Her insanın farklı yaşam biçimi ve buna bağlı olarak hızlı yaşlanma etkileri bulunur. Vücut zaman içinde; sigara, alkol, düzensiz yaşam, bakımsızlık, sürekli makyaj yapmak, düzensiz beslenmek ve hastalıklar sebebiyle yaşlanması hızlanır.

Yüzün doğal homojen rengi değişmeye ve sağlıksız bir görünüm kazanmasına yol açar. Özellikle ameliyat olmaktan korkanlar için ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarıyla cilt, sayılan tüm bu olumsuzlukların giderilmesiyle daha dinç ve sağlıklı görünmeye başlar.

Yüz gençleştirme uygulamaları çok ağrılı işlemler değildir. Hastanın ağrısına göre hafif ağrı kesiciler ile ağrı dindirilir. Ortalama 40 yaş ve sonrası için gerçekleştirilen yüz gerdirme uygulamaları; erken yaşlanma belirtileri gösteren ve bu yaş aralığının altında olan kişilere de uygulanabilmektedir.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Lazerle yüz gerdirme, cilt üzerinde lazer ışınlarının kullanılmasıyla, kolajen ve bağ dokusu oluşturulmaya başlanır ve cilt gerginleşmeye başlarken, daha canlı görünmeye başlar.

Yüz gençleştirme işleminde lazer kullanılırken, fraksiyonel ışınlar tercih edilir. Lazer tedavisi, belli seanslarla gerçekleştirilir. Özellikle tedavi öncesinde tamamı organik maddelerden kullanılan maskelerle cildin temizlenmiş olması, lazerle yüz gençleştirme tedavisinde çok daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Fraksiyonel yüz gençleştirme işleminde, mikro iğneli radyofrekans iğneler kullanılır. Mikro iğneler, cilt gözeneklerini küçültür ve cilt sıkılaşmaya başlar. Akne izlerinin de yok edildiği tedavi, ortalama 3-4 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise 3 ile 5 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

İstanbul yüz gençleştirme tedavisi, ameliyatsız şekilde gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisinin kalıcılığı, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Yaklaşık 2 yıl ile 5 yıl arasında bir kalıcılık söz konusudur.

Son yıllarda popülerliğini giderek artıran ve cerrahi bir operasyon olmadığı için tercih edilen tedavi yöntemi, farklı yöntemlerle yapılabilen bir uygulamalıdır.

 • Fraksiyonel ışın yöntemi
 • Ultra Matrix germe yöntemi
 • Altın üçgen yöntemi
 • İple yüz germe yöntemi
 • Dolgu yöntemi

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemiyle, cilt ve cilt altı dokuları onarılarak yaşlanma geciktirebilmektedir. Yüz gençleştirme erkek ve kadın hastaların dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Yüze yapılan gençleştirme işlemleri, yüz bölgesinde belirli noktalara yapılır. Bu noktalar işlem sonrasında hassaslaşır ve belli bakımın gösterilmesi gereklidir.

Tedavi sonrası, eski kırışıklıkların tekrar ortaya çıkmaması ve artmaması için, gereken özenin ve bakımın yapılması, özellikle kadın hastaların gece yatmadan önce yüz bölgesini çok iyi temizlemesi ve varsa makyaj temizlenmelidir.

Makyaj temizliğinin ardından yüzde biriken toksinler iyice yüzden atılması ve deri altındaki hücrelerin içine bu toksinlerin gitmemesi için, temiz suyla 4-5 kere ovalayarak yıkanması, yüze yapılan işlemin ömrünün uzamasına da olanak tanımaktadır.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Yüz Gençleştirme Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Risk Var Mı?

Evet. Yüz gençleştirme ameliyatları konusunda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığında, risk oranı düşmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında, operasyonu gerçekleştirecek doktorun tecrübesi önem kazanmaktadır.

Yüz İfadem ve Gülmem Değişir Mi?

Evet. Yüz gençleştirme uygulamasının ardından, çok belirgin olmasa da yüz bölgesindeki ifade değişir. Bu durum ilk 1-2 hafta ifade değişikliği ile geçmektedir. Ancak bu ifade değişikliği ömür boyu kalmaz. Geçen 1-2 haftanın sonunda yüzdeki ifade, uygulama sonrası normal doğal görünümüne kavuşur.

Yüz Gençleştirme ile Yüzdeki Sarkmalar Engellenir Mi?

Evet. Yüz bölgesinde, boyunda sarkmalar, gevşeklikler, kaş düşmesi, göz kapaklarında sarkmalar ve göz altında torbalanmalar oluşabilir. Tüm bu olumsuzluklar, yüz gençleştirme ile ortadan kaldırılır.

Yüz gençleştirme uygulaması için uzman ve deneyimli ekibimizi tercih ederek, tedavinin gerçekleştirilmesi sürecini başlatabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme ve Lazer ile Yüz Gençleştirme Farkı Nedir ?

Ameliyatsız yüz gençleştirme işleminde uygulanan bölgede kolajen üretimini arttırır ve 3 ay içerisinde değişim tamamen görülmektedir. Lazer ile yüz gençleştirmede ise işlem cilt derisinin üst tabakasında etki gösterir. Bu iki işlem birbirinin tamamlayıcısıdır. 

Yüz Gençleştirme İşlemi Kaç Seans Uygulanmalıdır ?

Genellikle tek işlem yeterli olacaktır ancak yaptıracak kişinin kolajen üretme süresi ve deri yapısına göre ek seanslar talep edilebilir. Yaşlanma devam edeceği için ileriki süreçlerde rötuşlar uygulanabilmektedir. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Güvenli Bir Yöntem Midir ?

Dünya çapında 50 yılı aşkın bir süredir uygulanan bu işlem aktif bir cilt hastalığınız olmadığı sürece güvenli bir yöntemdir. 

Yüz Gençleştirme İşlem Süresi Nedir ?

İşlem süresi doktorunuzun yöntemine ve planına göre değişmektedir ancak yaygın yöntemler ile en fazla 60 dakika sürmektedir. 

Kimler Yüz Gençleştirme Operasyonu Yaptırabilir ?

Genellikle orta yaşlı kadın ve erkeklerin tercih ettiği yüz gençleştirme operasyonlarını artık sigara,alkol,genetik yatkınlık ve stres yüzünden cilt sarkması yaşayan 18 yaşından büyük bireylerde bu işlemi tercih etmektedir. 

  Randevu Talebinde Bulunun

  Medikal Estetik Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin