen süreden uzun olması ya da abartılı şekilde olması durumunda işlemi gerçekleştiren doktora başvurulur. Doktor zaten dudak dolgunlaştırma işlemi öncesinde ve sonrasında kişiyi bilgilendirir. Müşteri bu durumlara hazırlıklı olarak hareket etmelidir. Panik yaşamaya gerek yoktur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

dudak dolgusu ne kadar kalıcı

Dudak dolgusunu dileyen herkes yaptırabilir. Herkes kendi zevkine göre dilediği seçimi yapabilir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olacağı konusunda tercihleri kendileri yapar. Dudak dolgusu yaptıranlar yorumları okunarak kişinin nasıl dudak dolgusu yaptıracağı konusunda fikir oluşumu gerçekleşir. Dudak dolgusu kalıcılığına göre 3 şekilde yapılabilir. Bunlar:

 • Geçici dudak dolgusu 6 ile 12 ay süre boyunca kullanılır.
 • Permalip dudak dolgusu, istenildiği zaman çıkartılabilir.
 • Kalıcı dudak dolgusu hep kullanmak zorunluluğu vardır.

Geçici Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Geçici dudak dolgusu en kullanışlı dudak dolgusu yöntemedir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olacağı kişiden kişiye değişir. Bunun nedeni dolgu için kullanılan Hyalüronik asit maddesinin erimesinden kaynaklıdır. Dudak dolgusu nasıl eritilir gibi bazı sorular vardır. Eritme işlemi kişiden kişiye değişir ve ona göre dolgunun inmesi yaşanır. En fazla 1 yıl süre ile kullanılır.

Geçici dudak dolgusunun avantajı kişi pişman olması durumunda çözüme kavuşturulur. Dudak normal haline döndükten sonra kişi isterse dudak dolgunlaştırma işlemini tekrar etmez. Ya da farklı bir dudak şekli belirleyerek yeni bir dudak görünümüne sahip olabilir.

Geçici dudak dolgusu işlemi oldukça basit yapılan bir işlemdir 20 dakikada işlem gerçekleşebilir. Kişiden kişiye 5 ya da 10 dakika oynama gözlemlenir. İşlem ağrısız geçer. Müşteri direk taburcu edilir. Çok kısa süre içinde normal yaşamına geri döner. Yan etkileri ciddi değildir. Hemen geçebilir.

Permalip Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

permalip dudak dolgusu

Permalip dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusunun cevabı bir süre yoktur dilenildiği zaman çıkarılabilir şeklindedir. Permalip ile dudak dolgunlaştırma kısa süreli bir işlemdir. Dudakların kenarlarından yerler açılarak permalip dudak bölgesine doğru itilir. Daha sonra açılan kenarlara dikiş atılır ve işlem biter.

Permalip dudak dolgusu yaptırdım diyen kişiler genel olarak bu işlemden memnundur. Zevklerine göre dolgu seçerek işlem yaptırabilirler. Silikon yapıya sahip olan permolip dudağa yapışmaz. Bu da geri çıkarma işleminde önemli bir noktadır. Permalip ile dudak dolgunlaştırma işlemi yaptıran kişiler diledikleri zaman kalıcı olan bu dolguyu çıkartabilir. Permolip yapışkan olmadığı için de dokularda zedelenme yaşanmaz. Geçici ya da tam olarak kalıcı dudak dolgusu istemeyen kişiler bu yöntemi tercih etmektedirler.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu yaptıran kişiler her zaman bu dolguyu kullanmak zorunda kalırlar. Ciddi cerrahi müdahalelerle çıkartılabilir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusu için her zaman kalıcıdır.

Bu yöntem ile dudak dolgusu yaptıran kişiler birçok sorunla karşılaşmaktadır. Dudaklarda ve yüz bölgesinde şişmeler oluşur. Yani bu yöntem ile kişinin tam olarak nasıl bir yan etkiye maruz kalınacağı bilinmemektedir. Bu nedenle bu yöntem artık önerilmemektedir. Kişiler diğer yöntemlerle dudak dolgunlaştırma işlemi yaparak daha iyi sonuç alabilirler.

Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları yıldan yıla değişim göstermektedir. Kalıcı dudak dolgusu yaptıracak kişiler kalıcı dudak dolgusu fiyatlar 2022 incelenmesi önerilir. Doktoru arayarak bilgi sahibi olmak mümkündür.

Kalıcı dudak dolgusu işlemi kısa süren bir işlemdir. Yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Kişiye lokal anestezi yapılır. Dudak uyuşturulduktan sonra dudak köşesine yakın olan kısımdan dudağın kırmızı alanına permalip yerleştirilir. Özel bir alet ile permalip diğer alanlara doğru itilir. Açılan dudak kısımlarına dikiş atılır. Bu dikiş genel olarak eriyen dikiştir. Bu sayede dikiş alma durumu yaşanmaz. Zamanla kendisi erir.

Kalıcı dudak dolgunlaştırma yöntemleri genel olarak sağlıklı bulunmadığı için bu işlen permalip ile yapılır.

Kalıcı Dudak Dolgunlaştırılmasından Sonra Ne Yapılır?

Kalıcı dudak dolgunlaştırmadan sonra bazı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Kalıcı dudak dolgusu fiyatları yapılacak işleme göre farklılık göstermekte ama fiyatın yüksek olması durumunda kişi daha iyi bir sonuç alacağını bilmesi gerekir. Aksi durumda işlem sonrasında yan etkiler uzun süre görülebilir.

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra dudak bölgesinde şişmeler ve ödemler oluşur. 4 gün içinde bu durum iyileşme gösterir. 10 gün içinde de dudak normal hale gelecektir. Kalıcı dudak dolgunlaştırmadan hemen sonra yaklaşık olarak 4 saat buz uygulaması yapılması şişliklerin azalmasını sağlar. İşlemden hemen sonra bölgeye dudak dolgusu ruj gibi kozmetik ürünler uygulanmamalıdır. 1 hafta boyu ağız bölgesini zorlayacak hareketler yapılmamalı. Esneme germe gibi hareketlere ara verilmeli.

Kalıcı Dudak Uygulaması Neden Tercih Edilmez?

Kalıcı dudak uygulaması birçok klinikte yapılmadığı gibi müşteriler tarafından da tercih edilmez. Tercih edilmemesinin nedeni kalıcı dudak dolgusu fiyatları değildir. Birçok doktur bunu sağlıklı bulmaz. Geri dönüşü olmaz diye düşünülür. Müşterilerin tercih etmemesinin nedeni var olan şekilden bir süre sonra sıkılma yaşanması durumunda tekrardan geri dönüşü olmadığını bilmektir. Dudak yapısına göre kalıcı dudak dolgusu sağlıklı bulunmaz. Geçici dudak dolgusu yaptırarak 1 yıla kadar kullanma şansı yakalanır. Daha sonra tekrar edilebilir. Bir sonraki işlemde farklı stillerde dudak dolgusu yapılabilir. Bu nedenle müşteriler geçici dudak dolgusunu sağlıkları için daha çok tercih ederler.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Yaşlılık ve dudak inceliğinden kaynaklı olarak dudak dolgusu yaptıranlar genel olarak yapılan işlemden memnundurlar. Dolguların yapısında hyaluronik asit vardır. Bu madde insan derisinin yapısında bulunur. Bu yöntemle dudak dolgusu yaptırdım diyenler için bu madde belli bir süre sonra eriyor.

Hyaluronik asit maddesinin kalitesi önemlidir. Kalitede değişiklik yaşanır. Çünkü farklı farklı firmalarda üretilir. Dudak dolgusu yapan doktorlar bu maddenin kalitesine önem verirler.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

  Randevu Talebinde Bulunun

  Medikal Estetik Hizmetleri

  Dudak Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Dudak Şekline Göre İşlemde Değişiklik Olur Mu?

  Kişinin var olan dudak şekline göre ve istenilen dudak şekline göre dudak dolgusu nasıl yapılır merak edilen konular arasındadır. Dudak dolgunlaştırma işlemi her dudak şeklinde ve istenilen her şekilde aynı yöntemle yapılır. Yöntemde bir değişiklik olması söz konusu değildir. Nasıl yapıldığı konusunda değil ne kadar süreceği konusunda bir değişiklik söz konusu olabilir. İşlem süresinde yaşanan bu değişiklik 5 dakika kadar sürebilir. Aşırı fark oluşması durumu söz konusu değildir.

  Dudak Dolgusu Sonrasında İz Olur Mu?

  Hyalüronik asit maddesi ile şekil değişikliği ve büyüklüğünde değişiklik yaparak doğal dudak dolgusu görünümü gerçekleşebilir. Maddenin kişiye etkisi değişmektedir. Etkisi geçen madde ile dudaklar tekrardan eski haline dönüş yapar. Bu durumda tekrardan işlem yapılır. Kısa süren bu operasyonun tekrardan yapılması sorun oluşturmaz.

  Sürekli olarak yenilenebilen doğal dudak dolgusu işlemi yaptıran kişide hiçbir şekilde iz bırakmaz. İz bırakılan bir şeyi üstelik kısa süreli olmasına bağlı olarak kimse tercih etmezdi. İşlemden hemen sonra buz ile kompres yapılması şişliğin alınmasını sağlar. İşlem gerçekleştikten hemen sonra dudağa herhangi bir ürün kullanılmamalıdır.

  Dudak Dolgusu Yaptırıldığı Belli Olur Mu?

  Birçok kişi dudak dolgusu yaptırdıktan sonra fark edilmesini istemez. Dudak dolgusu işlemi yapılırken kişinin yüz şekline ve dudak yapısına göre yeni dudak şekli belirlenerek dolgu yapılması dolgunun anlaşılmasının önüne geçer. Dudak dolgusu yaptıranlar doktor ile birlikte en doğru sonuca vararak doğal görünüm dudak dolgusuna sahip olabilir. Dudak dolgusu büyüklüğü çok abartılmadığı sürece fark edilmez. Bazı kişiler dudak dolgusunun yapıldığının fark edilmesi konusunda sıkıntı yaşamazlar. Bu kişiler daha gösterişli dolgular yaptırma isteyebilir. Kişinin isteğine saygı duyularak işlemler yapılır.

  Dudak Dolgusu Ne Kadar Süre İçinde Yapılır?

  Dudak dolgusu oldukça kısa süren bir işlemdir. Kişi ne istediğine karar verdikten sonra uygun şekilde işlem başlatılır. Dudak bölgesine anestezik krem sürülür. Kremin etki göstermesi için bir süre beklenir. Daha sonra dudağa dolgu maddesi enjekte edilir. Dolgu işlemi 20 dakika kadar sürmektedir.

  Enjekte edilen dudak dolgusunun kalitesi kalıcılık konusundan önemli rol oynar. Bunun yanı sıra kalıcı olması için işlemi yaptıran kişinin yaşam kalitesi ve fiziksel yapısı da belirleyici olur. Dudak dolgusu fiyatları 2021 yapılacak olan dudağın şekline ve büyüklüğüne göre değişim gösterir.

  Dudak dolgusu yaptıracak kişiler, eve stili dudak şekli, klasik dudak şekli, cupid lip dudak şekli, rubina dudak şekli, pierlique ve melek kanadı dudak dolgusu stilleri vardır. Kişiler bunlardan istediğini talep edebilir.

  Dudak Dolgusu Kalıcılığı Nedir?

  Dudak dolgusunu kalıcılığı kişiye göre ve uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan dolgu markası ve vücudun dolguyu eritme hızı bu durumu etkiler. Kalıcı dudak dolgusu isteyenler için dudak dolgusu fiyatları değişim gösterir.

  Dudak dolgusu fiyatları 2021 doktorun aranması durumunda dolgunun kalıcılığının süresine göre belirlenebilir. Dolgular genel olarak 12 aya kadar kalıcılık gösterir. Bu durum bir süre daha uzatılabilir. Dudak dolgusunun bu şekilde olması işlemden daha sonra pişman olacaklar için önemlidir. Kişi belki de ilk görünümünü daha çok beğendiğini fark edebilir. Bu durumda dolgu eridikten sonra tekrardan yaptırma gibi bir duruma girişmez. Kalıcı olması durumunda geri dönüşü yoktur.

  Geçici Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır?

  Dudak dolgusu yaptıranlar ilk olarak bunu merak ederler. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı için genel olarak 1 yıla kadar kalıcıdır. Bu kişiden kişiye değişim gösterir. Bazıların 8 ay sonra da erimeye başlanabilir. Bu durum kişinin maddeyi eritme hızıyla bağlantılıdır.

  Dudak dolgusunda daha önce kalıcı dolgular kullanılıyordu. Bu durumun hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Avantaj olarak kişi dudak dolgu işlemini sürekli olarak yaptırma zorunda kalmaması yer alır. Dezavantajı ise kişinin dudağının görünümünde sıkılması ya da beğenmemesi durumunda işlem geri alınmaz. Bu durum oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurur. Geçici dudak dolgusu kullanılması bir açıdan oldukça iyidir.

  Dudak Dolgusunda Doğal Görünüm Nasıl Olur?

  Doğal dudak dolgusu görünümü için dudakta en az noktaya düşük miktarda dolgu enjekte edilerek doğal görünümlü bir hacim kazanılabilir. Bunu yapabilmek için yüzün yapısı incelenir. Yüze en uygun şekilde olacak dudak şekli belirlenip gereken bölgelere dolgu malzemesi enjekte edilebilir.

  Dudak dolgusu yaptıracak kişiler doğal görünüm için yanlış bilgilerle işlem yapmaktadırlar. Bunlardan teki de evde kalıcı dudak dolgunlaştırma gibi bilgilerdir. Bu bilgilerden hiçbir sonuç alınmayacağı gibi kişinin yanlış uygulamalarda dokuya zarar vermesine neden olunabilir.

  Doğal görünümlü dudak dolgusunu yapabilecek olan doktor alanında uzman olmalıdır. Çünkü doğal görünüm için sadece dudağa madde enjekte etmez. Dudağın genel yapısını, yüz yapısını ve daha birçok şeyi hesabı katarak işlem yapar. Doktor seçimi son derece önemli bir noktadır.

  Permalip Ve Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma Arasında Fark Nedir?

  Yüz bölgesinde ve genel olarak dudak bölgesinde yapılan kalıcı dolgular sağlıksız olarak nitelendirilir. Permalip yaptıranların yorumları incelenerek aradaki fark görülebilir. Kalıcı dolguda bölgede akışkan bir uygulama gerçekleşir. Permalip dudak dolgunlaştırma işleminde akışkan olmayan bir implant kullanılır.

  Permalip çevresine reaksiyon göstermez ve yapışmaz. İstenildiği zaman kolaylıkla çıkarılabilir. Kalıcı dudak dolgusu yaptıran kişiler istenildiği zaman çıkarılmaz. Geri dönüşü yoktur. Ayrıca kişide ciddi reaksiyonlar gösterebilir ve müşterinin sağlığı olumsuz etkilenir. Dudak dolgunlaştırma işleminde kişiye geçici dudak dolgunlaştırma yöntemi ve permalip yöntemi önerilmelidir. Permalip dudak dolgusu fiyatları hakkında doktordan bilgi almak mümkündür.

  Permalip Dudak Dolgunlaştırma Çıkarılır Mı?

  Permalip dudak dolgusu her dudağa uygun şekilde yapılır. Permalipin değişik boyutları vardır. Uzunluğu ve kalınlığı değişebilir. Herkes tercihine göre permalip bulabilir.

  Permalip uygulamasını tercih eden kişiler kalıcı bir uygulama olduğu için tercih etmektedir. Ancak kalıcı dudak dolgunlaştırmanın aksine permaliple yapılan dudak dolgunlaştırma işlemi vazgeçilmesi durumunda ya da beğenilmemesi durumunda çıkarılabilir. Çıkarma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Permalip yapısı gereği yapışmadığı için çıkarılırken dokuya zarar vermez.

  Permalip Dudağın Her Bölümüne Yapılır Mı?

  Permaliple dudak dolgunlaştırma işlemi dudağın alt ve üst kısmına rahatlıkla yapılabilir. Ayrım yapılması gibi bir durum yoktur. Alt dudağın ve üst dudağın şekline uygun olarak Permalip oluşturulur ve takma işlemi gerçekleşir. İşlem yönteminde farklılık yoktur.

  Dileyen kişi permalip ile dudak kalınlaştırmayı sadece üst dudak veya alt dudağa yaptırabilir. Bu kişinin tercihine bağlı olarak gelişir. Permalip dudak dolgusu fiyatları alt ve üst dudağa aynı yapılması ile sadece bir bölüme yapılması durumunda değişiklik gösterir.

  Permalip Kalıcı Dudak Dolgusu Belli Olur Mu?

  Permalip ile kalıcı dudak dolgusu yaptıracak kişiler belli konularda bazı şeyleri merak ederler. Permalip dudak dolgusu fiyatları bunlardan biridir. Permalip dudak dolgusu fiyatları 2019 için doktorun aranması durumunda bilgi alınabilir.

  Permalip dudak dolgusu yaptıran kişiler dolgunun patlayıp patlamayacağı konusunda tedirgindir. Permalip bir silikondur. Herhangi bir şekilde patlamaz, yayılmaz ve akmaz. Bu konuda rahat olunabilir. Permalip dudak dolgusu dudağa uyumludur. Dudağın içinde bir cisim varmış gibi hissedilmesi olası değildir. El ile tutulması durumunda hissedilir. Göğüslere yapılan silikon ile benzerdir. Görünüş olarak anlaşılmaz ancak dokunduklarında hissedebilirler.

  Üst Dudak Dolgusu His Kaybına Neden Olur Mu?

  Önceden yapılan kalıcı dudak dolgularında bazı sinirlerden kaynaklı olarak his kaybı yaşanmaktaydı. Hyalüronik asit ile yapılan üst dudak dolgusu his kaybına yol açmaz. Maddenin içeriği zaten derimizde var olan bir yapıdır. Dolgular doku içinde yer kaplamaz sadece dağılırlar. Bundan kaynaklı olarak hiçbir his kaybı yaşanmaz.

  Bazı işlem yaptıracak kişiler his kaybının yanı sıra dolgu sonrasında mimik kaybının yaşanmasından da korkar. Dolgu sonrasında bu işlemden kaynaklı olarak mimik kaybı yaşanması birçok kişinin bu yöntemi tercih etmesini bıraktırır hale gelir. Ancak son derece doğal olarak yapılan bu işlemler dudak dolgusundan kaynaklı olarak mimik kaybının yaşanması sorununu ortaya çıkarmaz.

  Üst Dudak Dolgusu Yapılması Hangi Sorunları Kaldırır?

  Bazı kişilerin sadece üst dudak dolgusu istemesinin nedeni asimetrik durumlardır. Kişi üst dudağının inceliğinden ve şekil olarak düzensiz görünmesinden kaynaklı olarak sadece üst dudak dolgusu yapılarak var olan şekil bozukluğunun düzeltilmesi amaçlanır.

  Bazı kişilerde burun ile üst dudak arasındaki mesafe dengesizdir. Bu da kimi zaman hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu durumu fark eden kişi kendisinin rahatsızlık duyması sonucunda üst dudağa dolgu ekleterek dudağın yukarı kalkmasının ve burun ile mesafenin dengelenmesini sağlar.

  Dudak dolgusu ne kadar diyenler için sadece üst dudak yapılması durumunda fiyatta değişiklik söz konusudur. İşlemi yaptıracak kişi ile görüşme sağlandıktan sonra belirli bir fiyat aralığı oluşturulur.

   Bizimle İletişime Geçin