Estetik Cerrahi Uygulamaları

Burun Estetiği

Estetik görünüş kadar sağlık açısından da önemli olan burun estetiği, Ameliyatsız burun estetiği ile kişilerin sağlıklarına kavuşması sağlanmaktadır.

Karın Germe

Sürekli olarak kilo alıp verme durumlarında, yaşlanma zamanları ve hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkmalar ve deformasyonlar oluşmaktadır.

Genital Estetik

Labioplasti genital bölge estetiği Blanc Clinic’te. Siz de genital bölge estetiği hakkında bilgi alabilir, merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Meme Büyütme

Op. Dr. Evren Helvacı ve Blanc Clinic kalitesiyle meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi alabilir, merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Meme Küçültme

Meme küçültme ve dikleştirme işlemleri Blanc Clinic’te. Sizde meme küçültme dikleştirme hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi

Post bariatrik cerrahi obezite sonrası estetik uygulamaları Blanc Clinic’te. Siz de iletişime geçerek merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme

Her insanın vücudu ve yağ oranı farklıdır. Kişilerin vücut şekillendirmesi için başvurdukları yöntemlerden biri Vaser lipo yöntemidir.

Estetik Cerrahi Operasyon Çeşitleri Nelerdir?

Uygulanacak bölgeye göre farklılık gösteren birçok cerrahi yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemler hastanın isteğine göre farklılık gösterebilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve kişisel isteğine göre farklılık gösteren bu uygulamalar genel anlamda şu şekilde sıralanabilir.

Meme estetiği. Bu alanda yapılan estetik ameliyatlar zamanla formunu yitiren göğüslerin sağlıklı ve estetik açıdan güzel bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bireylerin istek ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren uygulamalara sahip olan bu alan genel anlamda 3 başlık etrafında sıralanabilir bunlar meme dikleştirme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı ve meme küçültme ameliyatı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vücut şekillendirme ameliyatları. Bu uygulama bölgesel olarak yapılabileceği gibi birden fazla bölgenin dahil edilmesi ile de uygulanmaktadır. Bireyin geçirmiş olduğu fiziksel değişiklerden (doğum, emzirme sonrası, ani kilo alıp verme, genetik rahatsızlıklar, kazalar vb.) dolayı formunu kaybeden vücudun yeniden yapılandırılması için kullanılan bir yöntemdir. Karın bölgesindeki sarkıkların gerdirilip düzeltilmesinden kalçalardaki orantısız görünüm ve aşırı yağlanmanın çözümüne kadar birçok vücut şekillendirme isteğinin gerçekleştirildiği bir uygulamadır.

Burun estetiği. Yüz bölgesinde yer alan ve bireyin ilk görünümünde fikir sahibi olmamızda büyük önem taşıyan burnun sahip olduğu yapının değiştirilmesini sağlayan uygulamadır. Bireyin profili hakkında önemli bir bilgi edinilmesinde yardımcı olan bu operasyon kişinin kendine olan güvenini tazeleyip arttırmasının yanı sıra daha estetik bir görünüm kazanmasını da sağlamaktadır.

Estetik Cerrahi Uygulamaları Sonucunda Neler Olur?

Estetik cerrahi uygulamaları bireyin daha şık bir görünüm kazanmasında ve kendine olan güveninin artmasında yardımcı olmak ve estetik açıdan bireyin güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireyin farklı bir görünüm kazanarak güzele ulaşmasını sağlayan bu uygulama sayesinde birçok insan kısa yoldan kesin çözüme ulaşma imkânı elde etmiştir. Estetik cerrahi uygulamaları sonucunda bireyler hayalini kurdukları görünüşe sahip oldukları gibi sağlıklı bir görünüm kazanarak daha kaliteli bir hayat yaşama imkânı elde etmektedirler. İlk görüşün önemli olduğu günümüzde bireyin profilinde meydana getirilecek değişiklikler sayesinde daha seçkin bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. Estetik cerrahinin yapmış olduğu farklı alanlardaki uygulamalar sayesinde vücudunda hoşnut olmadığı bölgeyi güzelleştirme ve daha estetik bir görüntü elde etmenize imkân sunun estetik cerrahi uygulamaları sayesinde bireyler daha şık bir görünüm elde etmelerinin yanı sıra psikolojik açıdan da mutlu olmaktadırlar.

Estetik Cerrahi Ameliyatları Nasıl Uygulanır?

Bireylerin farklı isteklerine göre şekillenmekte olan estetik cerrahisi birçok farklı alanda uyulama yapılmasına imkân sunmasının yan ısıra bireylerin şık bir görünüme kavuşmasını sağlayıp psikolojik açıdan rahatlama sağlamasın yardımcı olmaktadırlar. Bireylerin kendirini daha iyi hissetmelerini sağlayan bu uygulama aynı zamanda bireyin doğal görünüme kavuşarak daha güzel görünmelerinde yardımcı olmaktadır. Genel olarak meme büyütme, dikleştirme ve benzeri uygulamalarda silikon destek ile dolgu yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde birey yeni bir göğüs formuna sahip olmaktadır. Aynı zamanda burun estetiği uygulamalarında da burnun kıkırdak, kemik ve burun deliğinden oluşan 3 bölümünde de isteğe bağlı olarak değişiklikler meydana getirilmesi sağlamaktadır bu da hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlayan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra birey burnunda büyütme ve küçültmeler yaparak daha estetik bir görünüm elde edebilir ve bu da yeni bir profile sahip olmasında yardımcı olabilmektedir. Burun gibi yüzde yapılacak estetik cerrahi uygulamaları ve göğüste meydana getirilecek olan uygulamalar aynı zamanda 3 boyutlu görüntü oluşturan sistem sayesinde son durum hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktadır. 3d vectra adı ile bilinen bu görüntüleme sistemi ile bireyler ameliyat öncesi halleri ile ameliyat sonrası halleri arasındaki farkları görerek inceleme yapma imkânı bulmaktadır ayrıca uygulama çeşitlerine göre farklılık gösterebilecek olan yapıların da gösterilmesinde yardımcı olan bu uygulama sayesinde bireyler gerçekleştirilecek estetik cerrahi uygulamasına karar verirken bu sistemden yararlanacak ve daha kesin karar vermelerinde yardımcı olacaktır.

Farklı açılardan vücut dokusunun taranması sonucunda sanal ortamda bir profil ortaya çıkaran sistem bu profilin üzerinden değişiklikler meydana getirerek bireyin kazanacağı görünüm hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Son teknoloji bir uygulama olarak karşımıza çıkan bu görüntüleme sistemi sayesinde bireyler daha rahat bir şekilde ameliyat girebilme imkânı bulmakta ve ameliyat sonrası görünüşleri hakkında bilgi edinmeleri sayesinde ameliyat uygulaması hakkında net bilgilere ulaşma imkânı elde ederek daha başarılı bir ameliyat süreci geçirmeleri sağlanmış olur.