Spring Thread / İple Asma

Spting Thread / İple Asma

Fransız Askı ( Dinamik yüz askılama ) Nedir ?

Deri ve deri altı dokularında meydana gelen volüm kaybı, kas dokularının gevşemeye başlamasıyla, yüzde yaşlılık belirtileri oluşmaya başlar. Ciltteki kolajenin azalmasıyla birlikte, elastik lifler gevşemeye başlar.

 • Cilt yaşının gençleştirilmesi, yüz gençleştirme
 • Eksilen kolajenin yeniden oluşturulması
 • Yaşlılık lekelerinin giderilmesi
 • Kırışıklıkları yok etmek ve sarkan dokuları doğal haline getirmek için iple yüz lifting tekniği uygulanmaktadır. 

Dolgu işleminden tamamen farklı,diğer iplere göre daha esnek olan ve Fransa’da üretilen spring thread yani dinamik askı, vücuttaki sarkmaları önlerken, yüzün de gençleşmesine olanak tanımaktadır. Yüzdeki mimik hareketlerine uyum sağlayan özelliği ile, ifade bozukluğu ortadan kalkmaktadır.

Fransız Askısı Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Lokal anestezi uygulanarak yapılan tedavi ortalama 30-45 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Her tür sarkmada ve her yaşta uygulanabilen tedavi, iz bırakmadığı gibi, dikiş izi de yoktur. Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına dönüş sağlayabilmektedir.

Fransız Askısı ile Yüz Germe Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Fransız askısı ile yüz germe işlemi, cildinde sarkma ve kırışma olan ve yüz hatlarından hoşnut olmayan bireyler için uygun bir işlemdir. Aynı zamanda cerrahi işlemlerden kaçınan insanlar için daha ideal bir yöntemdir. Fransız askısı kısmi yüz felci geçiren hastalar için de kullanılan bir tedavidir.

Fransız Akısı Hangi Bölgelerde Uygulanır ?

 • İple Askı, yüzün; yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı,yüzün oval bölümleri kaşlar ve boyun bölgelerine uygulanır. 
 • Vücudun ise ; Göğüs,kol,kalça ve bacak bölümlerine uygulanır. 

Fransız Askı Her Cilt Tipinde Etkili Olur Mu?

İple asma yöntemi için cilt tipiniz önemlidir. Eğer cildinizin derisi ince ve kırışmış ise sonuç istediğiniz düzeyde olmayabilir. Aynı zamanda cilt deriniz çok kalın ve ağır ise kullanılan ipler bu yöntem için yeterli olmayacaktır. Fransız askısının istenilen sonuca ulaşabilmesi için cildinizin ince ve biraz gevşek olması gerekmektedir. Evren Helvacı Klinik doktorlarının doğru bir sonuç alamayacağınız işlemleri sizlere yapmayacağından emin olabilirsiniz. 

Fransız Askısı Sonrası

Ortalama 30-45 dakika arasında lokal anestezi altında yapılan iple cilt germe uygulaması sonrasında hasta, günlük hayatına geri dönebilmektedir. Her uygulama sonrası oluşabilecek morluk, şişlik ya da hassasiyetler, iple yüz germe sonrasında da oluşabilmektedir. Bu yan etkiler, kısa sürede yok olmaya başlar.

İple yüz germe sonrasında hastanın cildinde kaşıntılar oluşabilir. Hafif şekilde oluşan bu kaşıntı, kendiliğinden kısa sürede geçmektedir. Uygulama sonrasında başın dik tutulması, morlukların ya da şişliklerin görünmesini de engelleyecektir.

Fransız Askısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İple yüz germe uygulaması tek seansta yapılan bir uygulamadır. Uygulamanın ardından hasta günlük hayatına başlayabilir. Ancak belli bir süre bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir.

 • Uygulama sonrası, ağır sporlardan kaçınılmalıdır.
 • 1 hafta boyunca sauna/hamam gibi yerlerden uzak durulmalıdır.
 • Güneş ışınlarından korunmalıdır.
 • İlk 1 hafta boyunca aşırı çene hareketleri yapılmamalıdır.
 • Uygulama sonrasında hasta, en az 20 gün yüzünde herhangi bir şekilde ovalama, yüz üstü yatma ya da kaşıma hareketi yapma gibi hareketleri göstermemelidir.

İple yüz germe sonrasında herhangi bir ağrının oluşması durumunda ise, 2-3 gün süre doktorun tavsiye ettiği bir ağrı kesici kullanılabilir.

Fransız Askısı Yaptıranlar

Ameliyatsız yüz germe ya da yüz askılama olarak ifade edilen Fransız askısı, içi polyester ve dışı silikon olan esnek iplerden oluşur. Fransız askısı yaptıranlar, yüzünde fazlalık oluşturan ciltten kurtulmak isteyenler ve yüzünü daha gençleşmesini isteyenler yaptırmaktadır. Bunun yanında yüzünde kısmı yüz felci bulunan kişiler de bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Sadece kadınlar değil, erkekler de yüz askısı uygulamasından yararlanabilmektedir.

İstanbul iple cilt askısı için konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile iletişime geçerek, uygulama hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Fransız Askısı Ne Kadar Kalıcı?

Yapılan uygulamanın etkisi aşamalar halinde görülmeye başlar. Uygulamanın tam etkisi ise ortalama 3 ay içinde en üst seviyede kendini göstermeye başlar. İple yüz germe işleminin kalıcılık süresi, kişiden kişiye değişir. Ortalama 1-2 yıl arasında kalıcılığı devam eden uygulama; kişinin sigara ve alkol kullanımı, cildine bakmaması, düzensiz beslenmesi gibi etkilerle kalıcılık süresi azalmaya başlar.

Fransız Askısı Avantajları

Yapısı gereği, yüzde ifade bozukluğuna yol açmamakla birlikte, yüz hareketlerine uyumu sayesinde doğal olarak görülen dinamik askı, yüzdeki kas ve yağ dokularına da doğal uyum göstermektedir. 4 ile 6 yıl arasında kalıcılığı olan dinamik askı; yüz ve boyun germede, göğüs askılamada, koldaki sarkmaların giderilmesinde, bacak germelerinde, popo askılama ve karın cildinde oluşan sarkmaların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Fransız Askısı Yan Etkileri

İple yüz asma, uygulaması kolay ve güvenli bir uygulamadır. Her uygulama sonrasında oluşabilecek etkiler görülebilir. Uygulama sonrasında morluk, şişlik ya da hassasiyet görülebilmektedir. Oluşan bu yan etkiler ise ortalama 1 hafta içinde yok olmaya başlar.

Fransız Askısı Fiyatları

İple yüz kaldırma fiyatları 2019 yılında da birçok farklı etkene göre değişkenlik göstermektedir. Uygulamayı yapacak olan hekim, kullanılan iplerin markası, kullanılacak ip sayısı, fiyatların değişkenliğinde önemli rol oynamaktadır.

İple yüz germe fiyatları tüm bunların yanında kişinin uygulamayı yaptıracağı hastaneye, sigortasının bu uygulamayı ödeyip ödemeyeceğine göre de değişkenlik göstermektedir.

Örümcek Ağı Yüz Germe Fiyatları

Örümcek ağı; yüz ve boyunda, vücudun birçok yerinde, sarkmalara ve yaşlanmaya karşı bir liftin etkisi sağlamaktadır. En ince kırışıklıkların bile ciltten alındığı örümcek ağı yüz germe fiyatları; uygulamayı yapacak doktora, kullanılan malzemelerin kalitesine, kaç adet ipin kullanılacağına, uygulamanın hangi klinik ya da hastanede yapılacağına göre değişkenlik göstermektedir.

  Bizimle İletişime Geçin