Gençlik Aşısı

İnsan cildi; yaşam şartları, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, çevresel faktörler ve en önemlisi yaşlanmayla birlikte esnekliğini yitirmeye başlar. Bu durum cilt üzerinde kırışıklıklara ve sarkmalara yol açar.

İnsanlar yaşlanmalarına ve diğer etmenlere bağlı olarak daha genç görünmek için bazı yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerden birisi de gençlik aşısıdır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı; zamanla cilt üzerinde oluşan deformasyonun giderilmesi, oluşan kırışıklık ve sarkmaların engellenmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cildin kolajen yapısına yeniden kavuşması için kolajen aşısı yapılmaktadır.

Cildin kendi yapısı içinde hyalüronik asit bulunmaktadır. Zamanla azalan bu hyalüronik asit yapılan uygulamalarla cilde tekrar kazandırılır. İçeriğinde hiçbir hayvansal madde olmayan %100 Hyalüronik asit cilde iki hafta arayla uygulanarak cildin gençleşmesi sağlanır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Hyalüronik asit aşısı, cilde parlaklık kazandırırken canlanmasını da sağlar. İnce kırışıklıklar düzelmeye başlar. Alkol ve sigaradan oluşan ya da çevresel faktörler sayesinde cilt üzerinde oluşan akne gibi unsurlar, uygulanan gençlik aşısı sayesinde engellenir.

Gençlik aşısı; yüz, boyun, dekolte, el sırtı bölgelerine uygulanır. Lokal anestezi altında ortalama 10 dakika süren işlemde, hyalüronik asit özel ince uçlu iğnelerle cilt altına enjekte edilir. 2 hafta arayla ortalama 2 ila 4 seans uygulanan tedavi sonrasında, kişi günlük hayatına devam etmektedir.

Gençlik Aşısı Yararları

Nem aşısı yaptıranlar, ciltlerinde oluşan etkiyi kısa süreler içinde görmeye başlamaktadır.

 • Yüzdeki ince kırışıklıklar giderilir.
 • Mimik çizgileri azalır.
 • Cilt sıkılaşmaya başlar.
 • Cildin sarkmasını engeller.
 • Cilt yenilenir.
 • Cildin elastikiyeti artmaya başlar.
 • Cilt nemlenir.
 • Cilt parlamaya ve canlanmaya başlar.
H100 Aşısı Fiyatı

H100 olarak da adlandırılan gençlik aşısı yoğun şekilde; hyalüronik asit, mannitol, vitamin, mineral ve aminoasit içermektedir. Hyalüronik asitin nem tutma özelliği sayesinde cilt nemlenmeye ve doğal yapısına kavuşmaya başlar.

H100 aşısı fiyatı nedir konusunu araştıran birçok kişi bulunmaktadır. Gençlik aşısının fiyatı çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterir. H100 aşısı fiyatları; kaç seansta uygulandığına, nerede yaptırıldığına, hangi doktorun yaptığına göre değişkenlik göstermektedir.

H100 Aşısı Yaptıranlar

Gençlik aşısı yaptırmak isteyen kişiler, H100 aşısı yaptıranlar yorumları hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedir. Yapılan yorumlarda gençlik aşısının en az 1 yıl etkili olduğu ve kişide gerçekten değişmelere yol açtığı yorumları yapılmaktadır.

H100 aşısı yani gençlik aşısı, 20 yaş üzeri herkese uygulanabilme özelliğine sahiptir. Yan etkisinin olmaması ve aşının bütün yüzü kapsaması, H100 aşısı yorumlarında olumlu sonuçlara olanak tanımaktadır.

Cildin kendi yapısı içinde bulunan Hyalüronik asit kullanılarak yapılan gençlik aşısı, %100 saf olarak kullanıldığından, herhangi bir yan etki göstermediği gibi, cildin ihtiyacı olan kolajen ve Hyalüronik asit tamamlamasını da sağlamaktadır.

H100 Aşısı Kullananlar

İçeriğinin zengin olması, %100 saf Hyalüronik asit kullanılması, H100 aşısı kullananların tereddüt yaşamamasına olanak tanımaktadır. H100 aşısı sayesinde bebek gibi bir cilde sahip olan kişiler, cildin neminin artmasıyla birlikte, cildin canlandığını ve parladığını da görmektedir.

Özellikle cerrahi operasyon geçirmekten korkan ve daha farklı uygulamalar arayan kişiler için oldukça ideal olan H100 aşısı, ciltte oluşan sarkmaları ve kırışıklıkları yok eden medikal bir tedavidir.

Cilt üzerindeki etkisini kısa sürede gösteren H100 aşısı, içeriğinde nükleik asit ve protein olmamasından dolayı da tamamen organiktir. Yaşlanmaya karşı dur demek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yöntem, mineral, aminoasit, Hyalüronik asitten oluşmaktadır.

Genç ciltlerde en fazla iki seansın yeterli olduğu tedavi, orta yaştaki ciltler için ise 2 ya da 3 seansta tedavi sonlandırılabilmektedir. Çok yıpranmış yaşlı ciltler için ise 3 ila 5 seans arasında seanslar uzamaktadır.

Gençlik aşısı için konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile iletişime geçebilir, gençlik aşısı için kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Hayvansal olmayan % 100 saf Hyaluronik  Asit  cildin ihtiyacına göre 2 hafta ara ile 2-4 seans uygulanır.

Cilde parlaklık, canlılık verir. İnce kırışıklıklar açılır. Foto yaşlanma, alkol-sigara ve akne gibi faktörlerden zarar gören ciltlere diğer tedavi yöntemleri ile birlikte tamamlayıcı olarak kullanılır.

3-6 ay aralıklarla (ihtiyaca göre) tekrarlanır

Uygulama Alanları:
  • Yüz
  • Boyun
  • Dekolte
  • El Sırtı
Uygulama:

Lokal anestezik sürülür. 10 dakika sonra özel-ince iğne ucu ile cilt altı uygulanır. Yaklaşık 10 dakika sürer.  İşlem sonrası günlük aktiviyete devam edilir.

[contact-form-7 404 "غير موجود"]