burun-estetigi-olanlar
  • 2
  • 0

Burun estetiği günümüzde en yaygın yapılan estetik ameliyatlardan birisidir. Burunda oluşan sağlık sorunlarının yanında burun ucu düşüklüğü ya da burun kemeri nedeni ile pek çok kişi burnundan memnun değildir. Burnundan memnun olmayan ve güzel bir buruna sahip olmak isteyenler ise estetik burun operasyonu ile istedikleri ve yüzüne yakışan doğal buruna ulaşabilirler.

Burun estetiği olanlar eskisine göre daha öz güvenli olarak hayatlarına devam ediyorlar. Yüzlerine doğal olarak oturan kusursuz burunlar ile kendilerini daha iyi hisseden hastalar keşke daha önce ameliyat olsaydım diye düşünüyorlar.

Burun estetiği ameliyatı için hastalar karar vermeden önce bazı aşamalardan geçerler. İlk aşama karar aşamasıdır. Kara aşamasında hastalar neden burun estetik ameliyatı olmak istediklerine karar verirler. Burun şeklinden memnun olmayan hastalar estetik ameliyat olma kararı verdikten sonra onlar için en önemli aşamalardan birisi de doktor seçimidir.

Burun estetiği olanlar ameliyat olmadan önceki süreçte doktorları hakkında genel bilgi toplarlar. Doktorlar hakkında bilgi topladıktan sonra doktorların önceki hastalarının yorumları ile doktor seçimi yaparlar. Doktorundan emin olan hastalar daha kolay bir şekilde ameliyat olma kararı alırlar ve endişe duymazlar.

Burun Estetiği Yaptıranlar Memnun mu?

Burun estetiği yaptıranlar memnun mu? Burun estetiği için doktor seçimi oldukça önemlidir. Hastaların yüzüne uygun yapılmayan burunlar hastalarda depresyona yol açar. İyi yapılmamış burunlarda ameliyat sonrası düşme görülebilir. Bu nedenle güvendiğiniz bir doktor ile çalışmak önemlidir.

Burun estetiği olanlar genel olarak burunlarının görüntüsünden memnunlardır. Ameliyat sonrasında burun ödemli olduğu için şiş bir görünüm oluşacaktır. Ödemin 3 ay içerisinde inmesinden sonra hastalar sahip oldukları burunu beğenmektedirler. Burun üzerindeki kemerin alınması, burundaki kaymanın düzeltilmesi ve düşük burun ucunun kaldırılmasının ardından hastalar yüzleri ile doğal bir uyumu olan güzel bir buruna sahip olabilirler.

Burun Estetiği Olanların Yorumları

Burun estetiği olanların yorumları incelendiğinde bu ameliyat pek çok kişinin psikolojisini iyi yönde etkilemiştir. Büyük ve kemerli buruna sahip olan hastaların büyük bir bölümünde öz güven eksikliği ve kendini beğenmeme gibi sorunlar yer almaktadır. Ancak başarılı bir burun estetiği sonrasında bu hastalar kendilerini beğenmeye başlarlar. Dış görünüşten dolayı oluşan öz güven eksikliği de yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.

Burun estetiği olanlar güzel bir buruna sahip olmanın öz güveni ile poz vermeye başlarlar. Doğal yapılmış olan estetik burun her hastayı iyi hissettirmektedir. Yüze yakışan ve her kişiye ayrı olarak tasarlanan burunlar hastaları ameliyat masasından mutlu uyandıracaktır.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Burun estetiği fiyatları 2022 yılında da her hasa için farklı olmaktadır. Her hastanın burun anatomisi farklı bir yapıdadır. Bu nedenle hastaların istedikleri buruna sahip olmak için ödedikleri ücretler de farklı olacaktır.

Her hastanın estetik ameliyat macerası farklı ilerlemektedir. Ameliyat sırasında kimi hastaların kemerleri alınırken kimi hastaların burun delikleri küçültülerek burun ucu kaldırılır. Bu nedenle ameliyat süreleri ve ameliyat fiyatları da farklı olacaktır. Ameliyat ücreti hakkında bilgi almak için gerekli muayeneleri yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Burun estetiği ameliyat süresi hastaların durumlarına göre değişmektedir. Ameliyattan çıkan hastanın burnuna şekil alması için alçı atel yerleştirilir. Burun deliklerine ise tampon yerleştirilerek kanama önlenir. Burun deliklerinde tampon olması nedeni ile hasta bu süreçte ağızdan nefes alacaktır.

Hasta ameliyattan çıktıktan sonra 4 saat boyunca yeme içme eylemlerinden kaçınmalıdır. Ameliyatta verilen narkoz nedeni ile vücut sindirim sistemi çalışmaz ve bu nedenle kusma meydana gelebilir. 4 saatin ardında hasta ağızda oluşan kuruluk nedeni ile sıvı tüketimine başlayabilir.

Burun estetiği sonrası hastalar aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilebilirler. Tampon çıkma süresi hastalara göre değişebilir. Burun sırtına yerleştirilen alçı atel ise yaklaşık 1 hafta sonra çıkarılır.

Burun estetik ameliyatı sonrasında burunda ödem, altlarında morluk görülebilir. Gözaltlarında oluşan morluklar 1 hafta içerisinde tamamen geçecektir. Burunda oluşan ödem ise 6 hafta sonrasında inecektir. Ödemin tamamen inmesi 3 ay, 6 ay ya da kimi zaman 1 sene gibi uzun bir süreyi bulabilir. Burun estetiği olanlar ödemin tamamen inmesinin ardından gerçek burunlarının görünümüne kavuşabilirler.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *