Kişiler sıkı ve düz karına sahip olmak için karın gerdirme ameliyatı olurlar. Sürekli olarak kilo alıp verme durumlarında, yaşlanma zamanları ve hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkmalar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Derinin bu nedenlerden dolayı deforme olması sarkma işleminin yaşanmasına neden olur. Karın gerdirme ameliyatı yapılarak vücut estetik görünümüne tekrardan döner.

Hamilelik sonrası her kadında, göbek bölgesinde fazlalıklar oluşmaktadır. Karın estetiği, bu fazlalıkların yok edilmesinde etkili bir yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

karın gerdirme ameliyatı ile kendine güven

Karın germe ameliyatlarının amacı, karnın sıkı bir görünüm kazanmasıdır. Karın germe ameliyatları, mini karın germe ve tam karın germe olarak iki şekilde yapılmaktadır. Karın ve göbek kısmındaki fazlalıkların atılması için abdominoplasti denilen karın germe ameliyatları yapılmaktadır.

Karın gerdirme ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ancak öncesinde kişinin karın bölgesinde nasıl bir görüneme sahip olacağı, ne kadar deri alınacağı ve sarkmanın ne kadar giderileceği belirlenir. Belirlenen işleme göre de ameliyat süresi 2 saat ile 5 saat arasında farklılık gösterir.

Karın germe ameliyatı; sezaryen izi bölgesinden yanlara doğru yapılan çizik üzerinden göbek deliği seviyesine kadar olan kısımdaki sarkık ve çatlak deri, göbek deliğinden yukarı kısma doğru gerdirilerek yapılmaktadır. Bölgede işlem yapılırken ilk olarak yağ dokusu alınır. Sonrasında sarkan deri alınır. Bu işlemlerden sonra karın germe ameliyat izleri belli bir süre görünür.

Karın Germe Ameliyatı Nedenleri

Karın derisinin sarkmasına bağlı olarak karın gerdirme ameliyatı yapılır. Karın germe ameliyatları; hamilelik sonrasında göbek bölgesinde biriken fazlalıkların atılması için ve sürekli kilo alıp vermeden dolayı şekil bozukluğuna uğrayan göbek kısmının düzeltilmesi için yapılmaktadır. Derinin özelliğine göre değişim göstermesinin yanı sıra kilo almaya bağlı olarak o bölgede yaşanan deformasyon sonucunda sarkma yaşanır. Genetik faktörlere bağlı olarak karın bölgesinde sarkma gerçekleşir.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları incelenerek kişilerin karın gerdirme ameliyatı hakkında doktora gelmeden önce bilgi sahibi olması önemlidir. Doktora merak edilen sorular bu şekilde sorulabilir.

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Karın gerdirme ameliyatında iki farklı şekilde oluşur. Tam karın germe ve mini karın germe ameliyatı şeklinde olabilir. Tam karın germe ameliyatı daha çok deri sarkıklığı olması durumunda gerçekleşir. Daha büyük kesikler oluşur ve iz daha geniş olur. Mini karın germe ameliyatı küçük sarkmalar için yapılır. Karnın alt bölgesinde gerçekleşir.

Karın gerdirme yorumları okunarak sizin için uygun olanı bulmanız kolaylaşır ve doktorla görüşmeden önce aklınızda bir plan gerçekleşir. Kişi gerekli görmesi durumunda karın gerdirme ameliyatı işleminde liposuction yöntemi de uygulanır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Mini abdominoplasti ya da mini karın germe, gevşek cilde sahip olan ama tam karın germe işlemine uygun olmayan kişilere uygulanır. Bunun yanında fazla kilo sorunu olmayan kişiler, mini karın germe ameliyatı olabilirler.

Tam karın germe ameliyatına göre daha küçük kesik atılarak işlem yapılır. Mini karın germe ameliyatı, karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağların alınarak, göbek altındaki fazla dokunun çıkarılması operasyonudur. Mini abdominoplasti ameliyatı, kesinlikle göbek üstündeki bölgeye uygulanmamalıdır.

Deformasyonun karın göbek deliğinin alt kısmında olması ve bu bölgedeki hafif yağlanma ve sarkmalar, mini karın ameliyatı için uygundur. Karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınır. Göbek altında oluşan fazla doku çıkartılarak, germe operasyonu gerçekleştirilir.

Mini karın germe için; göbek deliği yukarıda olan kişiler, göbek deliğinin alt kısmında hafif yağlanma olan ve sarkma olan kişiler, karın kaslarında gevşeme ve ayrılma olan kişiler uygundur.

Tam Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Tam karın germe, mini karın germe ameliyatının aksine, göbek deliğinin üst bölgesinde de görüldüğünde yapılmaktadır. Tam karın germe ameliyatı; göbek deliği üstü, kasık ve karın bölgesinde yapılmaktadır.

Göbek deliği üstü, karın ve kasık bölgesinde oluşan çatlaklar ve fazla yağ dokusu alınmaktadır. Sarkan karın kasları, tam karın germe ile sıkılaştırılarak, gerginleştirilmektedir.

Karın Gerdirme Ameliyatı İçin Doktor Seçimi Nasıl Olmalı?

En önemli süreç aslında budur. Karın gerdirme ameliyatı olacak kişi emin ellerde olmak ister. Tedirginlik yaşanması durumunda kişide stres oluşur ve bu da ameliyat sürecini etkiler.

Karın gerdirme ameliyatı yapacak kişi doktorunu iyi seçmelidir. Doktor hakkında araştırma yapılabilir. Doktorla öncesinden görüşme yapılarak doktor hakkında fikir sahibi olunabilir. Doktordan geçmiş çalışmalarını görmeyi talep edilebilir.

Doktor ile sağlıklı iletişim gerçekleşmesi sonucunda güven ilişkisi oluşturulur. Güven ilişkisi oluşması ile hasta daha açık şekilde beklentilerini anlatabilir. Karın gerdirme ameliyatı olanların yorumları 2022 incelenerek doktora gerekli sorular sorularak cevap alınabilir. Bu sayede işlemde mutlu şekilde ayrılma yaşanır.

Karın Gerdirme Ameliyatı Fiyatı

karın gerdirme ameliyatı fiyatı

Vücutta herhangi bir nedenden dolayı yağlanma yaşanabilir. Karın bölgesinde yağlanma sonucunda deri sarkmaları görünür. Kişi bunun sonucunda görünümden rahatsız olarak karın gerdirme ameliyatı işlemini yaptırmak ister. Bu noktada karın gerdirme ameliyatı ne kadar sorusu oluşur. Merak edilen bir soruda karın gerdirme ameliyatı devlet karşılıyor mu şeklindedir. Karın gerdirme fiyatları 2022 yapılacak olan işleme göre belirlenir. Bölgenin ne kadar deforme olduğu belirleyicidir. Bu soruların cevabı için doktor ile iletişime geçmek yeterlidir. Karın germe fiyatları 2022 göre değişiklik gösterebilir.

Karın gerdirme ameliyatı genel olarak obezite sorunu yaşamış ve sonrasında diyetle zayıflamış kişilerde büyük miktarda deri sarkması gerçekleşir. Bu durum hoş bir görüntü olmadığı için kişinin psikolojisini ve kendine güvenini olumsuz etkiler. Bunun önüne geçmek için kişi karın gerdirme ameliyatı olur. Karın gerdirme ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Karın Gerdirme Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

karın gerdirme fiyatları

Karın gerdirme ameliyatında fiyat konusunda değişim vardır. Sabit bir fiyat söz konusu değildir. Karın gerdirme ameliyatı ne kadar diye araştırma yapılarak bu sonuca ulaşılabilir. Karın gerdirme ameliyatının fiyatını belirleyen durumlar şu şekildedir:

 • Doktorun işi üzerindeki kalitesi
 • Kullanılacak malzemeleri kalitesi
 • Yatış sırasındaki konfor
 • Ameliyatta hangi yöntemin kullanılacağı
 • Mini karın gerdirme mi yoksa tam karın gerdirme mi konusu da fiyatı belirler.

Karın Estetiğinde Risk Var mıdır?

Her ameliyatta olduğu bu gibi karın gerdirme ameliyatında da riskler vardır. Bu nedenle doktor seçimi oldukça önemlidir. Bu riskler nadiren görülse de ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonlar, çeşitli antibiyotiklerle önlenmektedir. Ameliyat sonrasında görülebilecek riskler şu şekildedir:

 • Yara bölgesinin enfeksiyon kapması
 • Ameliyat bölgesinde vücut sıvının ve kan birikmesi
 • Kan pıhtısı oluşması
 • Kötü yara iyileşmesi

Yara bölgesinde enfeksiyon oluşması, antibiyotik ile giderilir. Ameliyat sonrasında karın içinde kan ve kirli sıvı çoğalması ya da bu sıvıların toplanması durumlarına karşı ise dren müdahalesi yapılarak önlenmektedir. Nadiren görülen bir sorundur. Kan pıhtısı oluşumu, yaş olarak ileri olan kişilerde daha çok görülebilir. Bu durumun giderilmesi için hasta bir süre yürütülür, ilaç kullanılır ya da varis çorabı giydirilir. Kötü yara iyileşmesi ise izlerin belirgin olarak oluşmasına denir. Kötü izler için başka bir müdahale yapılması düşünülür. Risk grubunda sigara kullananlar ve şeker hastalığına sahip olanlar bulunur.

Bu risklerin yaşanmaması için işlemi yapacak doktorun deneyimi iyi olmalıdır. Karın germe ameliyat fiyatları 2022 araştırması yapılırken doktor araştırılması da iyi şekilde yapılmalıdır.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı ile güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür. Ameliyat işlemin büyüklüğüne göre 2 ile 5 saat arasında sürebilir. Göbeğin alt kısmından bir kesi atılarak işleme başlanır. Kesik atılan dikiş ameliyat sonrasında deri altından dikiş atılır. Karın germe ameliyat izleri bu sayede daha az belirgin olur. Ameliyattan sonra ilk gün için kişiye idrar sondası takılır. Ameliyattan hemen sonrasında kişiye uygun görülen korse giydirilir. Karın gerdirme ameliyatı işlem olarak uzun süren ancak sonuç alınan bir işlemdir.

Karın Gerdirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın Gerdirme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Karın gerdirme fiyatları 2022 konusunda anlaşma sağlandıktan sonra ameliyat işlemi gerçekleşir. Ameliyattan sonra 1 gece hastanede yatış yapılır. Yaklaşık olarak 2 hafta kadar takılan korse kullanılır. Bu iyileşme ve güzel bir görünüm elde edilmesi için gereklidir.

Ameliyattan sonra şişlikler ve ödemler oluşabilir. Bu konuda doktorun önerdiği şeyler yapılmalıdır. Ameliyattan hemen sonra anestezi etkisinden dolayı ağrı hissedilmez. Anestezi etkisinin geçmesinden sonra doktorun önerdiği ağrı kesiciler ile ağrılar azaltılır. 2 hafta kadar sonra kişiler gündelik yaşamına dönüş yapabilirler.

Ameliyat sırasında vücut sıvısı birikimi için drenler takılmaktadır. Ameliyat sonrasında bu drenler en fazla 5 günde içinde çıkartılır.

Karın gerdirme ameliyat sonrasında oturuş şeklinde bir süre zorluk yaşanır. Yürüme işlemi kısa sürede başlatılır. Kan pıhtılaşmasının önüne geçilir. Dikişlerin alınma işlemi ve pansuman işlemi ameliyat tercihine göre yapılır.

Kişinin normal hayatına dönmesi 1 ile 2 hafta kadar sürebilir. Karın kasların güçlü olması süreyi kısaltır. Egzersiz yapılması bu dönemde oldukça önemlidir. İyileşme süreci hızlanır ve şişliklerde azalma yaşanır. Ameliyattan kaynaklı olarak oluşan izler 6 aya kadar kızarık görüntüye sahip olur. Karın germe ameliyat izleri tam olarak 1 yıl sonra düzelir. Tamamen yok olmaz ancak çok az bir iz olur. Direk fark edilen bir iz yaşanmaz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Kişi bir gün hastanede yatış yapar. Karın germe ameliyatının 1-2 saat sonrasında, hasta kendine gelir. Karın gerdirme ameliyatı yapan kişiye sıvı toplanması için dren takılır. 2 gün sonra ya da duruma göre hastaneye gelinerek çıkarma işlemi yapılır. Ameliyat sonrasında hastanın, ağır kaldırmaması, karnı zorlayacak ağır hareketlerde bulunmaması gerekir. Karın ameliyatı olanların yorumları okunması durumunda bu sürede değişiklik olduğu gözlemlenir.

Ameliyat sonrasında, ameliyat yaraları bandajlanarak kapatılmalıdır. Bu bandajların gerekli zaman geçtikten sonra alınması ve bandajların alınmasından sonra, 6 hafta süresince karın korsesi giyilmesi gerekir.

Korse kullanımında kişinin yapısına göre korse kullanılır. Vücudun şekillenmesi ve sıkı olması için doktorun öngördüğü süre kadar korsa takımı yapılmalıdır. Şişliklerin oluşması olasıdır. Bu dönemde iyileşmeyi hızlandırmak için eğer sigara içiliyorsa bırakılması gerekir. Sigara bırakma işlemi ameliyat öncesinde de yapılmalıdır.

Ameliyatın ardından hastanın 1 hafta boyunca dik pozisyonda yatması istenir. Ameliyattan 4 gün sonra hasta banyo yapabilir. Ameliyattan 10 gün sonra ise hastanın dikişleri alınır.

Ameliyat olanlar, yaklaşık 2 hafta içinde işlerine dönebilirken, ameliyatın etkileri ise 6 ay sonra kendini göstermeye başlar.

Karın Gerdirme Ameliyat Sonrası Aşamalar Nelerdir?

Karın gerdirme yorumları etkisiyle de ameliyat işlemi yaptıran kişi ameliyat sonrasında iyileşme sürecinden geçer. Bunlar aşama olarak şu şekildedir:

 • Ameliyat işlemi gerçekleştikten hemen sonra korse giydirilir.
 • 1 hafta kadar sonra hasta ağır olmayan günlük yaşantısına geri dönüş yapabilir.
 • Ameliyattan sonra beslenme 3 saat sonra yapılabilir. Ayağa kalkış gerçekleşebilir.
 • Dikişlerin hasar görmemesi için yürüyüş şekli biraz eğik olmalıdır.
 • Yatma işlemi yan yatılarak gerçekleşir.
 • 3 hafta kadar sonra spor yapılabilir. Ancak karın hareketlerinden uzak durulması gerekir.
 • 6 hafta sonra bütün spor aktiviteleri yapılabilir hale gelir.

Ameliyattan sonra karın gerdiren yorumları okunarak yaşadığınız süreçle ilgili bilgi sahibi olmak mümkündür. Kişi ameliyattan sonra okuduğu yorumlardan kaynaklı olarak merak ettiği soruları doktorla iletişime geçerek anlatabilir ve cevap alabilir.

Ameliyat Sonuçlarını Korumak İçin Ne Yapılması Gerekir?

Kişi karın gerdirme ameliyatı yaptırdıktan sonra var estetik yapısını korumak ister. Tekrardan eski haline dönmek istemez. Bunun için kişi şunlara dikkat etmesi gerekir:

 • Beslenme konusunda dikkatli olunmalıdır. Ölçülü beslenerek kilo korunmalıdır.
 • Düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. Kas yapılan vücutta sarkma işlemi gerçekleşmez.
 • Karı kası için çeşitli aktiviteler yapmak gerekir.

Karın gerdirme ameliyatı yapan kişi bu konuda hem araştırma yapıp hem de doktora danışabilir. Vücut yapısını koruma kişi için önemlidir. Vücut yapısını koruyamayan ve tekrardan sarkma işlemi yaşayan kişi tekrardan karın gerdirme ameliyatı olabilir. Ancak bunun için ilk ameliyattan sonra 1 yıl süre geçmesi gerekmektedir. Sonrasında aynı işlem tekrar yapılarak sonuç alınır.

Karın Gerdirme Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Karın gerdirme ameliyatı nedenleri doğrultusunda estetik bir görüneme sahip olmak için karın gerdirme ameliyatı olunur. Ameliyat olacak kişiler karın gerdirme yorumları konusunda araştırma yaparak fikir sahibi olmak ister. Bu araştırma hastanın kafasında soru oluşması için oldukça önemlidir.

Karın gerdirme ameliyatını egzersizlerle ve diyet yollarıyla karın duvarında bulunan fazla dokuların giderilememesi sonucunda yapılır. Kadınlarda daha çok yapılmasının yan sıra erkeklerde de karın gerdirme artışı gözükmektedir. Karın gerdirme ameliyatı olanların yorumları 2022 incelenerek gözlemlenebilir.

Karın Kası Estetiği Nedir?

İnsanların yoğunlaştırılmış spor ve diyet programı gerçekleştirmek yerine, cerrahi müdahalelerle, karın kasları üzerinde “baklava kası” olarak adlandırılan kasların ortaya çıkarılması için yapılan operasyonlar, karın kası estetiği olarak adlandırılır.

Egzersiz ve diyet programları sonucunda istenilen karın kasına ulaşamayan kişiler, karın kası estetiği ile bunu gerçekleştirebilirler. Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda, kas yerleri belirlenir ve bu yerlere, müdahale edilerek karın kası estetiği gerçekleştirilir.

Karın Estetiği Ne Kadar Sürer?

Karın estetiği ameliyatları ortalama 1-2 saat içinde gerçekleştirilmektedir. Eğer çok kombinasyonlu bir vaka ile karşı karşıya kalınıyorsa bu süre 3 saat ve üzerini bulabilmektedir.

Karın Estetiği Fiyatları Nedir?

Karın germe ameliyatı fiyatları 2022 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi, operasyonu gerçekleştirecek olan doktora, operasyonun gerçekleştirildiği yere, kullanılan ekipmanlara, ne tür bir estetik operasyon olacağına göre değişmektedir.

Karın Kası Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Lokal ya da genel anestezi ile yapılan karın kası estetiği ameliyatı, karın bölgesinden, kanüller yardımıyla fazla yağlar alınır ve karın kasları şekillendirilerek uygulanmaktadır. Kullanılan kanüller, liposuctiondan farklıdır ve daha esnek bir yapıya sahiptir.

 • Karın kası estetiği oldukça pratiktir.
 • Kesi yapılmadığı için ağrı hissedilmez.
 • Lokal ya da genel anestezi altında yapılır.
 • İyileşme süreci kısadır.
 • Kişi kısa sürede normal hayatına dönebilir.

Karın kası estetiği ameliyatı sonrasında kişinin korse giymesi tavsiye edilmektedir.

Karın Gerdirme ve Liposuction Yöntemi İle Arasındaki Fark Nedir?

Ameliyat olacak kişiler karın gerdirme yorumları okuyarak yöntemler hakkında ön bilgiye sahip olabilir. Asıl farkı doktora danışarak ve sizin için hangi yöntemin kullanılabileceği konusunda fikir sahibi olmak mümkündür.

Liposuction ve karın gerdirme ameliyatı karın duvarının şekillenmesi ve estetik bir görüntüye sahip olması için kullanılmaktadır. Liposuction yönteminde karın bölgesindeki yağlar emilerek çıkartılır. Bu yöntemde deri alma işlemi gerçekleşmez. Karın duvarında yer alan kaslar sıkıştırılmaz. Sadece yağ dokusu emilimi gerçekleşir.

Karın germe ameliyat izi liposuction yönteminde oluşmaz. Karın gerdirme ameliyatında deri alınması ve kaslar sıkıştırıldığı için iz oluşabilir. Bu iki yöntem aynı anda da kullanılabilir.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Karın Germe Ameliyatı ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Karın Estetiği Kimlere Uygulanır?

Karın gerdirme ameliyatı için cinsiyet ayrımı yoktur. Kadınlar ve erkeklerde rahatlıkla yaptırabilir. Karın estetiği, küçük yaşta bu sorunları olan kişilere uygulanmaz. Karın estetiği için uygun bir kilonun olması gereklidir. Karın estetiği için kilosu uygun olmayan kişiler, karın estetiği olamazlar.
Karın gerdirme işlemi yaptırabilme için karın bölgesinde deformasyon olması gerekir. Aksi durumda sarkma ya da deforme yoksa karın gerdirme ameliyatına ihtiyaç duyulmaz. Hamile kalmadan önce ve sonrasında da karın gerdirme ameliyatı yapılabilir. Bunun için doktorun belirleyeceği süre önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatında operasyon süresi 3 ile 4 saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrası hasta 1-2 gün hastanede kalmaktadır. Hastada 7-10 gün arasında bazı hassasiyetler görülmektedir. Kişinin tam olarak iyileşmesi 5-6 ayı bulur. Kişi 14-20 gün içinde işine dönebilir.

Karın Germe ile Çatlaklar Yok Edilir mi?

Evet. Hamilelik sonrasında göbeğin altında çatlak ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu çatlak ve sarkmalar, karın germe ameliyatı sayesinde yok edilmektedir.

Aşırı Kilo Verme Sonucu Meydana Gelen Sarkmalar Karın Germe Ameliyatı ile Kaybolur mu?

Evet. Aşırı kilo verme sonucunda bazı sarkmalar oluşur. Karın germe ameliyatı ile, karın ön duvarında oluşan sarkmış doku fazlalıkları çıkartılarak, karın kısmının eski formuna ulaşması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalınır mı?

Evet. Karın germe ameliyatı sonrası hamile kalınabilir. Ancak yeni yapılan ve düzeltilen bir karın germe ameliyatı sonrası hamile kalınması istenmez. Bunun için doktorlar, hastalarına en az 3-4 yıl hamile kalmaması için tavsiyede bulunmaktadır.

Karın Gerdirme Sonrasında Hamilelikte Sorun Olur Mu?

Karın gerdirme ameliyatı olan kişiler hamile kalmak konusunda bir sorun yaşanıp yaşanmayacağı konusunda tedirginlik yaşarlar. Karın gerdirme ameliyatı gerçekleştik sonra kişi 1 sene içinde gebelik gibi planı varsa karın gerdirme ameliyatı gebelik bittikten sonra gerçekleşmelidir.

Karın germe ameliyatından sonra da gebelik yaşanabilir. Kişi bu konuda tedirgin olmamalıdır. Gebe kalınması sonucunda doğum yapma işlemi gerçekleşebilir. Karın gerdirme ameliyatı yapmış olmak doğum yapılmasına engel değildir.

Karın germe fiyatları konusunda uygun görülmesi dahilinde ameliyatlar yapılır. Kişilerin gebelik planı olması durumunda gebelikten kaynaklı olarak gerçekleşen sarkmaları da göz önüne alarak ameliyatı doğumdan sonrasına ertelemek daha doğru bir karardır.

Fıtık Karın Germe Ameliyatıyla Düzeltilir mi?

Evet. Karın bölgesindeki fıtıklar, karın germe ameliyatıyla aynı anda yapılarak düzeltilebilmektedir. Böylece hem fıtık hem de karın germe ameliyatı aynı anda yapılarak, hasta sağlığına kavuşturulmuş olur.

Karın Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Evet. Karın estetiği sonrasında iz kalması görülebilir. Tam karın estetiğinde, ameliyat yarası, iç çamaşırının altında kalacak şekilde planlanmaktadır. Karın germe ameliyatı olanların yorumları arasında, karın estetiği sonrası iz kalması hakkında yorumları bulunur.

Çoğu hasta, bu durumu sıkıntı haline getirmez. Ameliyatın üzerinden 1 yıllık bir süre geçtiğinde iz azaltma işlemleriyle, sıkıntılı olan bu durum giderilebilmektedir.

Mini Karın Germe Daha mı Avantajlıdır?

Evet. Mini karın germe ameliyatı, tam karın germe ameliyatı göre daha basit ve daha kısa süren bir ameliyattır. Bunun yanı sıra, tam karın germe ameliyatına göre daha az iz bırakması açısından avantajlıdır.

  Randevu Talebinde Bulunun

  Estetik Cerrahi Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin