Fraksiyonel Lazer

Cildin yenilenmesi, daha canlı ve daha sağlıklı görünmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünmeye başlar. Cildin bu sağlıklı görünüme kavuşması için fraksiyonel lazer yöntemi kullanılmaktadır.

Fraksiyonel lazer, soyarak ve soymadan etkili olan fraksiyonel lazer yöntemiyle uygulanmaktadır. Cildin üst ve alt tabakalarında etkili olan fraksiyonel lazer, cildin yeniden kolajen yapıya kavuşmasını sağlar.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Yara izi tedavisi, çatlak tedavisi, akne tedavisi, kırışıklık tedavisi gibi birçok tedavide kullanılan fraksiyonel lazer; hafif ve orta derecede oluşan kırışıklık, leke ve yüzeysel sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılır.

İleri safhadaki kırışıklıklar, akneler, lekeler de fraksiyonel lazer tedavisi sayesinde düzeltilebilmektedir. Yaklaşık 10 dakika ile 30 dakika arasında süren tedavi, lokal anestezik kremler ile yapılır. İşlem sonrasında soğuk hava üflenerek, kişinin daha az acı hissetmesi sağlanmaktadır.

Fraksiyonel lazer yaptıracak kişilerin cildinde aktifliğini sürdüren herhangi bir enfeksiyonun ya da iltihabın olmaması gereklidir. Hamileler de bu tedavi yöntemini kullanamazlar. Fraksiyonel lazer tedavisi uygulanacak kişinin, 6 ay içinde oral isotretinoin kullanmamış olması gereklidir.

Fraksiyonel Lazer Fiyatları 2020

Fraksiyonel lazer tedavisi, kişinin rahatsızlığına göre 3-5 seansta ya da 3-8 haftalık aralıkla gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasında cilt üzerinde kızarıklıklar ya da ödem oluşabilmektedir. Cilt üzerinde soyulma ve bronzluk görülebilir. Bu yan etkiler, ortalama 3 ila 7 gün içinde geçmeye başlar.

Fraksiyonel lazer fiyat 2020 yılında da tedavinin uygulanacağı merkeze, hangi bölgeye uygulanacağına, kaç seansta tedavinin bitirileceğine göre değişkenlik göstermektedir.

Fraksiyonel Lazer Yapan Hastaneler

Yüz sarkması, kırışıklık, çatlak tedavisi, yara izi tedavisi gibi birçok alanda fraksiyonel lazer kullanılmaktadır. Ameliyatsız gerçekleştirilen bir yöntem olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Yan etkilerinin az olması da tercih edilme sebeplerinden biridir.

Fraksiyonel lazer yapan hastaneler arasında kalitesini ve profesyonelliğini kanıtlamış olan Blanc Clinic, profesyonel ekibi ve teknik çalışanlarıyla, hastalarına hizmet vermektedir. Franksiyonel lazer alanında uzmanlığını kanıtlamış Op.Dr. Evren Helvacı ve uzman ekibi, franksiyonel lazer konusunda sizlerin en iyi tedaviyi görmesi için çalışmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar 2020

Fraksiyonel lazer ile sivilce tedavisi, genetik yatkınlığı ve ergenlik döneminde kişilerin yağ salgısının fazla birikmesi sonucu oluşan siyah ve beyaz noktalar olarak adlandırılan akneler üzerinde yapılmaktadır. Gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan sivilceler yani akneler; cildin temizlenmemesi, yağ birikimi ve dengesiz beslenme sonucu oluşmaktadır.

Sivilce problemi yaşayan kişiler, beslenme alışkanlıklarına dikkat ederken, sivilcelere ellememesi ve sıkmaması gereklidir. Büyük ve aşırı ilerlemiş sivilce problemlerinde, uzman bir doktor müdahale etmeli ve sivilceyi temizlenmelidir.

Fraksiyonel lazer, cildi yenileyerek, alt ve üst deriyi doğal haline getirir. Fraksiyonel lazer ışığı sayesinde, küçük sütunlar halinde deride ısı oluşturarak tedavi yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Faydaları

Fraksiyonel lazer ile ciltte oluşan birçok kusur yok edilebilmektedir.

  • Cilt üzerinde oluşan sivilce izleri, akne izleri yok edilir.
  • Kesici aletlerle oluşmuş izler tedavi edilir.
  • Cilt kolajene kavuşur.
  • Cilt gençleşir.
  • Cilt çatlakları tedavi edilir.
  • Cilt lekeleri yok edilir.

Fraksiyonel lazer ile, cilt üzerinde oluşan yaşlılık izleri, kırışıklıklar yok edilirken, cildin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesine de olanak tanır. Özellikle hamilelik döneminde oluşan çatlaklar, hamilelik döneminden sonra fraksiyonel lazer ile giderilebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer İstanbul

Fraksiyonel lazer uygulaması, ödem ve kolajen kısalmasına bağlı olarak hızlı bir şekilde düzelme görülmektedir. Sonrasında bu düzelme yavaşlamaya başlar. Cildin kolajen yapımı üçüncü aydan itibaren başlayarak en iyi sonuçlar 6 ay ile 12 ay sonrasında görülmeye başlanır.

Fraksiyonel lazer İstanbul uygulaması için kliniğimizin deneyimli ve uzman ekibi ile iletişime geçerek randevu alabilir, tedaviniz için gerekli süreci başlatarak, sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "غير موجود"]