Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi

Vücudundaki orantısızlıktan şikâyet eden, yanlış şekilde kilo alıp vererek bir türlü normal vücut ölçülerine kavuşamayan kişiler, İstanbul bölgesel zayıflama kliniği uygulamalarını değerlendirebilirler.

Günümüzde sadece kadınların değil, her yaştan insanın sorunu haline gelmeye başlayan kilo problemi yanında, selülit problemi de ortaya çıkmaktadır. Bölgesel incelme; bacak ve karın bölgesinde etkilidir.

Formunu korumak isteyen, kilo sorunuyla artık profesyonel şekilde baş etmek isteyen kişiler, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve oluşan selülit problemini de çözmek için, bölgesel incelme ve selülit tedavisine başvurmaktadır.

Soğuk Lipofiz Nedir?

Diyet ve egzersize rağmen, zayıflayamayan kişiler, yağ dondurma prosedürü olan soğuk lipofiz yöntemini tercih etmektedir. Cerrahi yöntemlere gerek kalmadan, kalıcı ve hızlı şekilde zayıflamak için soğuk lipofiz yöntemi oldukça idealdir.

Soğuk lipofiz ile bölgesel zayıflayabilir, ideal kilonuzu erişebilirsiniz. Soğuk lipofiz sayesinde, yağlar kontrol altına alınırken, tedavi süresince yağ hücreleri, kristalize haline getirilir. Kristalize hale getirilen yani dondurulan yağlar, vücut tarafından işlenerek, vücuttan atılır.

Her insanın kendine ait bir metabolizma sistemi bulunur. Soğuk lipofiz sayesinde, bölgesel incelme problemi, kişinin ihtiyaçlarına ve vücuduna göre özel tedavi planlarıyla çözümlenmektedir.

Lipones Nedir?

Her insanın kendine özgü yağ oranı bulunmaktadır. Bazı insanlarda bu yağ oranı, olması gerekenden fazladır. Lipones, vücudun tüm bölgelerinde bulunan yağ oranlarının yok edilmesinde kullanılır.

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen lipones, ultrason destekli yağ hücrelerini yakma işlemidir. Kişinin metabolik yapısına göre seansları değişen lipones, tek seansta bile yağ hücrelerinden kurtulmaya odaklanmıştır.

Linopes tedavisi ile yaklaşık 2-2.5 cm incelme sağlanabilmektedir. Kabuklanma, kanama ya da acı hissi olmayan tedavi, kısa sürede tamamlandığı için, oldukça ideal kilo verme yöntemlerinden biri olarak adlandırılmaktadır.

Karın ve bel bölgesinde oldukça başarılı sonuçlar sunan lipones, yağ azaltma teknolojisi olarak da bilinmektedir. Vücut kitle indeksi 30’un altında olan kişilerin en ideal lipones uygulamasına uygun kişiler olduğu bilinmektedir.

Lipones uygulaması için, konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile görüşmek için randevu alabilir, en kısa zamanda, yağlarınızdan kurtulma yöntemini kullanabilirsiniz.

Rasping Nedir?

Ameliyatsız uygulanan zayıflama yöntemlerinden biri rasping yöntemidir. Bölgesel yağların parçalanmasında oldukça etkili olan bu yöntem, kişinin fazla yağ birikimi bulunan bölgelerinde düzenli şekilde uygulandığında, sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir.

İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan uygulama, kişilerin daha sağlıklı şekilde kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Yağ birikiminin fazla olduğu bölgelerde, hızlıca bu yağ birikimlerinin atılmasını sağlayan yöntem, kalıcı zayıflamayı da sağlamaktadır.

Rasping yöntemiyle zayıflamayı tercih eden kişilerin, eski yeme alışkanlıklarını bırakmaları ve düzenli beslenme ve spor yapmaları gereklidir. Rasping yöntemi; karın, bel e basen bölgelerindeki yağlara uygulanmaktadır.

Bölgesel İncelme Zayıflama

Bölgesel incelme, bölgesel zayıflama olarak da adlandırılır. İnsan vücudunun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ hücrelerini hedef alan tedavi, bölgesel zayıflama doktoru ve ekibi ile iletişime geçerek kliniğimizde yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Bölgesel incelme zayıflama; göbek, basen, kol, bacak gibi bölgelerde yapılmaktadır. Bölgesel zayıflama genel olarak; ince kavitasyon, vibrasyon ya da tıbbi masajlar ile gerçekleştirilmektedir.

Düşük ultrason dalgalarının kullanılmasıyla yapılan bölgesel incelme zayıflama, ısı halindeki enerjinin, basınç dalgalarıyla serbest kalarak yağ tabakalarının, oluşan titreşimler sayesinde yakılmasını sağlamaktadır. Yağ hücreleri yakılmaya başlarken; kas, sinir ve damar dokuları koruma altına alınmaktadır.

Selülit Tedavisi

Cilt yüzeyinde oluşan ve dolaşım bozukluğundan dolayı, portakal görüntüsüne sahip cilt problemi selülit olarak adlandırılmaktadır. En etkili selülit tedavisi nedir konusunda birçok kişi araştırma yapmaktadır.

Selülit, kalça, uyluk ve karın bölgesinde oluşan girintili çıkıntılı, dolaşım bozukluğundan oluşan cilt problemidir. Selülitin geçmesi için birçok farklı yöntem kullanılabilir.

  • Lazer ve radyofrekans sistemleri
  • Laszer destekli liposuction
  • Ultrason tedavisi
  • Kriyolipoliz
  • Retinol krem
  • Karboksiterapi

Tüm bu tedavilerin öncesinde kişinin kilosunu kontrol altına alması ve zayıflaması önem kazanmaktadır.

Lazerle Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde en çok lazer selülit tedavisi tercih edilmektedir. Radyofrekansı ve lazer uygulamasıyla yapılan selülit tedavisinde, üç farklı sistemle ciltte düzeltmelere gidilmektedir.

Kızılötesi ışık, diyot lazer enerjisi ve yüzeysel radyofrekans tedavisi kullanılabilir. Aşırı selülit tedavisi, kişide düzelmelere değil, zarar görmesine yol açar. Bu yüzden konusunda uzman ekibimiz ile kliniğimizde görüşmeye gelebilir, uzman doktorlarımız eşliğinde, selülit tedavisi yaptırabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "غير موجود"]