Yüz Gençleştirme

Her insanın farklı yaşam biçimi ve buna bağlı olarak hızlı yaşlanma etkileri bulunur. Vücut zaman içinde; sigara, alkol, düzensiz yaşam, bakımsızlık, sürekli makyaj yapmak, düzensiz beslenmek ve hastalıklar sebebiyle yaşlanması hızlanır.

Yüzün doğal homojen rengi değişmeye ve sağlıksız bir görünüm kazanmasına yol açar. Özellikle ameliyat olmaktan korkanlar için ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarıyla cilt, sayılan tüm bu olumsuzlukların giderilmesiyle daha dinç ve sağlıklı görünmeye başlar.

Yüz gençleştirme uygulamaları çok ağrılı işlemler değildir. Hastanın ağrısına göre hafif ağrı kesiciler ile ağrı dindirilir. Ortalama 40 yaş ve sonrası için gerçekleştirilen yüz gerdirme uygulamaları; erken yaşlanma belirtileri gösteren ve bu yaş aralığının altında olan kişilere de uygulanabilmektedir.

Yüz gerdirme fiyatları, kullanılacak uygulamaları, seans sayısına, uygulama bölgesine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında hastanın genel sağlığı yanında cilt yapısı da yüz gençleştirme fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Lazerle yüz gerdirme, cilt üzerinde lazer ışınlarının kullanılmasıyla, kolajen ve bağ dokusu oluşturulmaya başlanır ve cilt gerginleşmeye başlarken, daha canlı görünmeye başlar.

Yüz gençleştirme işleminde lazer kullanılırken, fraksiyonel ışınlar tercih edilir. Lazer tedavisi, belli seanslarla gerçekleştirilir. Özellikle tedavi öncesinde tamamı organik maddelerden kullanılan maskelerle cildin temizlenmiş olması, lazerle yüz gençleştirme tedavisinde çok daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Fraksiyonel yüz gençleştirme işleminde, mikro iğneli radyofrekans iğneler kullanılır. Mikro iğneler, cilt gözeneklerini küçültür ve cilt sıkılaşmaya başlar. Akne izlerinin de yok edildiği tedavi, ortalama 3-4 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise 3 ile 5 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

İstanbul yüz gençleştirme tedavisi, ameliyatsız şekilde gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisinin kalıcılığı, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Yaklaşık 2 yıl ile 5 yıl arasında bir kalıcılık söz konusudur.

Son yıllarda popülerliğini giderek artıran ve cerrahi bir operasyon olmadığı için tercih edilen tedavi yöntemi, farklı yöntemlerle yapılabilen bir uygulamalıdır.

  • Fraksiyonel ışın yöntemi
  • Ultra Matrix germe yöntemi
  • Altın üçgen yöntemi
  • İple yüz germe yöntemi
  • Dolgu yöntemi

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemiyle, cilt ve cilt altı dokuları onarılarak yaşlanma geciktirebilmektedir. Yüz gençleştirme erkek ve kadın hastaların dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Yüze yapılan gençleştirme işlemleri, yüz bölgesinde belirli noktalara yapılır. Bu noktalar işlem sonrasında hassaslaşır ve belli bakımın gösterilmesi gereklidir.

Tedavi sonrası, eski kırışıklıkların tekrar ortaya çıkmaması ve artmaması için, gereken özenin ve bakımın yapılması, özellikle kadın hastaların gece yatmadan önce yüz bölgesini çok iyi temizlemesi ve varsa makyaj temizlenmelidir.

Makyaj temizliğinin ardından yüzde biriken toksinler iyice yüzden atılması ve deri altındaki hücrelerin içine bu toksinlerin gitmemesi için, temiz suyla 4-5 kere ovalayarak yıkanması, yüze yapılan işlemin ömrünün uzamasına da olanak tanımaktadır.

Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Risk Var mı?

Evet. Yüz gençleştirme ameliyatları konusunda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığında, risk oranı düşmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında, operasyonu gerçekleştirecek doktorun tecrübesi önem kazanmaktadır.

Yüz İfadem ve Gülmem Değişir mi?

Evet. Yüz gençleştirme uygulamasının ardından, çok belirgin olmasa da yüz bölgesindeki ifade değişir. Bu durum ilk 1-2 hafta ifade değişikliği ile geçmektedir. Ancak bu ifade değişikliği ömür boyu kalmaz. Geçen 1-2 haftanın sonunda yüzdeki ifade, uygulama sonrası normal doğal görünümüne kavuşur.

Yüz Gençleştirme ile Yüzdeki Sarkmalar Engellenir mi?

Evet. Yüz bölgesinde, boyunda sarkmalar, gevşeklikler, kaş düşmesi, göz kapaklarında sarkmalar ve göz altında torbalanmalar oluşabilir. Tüm bu olumsuzluklar, yüz gençleştirme ile ortadan kaldırılır.

Yüz gençleştirme uygulaması için uzman ve deneyimli ekibimizi tercih ederek, tedavinin gerçekleştirilmesi sürecini başlatabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "غير موجود"]