Mezolifting ve Mezoterapi

Yılların getirmiş olduğu cilt üzerindeki izler, özellikle kadınların çok dikkat ettiği ve kurtulmak istediği izlerdir. Gelişen teknolojiyle birlikte kusursuz ciltler oluşturmak artık hiç de zor olmamaktadır.

Estetik dünyasının sürekli kendini yenileyen görüntüsü altında, ciltte oluşan kırışıklıklar ve cilt lekeleri, uygulanan yöntemler sayesinde yok edilmektedir. Günümüz kadınları, çıkan kırışıklıkları ve lekeleri yok etmek, daha genç bir görünüme sahip olmak için mezolifting/mezoterapi yöntemlerini uygulamaktadır.

Mezolifting Nedir?

Mezolifting; deri içine vitamin, mineral ve cilt için gerekli olan bazı yapı elemanları enjekte ederek, derinin alt ve üst tabaka dokusunun yenilenmesidir. Yüz mezoterapisi olarak da adlandırılan mezolifting; cildi yeniler, kırışıklıkları ve cilt sarkmalarını önleyerek, cilde doğal görünümünü kazandırır.

Mezolifting amacı nedir sorusunun cevabı; cildi yenilemektir. Cilde kaybettiği gerginlik ve canlılık geri kazandırılır. Yaşlanmanın doğal etkilerinin yanında, cilt sarkması, ciltte lekelenme, cilt kırışıklıklarında cildin doğal görünümünü kazanması için uygulanan bir yöntemdir.

Mezolifting, 25 yaş sonrası insana uygulanabilir. Mezolifting kimlere yapılır sorusunu kimler için uygun değildir olarak cevaplamak gerekir.

 • Emziren anneler ve hamile kadınlar
 • Hamile kadınlar
 • Uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon riski olan kişiler
 • Mezolifting uygulamasının olduğu bölgede uçuğu olanlar
 • İnsülin kullanan şeker hastaları
 • Kanser hastaları
 • Kan pıhtılaşması bozukluğu yaşayanlar
 • Kalp hastaları ve çoklu ilaç tedavisi görenler

Yanaklar, alın, göz kenarları, el üstü, üst dudaklar, çene, dekolte bölgesi ve boyun mezolifting hangi bölgelere uygulanır sorusunun cevabıdır.

Mezolifting, yüz mezoterapisi olarak da adlandırılan uygulama, İstanbul mezolifting ile en uygun klinik koşullarda, tecrübeli doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

Mezolifting Fiyatları 2019

Cildin sarkmasını ve yüzdeki kırışıklıkların önlenerek daha gergin ve doğal görünüme kavuşması için mezolifting uygulaması yapılmaktadır. Mezolifting fiyatları, uygulama seanslarına ve kullanılan ürünlerin miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Yüz mezolifting fiyatları, seans aralığına ve yüzdeki sorunların derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Yüz mezolifting fiyatlarının belirlenebilmesi için ilk olarak, ön muayenenin gerçekleştirilmesi gereklidir.

Cilt mezolifting fiyatları ve yüz mezolifting fiyatlarını belirlemek için doktorla ön muayene yapılmalıdır. Cilt üzerindeki sorunlar tek tek incelenir. Tüm inceleme bittikten sonra kaç seans olacağı ve ne kadar ilacın kullanılacağı belirlenerek fiyatlar uygulanmaktadır.

Mezolifting Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Mezolifting yaptıranlar, tedavi sonrasında birçok noktayı merak etmektedir. Yüz mezoterapisinde seanslar, 4 ila 6 seans arasında değişmektedir. Her uygulama, 2-3 hafta arası uygulanmaktadır. Mezolifting etkisini ne zaman gösterir konusu önemlidir. Çünkü her cildin kendine has özellikleri ve rahatsızlıkları bulunur. Bu rahatsızlıklara göre seans sayası artabilir ya da düşebilir. Bu yüzden uygulamanın etkisini göstermesi her ciltte aynı olmaz.

Mezolifting uygulaması yapılmaya başlamasının ardından kullanılan ilaçlar etkisini göstermeye başlar. Deri altında etkisini gösteren bu uygulama, bazı ciltlerde problemlerin geçmesi zaman alabilmektedir. Bu yüzden Mezolifting ne kadar kalıcı, etkisini ne zaman gösterir gibi sorular kafa karıştırmamalıdır.

Mezolifting yaptıran birçok kişi, Mezolifting ne kadar sürer konusunu merak edebilir. Uygulama kişinin cildindeki rahatsızlıklara göre değişkenlik gösterir. Seanslar ortalama 15-30 dakika arasında gerçekleşir. Seans sayıları ise, yaş grubuna da bağlı olarak 4 ile 6 seans arasında değişmektedir.

Mezolifting Öncesi Sonrası

Mezolifting, sanıldığı gibi bir cerrahi operasyon olmamakla birlikte, uygulama öncesi lokal anestezik kremlerle uygulama yapıldığından acısızdır. Mezolifting öncesi ve sonrası, uyulması gereken bazı noktalar bulunur.

Tedavi öncesinde;

 • Hassas ciltler, şiş ya da kırmızı olabilir. Bu yüzden herhangi bir sosyal içerikli plan yapılmamalıdır.
 • Uygulamadan en az 2 gün önce, aspirin ya da antienflamatuvar ilaçlar kullanılmamalı ve alkol içilmemelidir.
 • Kullanılan ilaçlar varsa, doktora sorulmadan kesilmemelidir.
 • Tedavi öncesi yine en az 2 gün önce cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır.
 • Uygulamaya başlanmadan 4 hafta önce, uygulama bölgesine AHA cilt bakım ürünleri sürülmemelidir.

Tedavi sonrasında da uyulması gereken bazı noktalar bulunur. Mezolifting şişlik ve ağrı, kızarıklık ve kızarma, kaşıntı ve ciltte hassasiyet, morarma ve kanama görülebilir. Bu etkiler nadiren görülür. Tedavi sonrasında makyaj uygulanabilir. 3-5 gün havuz suyunda bulunmak yasaktır.

Cilt, güneş ışınlarından korunmalıdır. Ekstra nemlendirici kullanılabilir. Uygulama sonrası, 24 saat boyunca, güneşe çıkılmamalı, güneş altında yatılmamalı, sauna ya da buhar banyosu gibi cildi hassaslaştıracak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Mezoterapi Nedir?

1950’li yıllarda ortaya çıkan ve günümüze kadar gelen, cildin yenilenmesi için kullanılan uygulama mezoterapi nedir konusunda bize bilgi vermektedir. Çeşitli vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin kullanılarak uygulanan tedavi, cildin yenilenmesi için en ideal uygulamalardandır.

Dünya üzerinde genellikle; cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, leke ve çatlak tedavisinde, saç tedavisinde, akut ve kronik spor yaralanmalarında, deri hastalıklarında ve selülit tedavisinde kullanılmaktadır.

Mezoterapi nasıl uygulanır konusunda hangi problemli bölge için kullanılacağı önem kazanmaktadır. Çünkü kullanılan amacına göre kullanılacak maddelerin dozajı ve içerikleri değişmektedir. Cildini yenilemek, saç dökülmesi sorununa çare bulmak, bölgesel zayıflama ya da leke ve çatlak tedavisi için İstanbul mezoterapi tercihini yapabilirsiniz.

Mezoterapi Fiyatları 2019

Mezoterapi, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Cildin gençleştirilmesi, saç dökülme tedavisi, bölgesel zayıflama ve daha birçok alanda kullanılabilir. Cilde mezoterapi fiyatları ile yüze mezoterapi fiyatları değişkenlik gösterir.

Yapılacak uygulamanın kaç seans olacağı, kullanılacak maddelerin içeriği ve dozajları, yüz ve cilt mezoterapisinde fiyatları etkileyen unsurlardır. Bu yüzden 2018 mezoterapi fiyatları ile 2019 mezoterapi fiyatları aynı olmayabilir.

Mezoterapi ve Mezolifting Farkı

Mezoterapi ve mezolifting farkı birkaç maddede toplanabilir. Mezolifting yani yüz mezoterapisi, cilde canlılığını ve parlaklığını verirken, cildi sıkılaştırır ve deriyi gerginleştirerek sıkılaşmasını sağlar.

Mezolifting ile cilt üzerine sürülen herhangi kozmetik kremler, derin tabakalara kadar inmez. Mezoterapi ise ilaçların hedef dokuya ulaşmasını sağlar. Yüz mezoterapisi, yüzün her bölgesine uygulandığı gibi; boyun, dekolte bölümü ve el bölgesine de uygulanabilir.

Mezoterapi, nemlendirici ve güneş koruyucularının cilt altına daha çabuk geçmesini sağlar. Mezolifting ürünleri çeşitli olduğu için bazı ciltlerde 1 seansta bazı ciltlerde 4-5 seansta uygulama tamamlanır.

Cilt yüz mezoterapisi İstanbul’da konusunda uzman ve profesyonel ekip tarafından uygulanmaktadır. Cildinizin daha genç ve doğal görünmesi için, deneyimli ekibimiz ile iletişime geçerek, profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "غير موجود"]