• 29 September 2022
  • 442
  • 0

Burun estetiği için en iyi dönem hangisi sorusu, gündemde yer alan sorulardan bir tanesidir. Çünkü günümüzde burun estetiği, hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla talep edilmektedir.

Estetik operasyonların geneli, her mevsim uygulanabilen işlemler olmaktadır. Fakat burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için en uygun dönem olarak, ilkbahar ve kış mevsimi önerilir. Çünkü ameliyat sonrasında burnun güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekmektedir.

Yaz aylarında ise, cilt güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmaktadır. Bu durum ise burun estetiği sonrasında bazı olumsuz sonuçların meydana gelebilmesine neden olabilir. Ancak burun estetiğini yaz ayında gerçekleştirmek isteyen kişilerse, 1 ya da 1,5 ay ciltlerini güneş ışınlarından mümkün olduğunca koruması gerekir.

Alerjik Bir Yapıya Sahip Kişiler İçin Burun Estetiği Yaptırabilecekleri En İyi Dönem Hangisi?

Alerjik bir yapıya sahip kişiler için burun estetiği yaptırabilecekleri en iyi dönem hangisi sorusu açıklanacak olursa; yaz aylarının başlangıcının en iyi dönem olduğu belirtilir. Ancak burun ameliyatı geçirdikten sonra hastaların güneşten kaçınması gerekir.

Genel olarak uygulanan estetik operasyonlar için uygun olan ilkbahar ve kış ayları ise, özellikle gıda ve polen alerjisi olan kişiler için önerilmez.

İlkbahar ayları, pek çok sebze ve meyve yetişmektedir. Yetişen bazı sebze ve meyveler, alerjik bünyeye sahip kişiler için etki gösterebilmektedir. Ayrıca havada yer alan polenlerde, operasyon sonrasında iyileşme dönemini etkileyecektir. Tüm bu nedenlerden dolayı alerjik bir yapıya sahip kişiler için burun estetiği, ilkbahar aylarında önerilmemektedir.

Burun Estetiğinde En İyi Sonuç Nasıl Olmalıdır?

Operasyon sonrasında diğer kişiler tarafından fark edilemeyecek kadar doğal bir görünüm elde edilmesiyle en iyi sonuç gerçekleşir.

Ayrıca burun sırtı aşırı oyuk şekilde görünmemelidir. Burun fazla kalkık ve sivri olmamalı, yuvarlak ve geniş bir görüntüye de sahip olmamalıdır. Tüm bunların yanında burun sırtı tamamen pürüzsüz bir şekilde yapılmalı ve dudaklara simetrik olacak şekilde ayarlanmalıdır. Yani burun estetiğini gerçekleştiren kişiler, operasyon sonrasında daha özgüvenli bir görünüme sahip olmalıdır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *