• 29 September 2022
  • 1
  • 0

Aynı anda birden fazla estetik yaptırılabilir mi sorusu, estetik operasyon gerçekleştirmek isteyen kişilerce merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Ameliyatlı ya da ameliyatsız seçenekler kullanılarak, aynı anda birden fazla estetik yaptırabilmek mümkün olabilmektedir.

Ancak operasyon öncesinde ilgili hastanın genel sağlık durumu detaylı bir şekilde incelenir. Daha sonra hastanın sağlık durumuna göre ameliyat süresi belirlenir ve bir operasyon planı oluşturulur.

Birden fazla estetik işlemleri, kişilere özel olarak planlanır ve hastaların ihtiyacına göre ayarlanır.

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırmanın Avantajları

Aynı anda birden fazla estetik yaptırmanın avantajları mevcut olmaktadır. En önemli avantajı, kısa bir zaman içerisinde istenilen estetik ameliyatların gerçekleştirilmesidir. Yani zamandan kazanma fırsatını hastalara sunar.

Ayrıca ayrı ayrı iyileşme süreci de yaşama durumunda kalınmamaktadır. Tüm bunların yanında farklı olarak gerçekleştirilen her estetik operasyon için anestezi alınmaktadır. Ancak estetik operasyonların aynı anda yapılması, birden fazla anestezi alınmasına engel olur.

Kombine estetik ameliyatları da denilen bu işlemlerin bir diğer avantajı ise, gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında ortaya çıkan sonucun daha belirgin olmasıdır. Bununla birlikte ameliyat ücretleri de, daha maliyetli olmaktadır.

 

Aynı Anda Birden Fazla Yapılan Estetikler

Aynı anda birden fazla yapılan estetikler, farklı türlere ayrılmaktadır. Bu işlemler öncesinde hastaların istekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır.

Sonrasında ise hastalardan onay alınmasıyla meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme, yağ aldırma ya da karın gerdirme gibi estetik ameliyatlar aynı anda gerçekleştirilebilir. Ayrıca memeye uygulan estetik ameliyatlar ile kol germe operasyonları da aynı anda yapılabilmektedir.

Estetik ameliyat geçirmek isteyen kişilerin yüzlerine uygulamak istediği genel operasyonlarda ise, kaş kaldırma ve göz kapağı sarkması, alın gençleştirme ve yüz germe işlemleri kombine şekilde uygulanabilir.

Çene estetiği ameliyatları ile birlikte ise, burun estetiği operasyonları gerçekleştirilebilir. Burun estetiği operasyonlarıyla bir arada dudak dolgunlaştırma işlemi de tercih edilebilir.

Genital bölgeye uygulanan estetikler ile karın germe işlemi aynı anda yapılabilir. Ayrıca aynı anda yapılan estetikler arasında, vücut şekillendirme ve germe operasyonları da yer almaktadır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *