J Plasma – Renuvion Nedir?

J plasma yeni nesil selülit tedavisi olarak bilinse de tek başına selülit tedavisi olarak değerlendirmek doğru olmaz.  J plasma vücudu selülitlerden arındırırken aynı zamanda cildi yeniden yapılandırır ve sıkılaştırır.  Böylelikle cilt gençleşir. Kadınlarda menopoz dönemi aynı zamanda hormonal anlamda bir geçiş dönemidir.  Özellikle bel bölgesinde oluşan yağlanma kilo artışı ve dokunun elastikiyetini kaybetmesi daha çok bu döneme denk gelir. J plasma uygulaması deri kalitesini arttırarak selülitleri azaltır ve aynı zamanda deriyi gererek vücudun biçim almasını sağlar.  Tek seansta uzun vadeli bir etki fark edilir.

Kadın ya da erkek farketmeksizin spor ve diyetle dahi gitmeyen, vücutta sarkmaya başlayan bölgeleri Renuvion Teknolojisi ile sıkılaştırabilirsiniz. Yeni bir teknik olan bu mucizevi alet cildinizi sıkıştırarak daha genç görünmenizi sağlar. Bununla beraber cildinizin alt derisini uyararak sıkı hale getirir, bu sayede vücudunuz gergin ve sıkı görünür. Bu teknoloji diğer uygulama sonuçlarına göre daha kalıcı ve etkileyicidir.

J Plasma Nasıl Yapılır?

J plasma radyo frekans enerji kullanılarak yapılır.  Cilt altına 85 derece ısı verilir.  Kullanılan teknolojinin yeni nesil teknoloji olması deri altındaki 80-85 derecelik ısıyı deri altında hapseder.  Derinin üst yüzeyi bu ısıyı hissetmez.  Dolayısıyla herhangi bir cilt hasarı veya deri yanması gibi olumsuz durumlarla karşılaşılmaz.  J plasma ile deri altındaki selülitler vücuttan uzaklaştırılırken aynı zamanda cildin germe ve sıkılaştırma işlemi yapılır. Plasma uygulamasında alt ve üst deri arasındaki ısı farkı uygulamanın başarısını arttıran en önemli faktörlerden biridir.  Doku altındaki hızlı ısı artışı hızla sıkılaşma sağlar.  Bununla birlikte o bölgedeki selülitler tamamen yok edilir.

Liposuction Ameliyatında Plasma Teknolojisi

Liposuction ameliyatında kullanılan J plasma teknolojisi aynı anda hem derinin üst tabakasını sıkılaştırır, hem kapanan gözenekleri açar hem de derinin üst tabakasını soyar. Kısaca J plasma teknolojisi aynı anda birçok işlemi birlikte yapar. J plasma teknolojisi aynı zamanda liposuctionla kombine bir biçimde uygulanır.  Vücutta gevşeyen bölgelere 0.5 cm’lik küçük kesiler yapılarak deri dokusunun sıkılaştırılması işlemidir.  Buna bağlı olarak vücudun şekillendirilmesi sağlanır.

Renuvion Cilt Sıkılaştırma Nasıl Çalışır?

Renuvion cilt sıkılaştırma, cerrahi dışı bir yöntem olarak yüz, cilt ve vücut bölgelerine uygulanabilir. Uygulama öncesinden ayrıntılı bir muayene ve tedavi yöntemi belirlenir. Duruma göre uygulama sırasında lokal ya da genel anestezi yapılabilir. Tek seansta uygulanan bu uygulamada, 2 mm küçük kesilerle deri altına girilir. Yaşa bağlı olarak gevşeyen cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları giderir. Uygulama sonrası sonuç hemen gözlemlenir. Uygulanan bölgede cilt hemen kendini toparlar ve sıkılaşır. Her yaşa her cinsiyete ve her cilt tipine uygulanabilir. Uygulama ortalama bir saat sürer. Uygulama sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Karın bölgesinde oluşan sarkık deriyi sıkılaştırabilirsiniz. Sonuçlar ortalama 3-6 ay arasında netleşir. Kalça bölgesi, basen sıkılaştırılmasının yanı sıra selülitlerden de kurtulabilirsiniz.  İşlem sonrası hafif bir kızarıklık oluşabilir. Bunun haricinde hiçbir sorun oluşturmaz. Uygulamadan bir hafta önce yeşil çay, sarımsak, aspirin ve E vitamini içeren ürünlerin tüketilmemesi önerilir. 

J Plasma – Renuvion Hangi Bölgelerde Uygulanır?

J Plasma – Renuvion teknolojisi, yüz, vücut ve cildin hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Yüz bölgesinde, sarkmış, sıkışmış ve kırışmış cildi yenileyerek toparlar. Karın ve kalça bölgesinde kilo kayıplarına bağlı olarak ya da hamilelikte oluşan hafif sarkmaları yok ederek, cildi sıkılaştırır ve yeniler. Bununla beraber Renuvion sayesinde selülit görünümü azaltılır. Bunların dışında ayrıca şu bölgelerde de uygulama yapılabilir,

 • Boyun ve gıdı bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Bel Bölgesi
 • Basen Bölgesi
 • Diz Bölgesi
 • Uyluk içi ve dışı
 • Deri altı ve üstü
 • Göğüs bölgesi
 • Kol Bölgesi

J Plasma teknolojisi lokal anestezi altında veya hastanın tercihine bağlı olarak genel anestezi ile klinik koşullarda yapılan bir uygulamadır.  İşlem tamamen cilt altında çalışılarak gerçekleştirilir.  Cilt uygulama sonrasında sıkılaşır ve gençleşir.

Yüz bölgesi için 30 ile 80 yaş arası herkese uygulama yapılabilir. Çene ve boyun bölgesinde oluşan hafif sarkmaları rahatlıkla yok edebilirsiniz. Ayrıca yüz germe ve ameliyatları tercih etmeyen kişiler Renuvion Teknolojisini gönül rahatlığıyla kullanabilir. Böylelikle cildiniz daha sıkı ve genç bir görünüm kazanır. Cildinizi anında toparlar ve sıkılaştırır. Uygulama öncesi doktorunuz cildinizde oluşan sarkma derecesini belirler. Hafif ve orta dereceli sarkmalarda mükemmel sonuç elde edebilirsiniz.

Günümüzde vücut gençleştirme konusundaki teknolojik gelişmeler plastik cerrahi operasyonlarını oldukça geride bırakmıştır.  Yeni nesil vücut şekillendirme ve gençleştirme uygulamaları kesi olmadığı için işlemin yapıldığı bölgede hiçbir iz yaratmaz.  İşlemin sonuçları hızla alınır.  Ayrıca uzun süreli ve kalıcı etki göstermesi J plasma gençleştirme yönteminin tercih edilebilirliğini de arttırmaktadır.

Vücut Şekillendirme de J Plasma Yöntemi

J plasma yöntemi vücudun sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi için son yıllarda en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir.   Konforlu olması tam anlamı ile bir cerrahi müdahale olmaması ve çok kısa sürede uygulamanın gerçekleşmesi en fazla tercih edilme sebebidir.  Selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama uygulamaları içinde en son geliştirilmiş cihaz olan J plasma uygulaması helyum plasma enerjisi ile yapılır.  Deri altına maksimum ısı verilerek yağları parçalar ve aynı zamanda o bölgede kolajen ve elastin uyarısı yaratır.

J Plasma- Renuvion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

J Plasma- Renuvion teknolojisinin avantajları saymakla bitmez. J plasma uygulaması öncelikle kombine bir tedavidir.  Kombine oluşu vücudun birçok bölgesine aynı anda uygulanabilir olduğunu gösterir.  Dolayısıyla en büyük avantajı budur. Ameliyattan korkanlar için basit ve kolay bir yöntemdir.  Vücudun hassas bölgeleri dahil yüz bölgesinde rahatlıkla uygulanır ve hiçbir komplikasyona sebep olmaz.  Diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha hızlı ve doğru sonuç elde edersiniz. Ayrıca J plasma tedavisi sırasında herhangi bir kesi ve deri çıkarımı yapılmaz.  Ağrısızdır, işlem sonunda anında etki görürsünüz. Bu da hem hızla iyileşmeyi sağlar,  hem de vücudun uygulama yapılan bölgelerinde hiçbir iz oluşmaz.  Son derece güvenilir uygulamadır. Ayrıca genel anestezi gerektirmeden hastanın tercihine bağlı olarak lokal anestezi altında da rahatlıkla yapılır. Bunların dışında,

 • Ameliyat olmadan hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci yaşarsınız.
 • İşlem öncesi ve sonrası cildinizdeki farkı gözle net bir şekilde görebilirsiniz.
 • Hızlı ve kısa sürede ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlar.
 • Krepli, sarkık cildi ortadan kaldırır ve cilt kalitesini arttırır.
 • Gergin ve elastik bir cilde sahip olursunuz.
 • Daha genç, dinamik ve doğal bir görüntü elde edersiniz
 • Vücut şekillendirmelerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Selülitleri yok edebilirsiniz.
 • Zayıflama ve hamilelikte oluşan hafif ve orta dereceli sarkmalardan kurtulabilirsiniz.
 • Yaşlanma ve güneş nedeniyle ortaya çıkan çizikleri, lekeleri ve kırışıklıkları yok ederek

 cildinizi onarır.

 • Her vücut tipine uygulanabilir, yüksek derecede güvenilirdir.
 • Tek bir seansta sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Göz kapağı gibi hassas bölgelerde dahi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.
 • Cilt dokularına zarar vermez.
 • Ağrısız ve hızlı iyileşme süreci yaşanır.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

J-Plasma – Renuvion Teknolojisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Plasma Enerjisi Nedir?

Plasma enerjisi radyo frekans enerji ile helyum gazının bir arada kullanılmasıyla oluşur.  Bu aşamada plasma enerjisi açığa çıkar.  Plasma enerjisi derinin alt kısmındaki bağ dokularına etki eder ve uygulandığı bölgede bağ dokularının sıkılaşması sağlanır.  Deri altına 85 derece ısı verilmesine rağmen yüzeyinde bu ısı hissedilmez.  Deride hiçbir koşulda yanık ve dokuda bozulma gözlenmez.  Dolayısıyla doku hasarı oluşmaz.  Güvenli uygulanan yeni nesil teknolojilerden biridir.

Renuvion Kozmetik Teknolojisi Nedir?

Renuvion kozmetik teknolojisi nedir diye sorulduğunda cevap olarak; yüz ve vücut bölgesindeki cilt dokularına müdahale edilerek sıkı ve genç gözükmeyi sağlamaktır. Geliştirilen cihazlarla Helyum gazı, radyo frekans yöntemi ile soğutulur. Soğutulan ve açığa çıkarılan plazma istenilen bölgeye uygulanır. Cildin alt tabakasını deri altı dokusunu gerer ve yeniler. Esnek bir yapı kazanan cilt, genç görünmenizi sağlar. Bunun dışında Renuvion kozmetik teknolojisi, lazer veya radyo frekans uygulamalarına göre daha güvenilir ve hızlı iyileşme sağlar. 

J Plasma En Çok Hangi Bölgelerde Uygulanır?

J plasma vücudun birçok bölgesine uygulanan kombine estetik bir uygulamadır.  Kesik izinin olmaması estetik bir uygulama ile en önemli örtüşen yanıdır.  Dolayısıyla hızlı iyileşmesi süreci ve güvenli bir uygulama olması açısından gerek hastalar gerekse doktorlar tarafından tercih edilir. Cilt altında hiçbir yanık riski oluşturmaması ve derinin üst yüzeyinde görüntünün son derece homojen olması çok önemlidir. Bu durum uygulamayı sağlıklı kılan ve uzun ömürlü olmasını sağlayan önemli etkenlerden biridir. Yüz bölgesi dâhil birçok bölgeye uygulanan J plasma özellikle karın, sırt, bel ve gıdı bölgelerinde başarılı sonuçlar verir.

J Plasma - Renuvion İşlemi Fiyatları

J plasma uygulaması estetik bir uygulamadır.  İşlem fiyatı elbette çok önemlidir. Ancak uygulamanın yapıldığı merkez ve uygulamayı yapan doktorun bu konudaki tecrübe ve deneyimi fiyatları belirleyen durumlardır. J plasma işlemi bir ameliyat olmadığı için cerrahi bir operasyondan daha düşük maliyete sahiptir.  Bu konuda en doğru bilgiyi uygulamanın yapılacağı klinik ve uygulamayı yapacak olan hekimden almak en doğru yöntemdir.

J plasma- Renuvion tedavisinin fiyatları uygulanmak istenen alana göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin, yüzdeki kırışıklık ve hafif sarkmayı önlemek ve cildi toparlamak farklı fiyatlandırılabilir. Bunun yanında kilo verme ve hamilelik nedeniyle karında oluşan sarkma için uygulanan tedavi farklı ücretlendirilir. Ayrıca vücut şekil vermek için uygulanan işlem farklı fiyatlandırmaya tabii olabilir. Bu yöntem ile selülit sorunlarını ağrısız ve kolay bir şekilde yok edebilirsiniz. Kolda oluşan deri sarkmasını yok ederek cildinizin gergin ve sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz Belinizde ya da sırtınızda oluşan sarkmaları, güneş lekelerini Renuvion teknolojisiyle yok edebilirsiniz.

J Plasma - Renuvion Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

J Plasma uygulaması tercih eden herkese yapılabilir.  J plasma – Renuvion işlemi en uygun 30 yaş ile 80 yaş arasındaki kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Renuvion teknolojisi, genel sağlık durumu iyi olan ve cildinde herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm hastalarda uygulanabilir.  Vücuduna şekil vermek isteyen her yaştan hasta bu tedavi yöntemini uygulayabilir.  Ancak bunun öncesinde bu konuda uygun aday olup olmadığınızı hekim belirler.  İlk muayene de vücudun sarkma ve gevşeklik oranı belirlenir.  Özellikle hafif ve orta derecedeki gevşeme ve sarkmalar da J plasma teknolojisi son derece başarılı sonuçlar verir. Bunun dışında hızlı ve ağrısız iyileşme süreci tercih edenler, ameliyat ve yüz germeden korkan hastalar bu yöntemi kullanabilir. Ayrıca her cilt rengine uygulanmakla beraber açık renkli ciltlerde daha çok etkilidir.

J Plasma Diğer Estetik Ameliyatlar İle Kombine Edilebilir Mi?

J plasma uygulamasını önemli kılan diğer estetik operasyonlarla kombine edilebilir özelliğidir.   Klasik liposuction ameliyatında yağ dokusunun alınma işlemi sırasında J plasma uygulaması yapılarak o bölgede gençleşme ve sıkılaşma sağlanır.  Dolayısıyla kombine edilebilmesi J plasma uygulamasının etkisini daha da arttırır.

Renuvion Tedavisi Kalıcı Mı?

Renuvion tedavisi lazer ve radyoaktif teknolojilerine göre daha kalıcı ve etkilidir. Diğer teknolojiler hem daha ağrılıdır hem de etkisi kısa sürebilir. Ancak Renuvion teknolojisi ile ciltteki sarkmaları hızlı bir şekilde yok edebilirsiniz. Bununla beraber kırışıklıkları, güneş ve yaşlanmadan oluşan lekeleri, çizikleri ve selülitleri hızlı ve ağrısız bir şekilde yok edebilirsiniz. Uygulama öncesi ve sonrasında oluşan farkı gözle görebilirsiniz. Cildinizi gerginleştirir, sarkmaları ortadan kaldırır ve genç görünmenizi sağlar. Bu teknoloji size ağrısız ve ameliyatsız bir yöntem sunar. Ayrıca basen ve kalça bölgelerine şekil verebilirsiniz. Pürüzsüz ve gergin bir cilt elde etmenizi sağlar.

J Plasma - Renuvion İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

J plasma iyileşme süreci hızla gerçekleşir.  Diğer teknoloji uygulamalarına göre, daha sağlıklı, pratik ve güvenilirdir. Uygulamadan sonra ilk hafta minik morluk ve şişme görülür.  Belli oranda ciltte kuruluk oluşur. Bununla beraber cilt birkaç hafta içinde kendini tamamen toparlar. Kolajen üretimini uyarması sayesinde uzun süre etkisini görebilirsiniz. Cildin nemlendirilmesi doktorun reçete edeceği ya da önereceği ilaçlarla gerçekleştirilir. Tam olarak iyileşme 3 ay ile 6 ay arasında gerçekleşir. İyileşme sürecinde genellikle yan etki görünmez.

J Plasma Renuvion Sonrası Hemen Eve Dönülür Mü ?

J Plasma Renuvion sonrası doktor onayı ile birlikte eve hemen dönüş sağlanabilir.

J Plasma İşlem Süresi Ne Kadardır ?

J Plasma işlemi yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.

Sarkan Cilt Tedavisinde J Plasma Etkili Bir Yöntem Midir ?

J Plasma işleminin iyileşme süreci kısa olması ile birlikte en yeni yüksek teknoloji vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemidir. Bu sebepten oldukça etkili bir yöntemdir.

Selülit Tedavisinde J Plasma Teknolojisi Etkili Midir ?

J plasma teknolojisi ile deri kalitesi arttırarak selülitler azaltır ve deriyi gererek vücudun biçim almasını sağlanır . Son teknoloji ile yapılan uygulamada tek seansta uzun vadeli bir görünüm kazandırılabilir.

Liposuction Sonrası J Plasma Gerekli Midir ?

Bazı bireylerde yaşam kalitesini düşürdüğünden ötürü oldukça gerekli bir işlem olan J Plasma, bireysel tercihlere göre de uygulabilmektedir.

J Plasma Yaptıranlar Memnun Mu ?

Bu etkili yöntem sonrasında bireylerin özgüveni artar, kendilerini sevmeye başlamaktadırlar.

  Randevu Talebinde Bulunun

  Estetik Cerrahi Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin