burun-estetigi-olanlarin-yorumlari
  • 13
  • 0

Burun estetiği olanların yorumları burun estetiği olmak isteyen hastaları etkilemektedir. Ameliyat olanların ameliyat hakkındaki düşünceleri ve ameliyat süreci hakkındaki yorumları burnundan şikayetçi olan hastalar için önemlidir.

Burnunu görsel olarak beğenmeyen pek çok insan artık estetik ameliyatlar ile bu durumdan kurtuluyor. Burun kemeri pek çok insanı rahatsız etmektedir. Burun sırtında yer alan kemer nedeni ile pek çok insan kendisini beğenmez. Bu sorunun çözümü ise son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Burun kemer ameliyatı ile burnundaki kemerden rahatsız olan pek çok hasta kemersiz bir buruna sahip olmuştur.

Burun Estetiği Olanların Yorumları Nelerdir?

Burun estetiği olanların yorumları genel itibari ile olumlu yorumlardır. Estetik ameliyatını güvenli ellerde yaptıran pek çok hasta yüzü ile uyumlu olan burnundan memnundur. Ancak kimi hastalar ameliyat sonrası ortaya çıkan durumda memnun olmayabilirler. İyi yapılmamış ve çok hasar almış burunlarda burun ucu düşmesi meydana gelmektedir. Burun ucunda meydana gelen düşme pek çok hastayı rahatsız eder. Bu nedenle burun ameliyatı için doktor seçimi çok önemlidir.

Doğru estetik cerrahı ile çalışarak yüzünüz ile uyumlu doğal bir buruna sahip olabilirsiniz. Her kişinin ayrı bir yüz yapısı vardır ve burnun yüz ile uyumlu olması kişiler için önemlidir. Yüz ile uyumlu burunlar hastaların güzelliğini büyük ölçüde etkiler.

Burun Estetiği Sonrası Yorumlar

Burun estetiği sonrası hastalar ilk 1 hafta burundan nefes alamadıkları için bazı zorluklara katlanırlar. Burun deliklerine yerleştirilen tamponlar nedeni ile hastalar tamponlar çıkana kadar burundan nefes alamazlar. Sürekli olarak ağızdan nefes alma nedeni ile ağızda kuruluk ve dudakta çatlaklar meydana gelebilir. Bu süreçten bazı hastalar şikayetçidir. Ancak daha sonraki süreçte güzel bir buruna kavuşma düşüncesi hastaları motive etmektedir. Ameliyattan 1 hafta sonra hastalar sağlıklı bir şekilde burundan nefes alarak günlük işlerine devam edebilmektedirler. Bu açıdan pek çok kişi burun estetiği ameliyatı sürecini kolay olarak tanımlamaktadır.

Burun Estetiği Yaptıranlar Memnun mu?

Burun estetiği yaptıranlar memnun mu? Burun estetiği yaptıranlar hayatlarının geri kalanını kemersiz ve kalkık bir burunla geçirecekleri için memnunlardır. Burun üzerinde yer alan kemer pek çok kişiyi rahatsız eder. Burun ucunun düşük olması da kişilerin estetik kaygı yaşamasına neden olur. Bu nedenle burun görüntüsünden memnun olmayan kişiler ameliyat olmaya karar verirler.

Burun estetiği ameliyatı süreci sağlıklı bir şekilde atlatıldığında pek çok hasta bu durumdan memnun bir şekilde ayrılır. Ameliyat sürecinin acısız geçmesi ve sonraki sürecin darbe alınmadan atlatılmasının ardından kişiler istedikleri buruna kavuşabilirler. Burun estetiği olanların yorumları 2019 yılında oldukça olumlu olmakla birlikte bu ameliyat sonrası kişilerin kendilerini daha çok sevdikleri görülmektedir.

Burun Estetiği Ameliyat Süreci Nasıl İlerler?

İnsanların kendilerini iyi hissetmeleri dış güzellikleri ile ilişkili olabilmektedir. Burnundaki kusurlardan dolayı pek çok kişi kendisini iyi hissetmez. Bu nedenle estetik ameliyat olma kararı alırlar. Ameliyat olma kararı aldıktan sonra hastalar için en önemli şeylerden birisi doktor seçimidir. Burunda yapılacak değişiklikler kişiniz yüzünü değiştireceği için hastalar doktorlarına güvenmek isterler.

Burun estetiği olanların yorumları ameliyat olmak isteyen hastalar için büyük önem taşır. Hastalar doktorun daha önce ameliyat ettiği kişilerin yorumlarını öğrenmek isterler. Böylece nasıl bir süreçten geçeceklerini ve süreç sonunda nasıl bir buruna sahip olacaklarını az çok kestirebilirler.

Doktor seçimini yapan ve doktoruna güvenen hastalar gerekli muayeneleri olurlar ve ameliyata hazırlanırlar. Ameliyat süresi her hasta için farklı işlemektedir. Hastalar ameliyattan çıktıktan sonra narkoz nedeni ile 3-4 saat herhangi bir şey yiyip içmemeleri gerekir. Hastalar ameliyat sonrası 1 gün hastaneden kaldıktan sonra taburcu edilirler.

Ameliyat sonrasında burun sırtına şekil vermek ve şeklini korumak amacı ile alçı atel yerleştirilir. Alçı atel ve tampon çıkarıldığında hastanın burun yapısındaki değişiklikler gözlenebilir. Ancak burnun gerçek şeklini alması zaman alacaktır.

Ameliyattan sonra burunda ve yüzde ödem oluşmaktadır. Burunda şişlik meydana geldiği için ilk bakışta hastalar değişimden memnun olmayabilirler. Ancak gerçek burunlarının oturması 6 haftadan sonra gerçekleşecektir.  Burun estetiği olanların yorumları incelendiğinde pek çok kişi iyi ki ameliyat olmuşum şeklinde yorum yaptığı görülmektedir. Siz de burnunuzdan şikayetçiyseniz burun estetiği olanların yorumlarını dikkate alabilirsiniz.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *