Genital Estetik

Labioplasti yani genital estetik; genital bölge üzerinde çeşitli değişiklikler yapılarak, bölgenin daha estetik görünmesini sağlamaktadır. Genital estetik operasyonlarıyla, sarkmanın önüne geçildiği gibi, kişiyi rahatsız eden görüntüler de genital estetik uygulamalarıyla ortadan kaldırılmaktadır. Labioplasti olanlar genital bölgelerindeki kusurlardan arınarak hayatlarına daha memnun bir şekilde devam edebilmektedir.  

 • İç dudak estetiği
 • Dış dudak estetiği
 • Klitoral hudoplasti
 • Vajinoplasti
 • Genital bölge beyazlatma
 • Lazer vajinal rejuvenasyon
 • Genital bölge sıkılaştırma
 • Büyük dudaklara dolgu
 • Büyük dudakların küçültülmesi
 • Pubis tepesi estetiği

Kadınları en çok rahatsız eden iç ve dış dudakların sarkması ya da büyüklüğüdür. Bu yüzden iç ve dış dudak estetiği yani labioplasti operasyonu gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlı veya ameliyatsız labioplasti seçenekleri hastanın gereksinimine göre tercih edilebilmektedir.

Labioplasti Neden Uygulanır?

İç dudakların aşırı derecede büyümesi  tedaviye rağmen iyileşme göstermeyen vajinal ve üriner enfeksiyonlar,  ağrılı cinsel ilişkiye ve hareketlerde kısıtlamaya sebep oluyor ise labioplasti tıbbi bir gereklilik olarak kabul edilmektedir.

Labioplasti Kimlere Uygulanır?

Labioplasti vajina iç dudaklarındaki sarkmanın yaşam kalitesini olumsuz etkilediği kişilerde uygulanabilir. Uzman hekimlerin uygun görmesi doğrultusunda cerrahi girişime engel başka bir hastalığı bulunmayan bireylere uygulanabilir. Genital estetik doğum sonrası sarkma yaşayan kadınlar için uygulanabileceği gibi hiç doğum yapmamış kadınlarda da gerek görülürse uygulanabilir.

Vajinada Dudak Sarkması

Labioplasti; iç ve dış dudakların sarkmasını ya da büyüklüğünü gidermek amacıyla yapılan vajinal estetik operasyonlarından bir tanesidir. Labioplastide daha çok iç dudaklarda oluşan kusurlar üzerine uygulama yapılmaktadır. İç dudaklar genellikle ergenlikten sonra erişkinlik döneminde sarkma gösterebilir. Kolojen bağ dokusununun zayıflığı veya genetik faktörler sarkma sebebi olarak gösterilebilir. 

Vajina İç Dudak Estetiği 

İç dudaklar, çeşitli sebeplerden dolayı büyük olduğundan vajinada dudak sarkması meydana gelebilmektedir. Bu durum en çok rastlanılan estetik sorunlarından biridir. İç dudak sarkması ameliyatı sırasında, aşırı büyüyen ve sarkan dudaklar üzerindeki fazla doku, konusunda uzman ve deneyim sahibi olan doktorlar tarafından alınarak, yeniden şekillendirilmektedir. 

Vajina Daraltma İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Vajinal estetik operasyonlarından biri vajina daraltma ameliyatı olarak adlandırılan vajinoplasti operasyonlarıdır. Kadınlarda çoğu zaman genetik özellikler, dezavantaj sağlamakta ve bu durum kişinin sağlığını ve psikolojisini de etkilemektedir.
Çok fazla doğum yapmak, derinin ince ve çok elastik olması, vajina bölgesinde sarkmalara ve genişlemelere neden olur. Vajina kasları gücünü kaybetmeye başlar. Vajina kaslarının gücünü yeniden kazanması için ise Kegel egzersizleri yapılmalıdır. Aynı zamanda doğum kilolarınızdan kurtulamıyorsanız ameliyatsız bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulamalarına da göz atabilirsiniz. 

Doğum sayısının fazla olması ve buna bağlı olarak bebeğin daha rahat dışarı çıkabilmesi için yapılan kesiler, kas gücünü azalttığı gibi, vajinanın da genişlemesine yol açmaktadır. Bu durumda vajinanın eski durumuna dönmesi zorlaşmaktadır. Bu yüzden vajinoplasti yani vajina daraltma işlemleri yapılmalıdır. 

Vajina daraltma operasyonları, genel anestezi ile yapılır. Ortalama 1 saat süren operasyon genellikle labioplasti operasyonlarıyla aynı anda yapılarak, iç dudak sarkması da önlenmektedir.

Vajina Dikimi Ameliyatı

Genital estetik operasyonlarının içinde genellikle kızlık zarı dikimi de bulunmaktadır. Toplumsal nedenler ya da ailevi nedenlerden dolayı, kızlık zarı onarımı da genital estetik operasyonları içinde yerini almaktadır. Vajina dikimi ameliyatı fiyatları ve daha fazlası için Evren Helvacı Klinik ile iletişime geçerek tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. 

Doğum Sonrası Yırtılma İzleri Nasıl Onarılır?

Doğum yapan kadınların perine adlı bölgede doğum sonrasında bazı yırtılmalar oluşmaktadır. Oluşan bu yırtıklar, kadın için işlevsellik ve estetik bakımdan rahatsızlıklar oluşturabilir. Perine yırtıkları, cinsel ilişki sırasında kişiye ağrı, çoğu insanda ilişkiye girememe gibi sorunlara da yol açmaktadır.

Genital estetik operasyonları içinde, doğum sonrası yırtılma izleri de onarılmaktadır. Perine estetiği ya da perineoplasti olarak adlandırılan bu operasyonlarda, vajinoplasti yani vajina daraltma operasyonlarıyla aynı anda yapılmaktadır.

Perineoplasti operasyonu; huni şeklindeki kas dokusunda oluşur. Bu kas dokusunun katları düzgün şekilde birleştirilir ve katlar birbiriyle eşleştirilerek dikilerek gerçekleştirilmektedir.

Vajinal Dolgunlaştırma (Mons Pubis)

Vajinal estetik operasyonlarından biri de vajinal dolgunlaştırma yani mons pubis operasyonudur. Hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilen işlem sonrasında kişi, normal hayatına kısa sürede dönmektedir.

Vajinal dolgunlaştırma işlemi; hyalüronik asit dolgusu ve yağ enjeksiyonu dolgusu olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu, 6-9 ay arasında etkinliğini sürdürmektedir. Biraz maliyetlidir. Alerjen riskinin ortaya çıkması, nadiren de olsa vardır. Yağ enjeksiyonları, liposuction ve lipofilling olarak iki şekilde yapılır. Özel kanüller yardımıyla bir bölgeden liposuction ile yağ alınır ve lipofilling ile büyük dudaklara enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir.

Yapılan dolgu işlemi, yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Küçük kesiler açıldığı için, dikiş gerektirmeyen operasyonlardır. Dolgu işleminden 2 gün sonra, kişi normal hayatına dönerken; sıcak banyo, sauna, hamam ve 1 ay süreyle ağır spor ve cinsel ilişki yasaktır.

Lazerle Genital Estetik

Genital bölgelerdeki sarkmalara, koyulaşmalara, buruşmalara, idrar kaçırma sorunlarına, cinsel faaliyet bozukluklarına lazerle labioplasti yapılabilmektedir. Lazer teknolojisiyle birlikte iç dudak estetiği, vajinal gençleştirme, dudak sıkılaştırma, cilt rengi açma, genital siğil tedavisi gibi uygulamalar yapılabilmektedir. 

Labioplastinin yanı sıra meme küçültme, meme dikleştirme ve burun estetiği gibi kategorilere de göz atabilirsiniz. 

Labioplasti – Genital Bölge Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Labioplasti (vajina estetiği) nasıl yapılır?

Labioplasti operasyonu, genital bölgede daha iyi bir estetik görünüm kazandırmaktadır. Hastanın istediğine göre lokal , genel veya spinal anestezi uygulanan bu operasyon ortalama 1 saat süren rahat bir operasyondur.

Labioplasti (Genital Estetik) Sonrası Dikiş İzi Kalır Mı?

Labioplasti (genital estetik) sonrası hastayı rahatsız edecek herhangi bir dikiş izi kalmayacaktır.

Labioplasti Sonrası İç Dudaklarda Tekrar Sarkma Olur Mu?

Labioplasti operasyonu sonrası fazla dokunun alındığı bölgede yeniden doku üremesi ve sarkma görülmemektedir.

Labioplasti İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Ergenlik sonrası da sarkma görülebileceği için doktorun uygun gördüğü koşullarda operasyon gerçekleştirilebilir.

Labioplasti Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Labioplasti operasyonu kızlık zarına kesinlikle zarar vermemektedir. Dış dudaklar iç dudaklarının üzerini örttüğü için labioplastinin kızlık zarı ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Labioplastinin Riskleri Nelerdir?

Her estetik operasyon gibi labioplastinin de riskleri bulunmaktadır. Bu riskleri operasyonun şekline göre operasyon öncesi doktorunuz ile konuşarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Labioplastinin Faydaları Nelerdir?

Labioplasti operasyonu, hastalara estetik bir görünüm kazandırarak dişil özgüvenin artmasını sağlar. Bununla birlikte partnerine karşı daha rahat hissedilmesi ve ortamlarda daha özgürce tayt ve bikini giyilebilmesini sağlamaktadır.

Genital Estetik Ameliyatında (Labioplastide) En İyi Görünüm Nedir?

Operasyon sonrası en iyi görünüm kişiden kişiye göre değişmektedir. En iyi görünüm her zaman hastayı memnun eden görünüm olacaktır.

Vajina Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vajinal estetik sonrası yara yerinin kuru ve temiz tutulması , pansuman ve buz tutumunun takibi yapılması gerekmektedir. Doktorunuzun önerdiği ilaçların düzgün kullanılması ile birlikte yeterli ve dengeli beslenilmesi gerekmektedir.

Genital Estetik Ameliyatları Zor Mudur?

Her estetik operasyonun kendine göre zorlukları ve riskleri bulunsa da genital estetik ameliyatları genel olarak zor ameliyatlar değildir.

Genital Estetik Ameliyatı Esnasında Genel Anestezi Almak Şart Mıdır?

Ameliyat sırasında genel anestezi şart değildir. Ancak doktorunuz ve anestezi uzmanının vereceği karara göre lokal veya genel anestezi yapılabilir.

Vajinal Estetik Operasyon Sonrası Oluşan Sonuçtan Memnun Kalınmazsa, Düzeltme Mümkün Müdür?

Sonuçtan memnun kalınmazsa revize ameliyatı yapılarak düzeltmek mümkündür.

  Randevu Talebinde Bulunun

  Estetik Cerrahi Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin