Vücut Şekillendirme (Vaser Liposuction)

Her insanın vücudu ve yağ oranı farklıdır. Kişilerin vücut şekillendirmesi için başvurdukları yöntemlerden biri Vaser lipo yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kişi, daha fit duruma gelirken, yıllarca uğraştığı diyet ve sporla veremediği kilolarını, vaser lipo yani yağ aldırma yöntemleri sayesinde vermektedir.

Vaser lipo sayesinde, kişiyi rahatsız eden yağlardan kurtulmakta, aynı zamanda vücudun daha pürüzsüz bir hale gelmektedir.

Vaser Lipo Nedir?

Vücudunuzun daha güzel bir görünüme kavuşması için yapacağınız birçok alternatif seçenek mevcuttur fakat bunlar içinde en hızlı ve kesin çözüm vücut şekillendirme ameliyatı olmaktır. Değişen güzellik anlayışı ile şekillenen vücutlar için farklı seçenekler ile birçok uygulama karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamalar arasında vaser liposuction işlemi de yer almaktadır.

Vaser liposuction ne demek, vaser lipo ile sağlıklı şekilde kilo verilebilir mi gibi sorular, kilo verme sorunu olan kişilerin sorduğu sorulardan sadece bir iki tanesidir. Vaser lipo, liposuction tedavisinden ayrı olarak, yağ dokusunun içine verilen belli miktardaki sıvı, yağ dokusunun şişmesini sağlamaktadır.

Şişen yağ dokusu, özel kanüller yardımıyla, ses enerjisi verilerek yağ dokusunun patlamasına olanak tanımaktadır. Ses enerjisi sayesinde patlayan yağ dokuları, sıvılaşarak, liposuction tekniğiyle birlikte dışarı atılır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Ne İşe Yarar ?

Vücut Şekillendirme Ameliyatı

Birçok kadının sahip olmak istediği güzellik bireylerin estetik açıdan göze hoş görünmesini sağlayan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireylerin estetik haz duymaları ve kendine güvenlerinin artması için daha güze bir görünüme sahip olmak istediği günümüzde, farklı güzellik algıları vardır. Bunlardan en çok tercih edilen kıvrımlı ve hatlı vücut yapısı olurken genel anlamda orantılı olan vücutlar güzel olarak nitelendirilmektedir.

Geçmişten gelen ince bel, dolgun kalça ya da yüz üzerinde kaşsız kadın, minik dudaklı kadın ve benzeri olgular zamanla yıkılmış ve günümüzdeki güzellik anlayışında daha az yer edinmeye başlamıştır. Farklı kültürlerde farklı kriterleri bulunan güzellik algısının ülkemizde ve dünya genelinde oluşturulmuş bir kalıbı bulunmaktadır. Genel olan güzellik görüşü olarak karşımıza çıkan bu kalıp bireylerin altın orana uygun orantılı bir vücut yapısına sahip olmaları olarak gösterilmektedir. Ayrıca kıvrımlı ve hatlı bir vücuda sahip olan bireyler kurdukları denge sayesinde ayrı bir çekiciliğe sahip olmaktadırlar.

Günümüz güzel anlayışına uygun bir vücut yapısına sahip olmak isteyen kadınlar farklı yöntemler uygulamakta ve güzel bir vücuda sahip olmak için büyük çabalar göstermektedirler. Bu yöntemler çokça değişiklik gösterirken içlerinde en dikkat çeken uygulamalardan biri vaser liposuction işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak güzelliklerine güzellik katmak için diyet ve egzersiz tarzı uygulamalar tercih eden kadınlar bu uygulamalar ile tam sonuca ulaşamamaktadırlar. Yapılan diyet ve egzersizler bölgesel zayıflamanın tam manası ile gerçekleşmesini sağlayamamaktadır. Bunun nedeni bedenin metabolizma yapısından dolayı kilo verme esnasında orantılı bir küçülme yapmasıdır. Bu da istenilen bölgede zayıflama meydana getireceği gibi genel anlamda istenilen sonucun küçük bir kısmını başarmayı sağlamaktadır. Vaser lipsuction işlemi, kesin sonuç elde etmek ve daha kısa sürede başarıya ulaşmak için tercih edilebilecek estetik cerrahi operasyonlardan biridir.

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanır?

Farklı diyet ve egzersiz gibi uygulamalar ile istediği kilo kaybını elde edememiş bireyler için tercih edilebilecek bir yöntem olan vaser liposuction farklı yaş gruplarında bireylerin istenmeyen kilolarından kurtulması ve bölgesel şekillendirme yapmalarını sağlamaktadır. Yapılan egzersiz ve diyetlere rağmen vücudun kalça, karın, uyluk gibi bölgelerinde eritilemeyen yağ dokuları olan kişiler, vaser lipo yaptırmaya uygun kişilerdir. Bireylerin isteklerine göre farklılık gösterebilen bu uygulama erkeklerde meme büyümelerini önlemek için de yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra vücut şekillendirici ameliyatlarda kullanılmakta olan bu yönetme sayesinde vücudunuzda birden fazla bölgede yağların dengelenmesini vücudun daha hoş bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Doğum sonrası oluşan aşırı yağların yakılmasında ya da göğüs, kalça ve bacaklardaki aşırı yağ birikmesinden kurtulmak için uygulanabilen bir yöntemdir. Farklı istek ve tercihlere genel vücut için uygulanabilecek olan bu yöntem ayrıca bölgesel olarak küçük bir alandaki yağların yakılması içinde kullanılabilmektedir. Karın bölgenizdeki yağlanmalar için karın germe ameliyatı uygulamasına da göz atabilirsiniz.

Vaser Lipo Hangi Bölgelere Uygulanır?

vaser liposuction işlemi

Vaser teknolojisi, yağ transfer işlemi olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle dudak ve yanak bölgesine hacim kazandırmada, çene hattını düzeltmede tercih edilmektedir. Ancak vaser lipo kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak kalça, bel ve karın bölgeleri için tercih edilir. Bunun yanında vücuttaki yağ oranının fazla olduğu bölgelerde, her yaş grubu kişilerde uygulanabilmektedir.

İç bacak yağ aldırma ise en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi fırsatlarına da göz atabilir, sizin için en uygun olan uygulamayı seçebilirsiniz.

Vaser Liposuction Cihazı Nedir?

Vaser liposuction cihazı, ultrason destekli ses dalgalarının kullanılarak, yağların parçalanmasında kullanılmaktadır. Ses dalgaları ile parçalanan yağ dokuları sıvılaşır ve vücuttan liposuction yöntemiyle atılmaktadır.

Vaser liposuction cihazı, V moduyla birlikte deri altında ultrasonik ses dalgalarının oluşturulmasıyla, deride ısınmaya neden olmakta ve yağların parçalanarak sıkılaşmasını sağlamaktadır. Damarlar zarar görmediği için, kanama ve morarma minimum düzeydedir.

Vaser Lipo Fiyatları

Vaser liposakşın fiyatları 2022 yılında da uygulama alanına göre değişkenlik gösterir. Uygulama yapılmadan önce kişinin ön muayenesi yapılır ve sonrasında yapılacak bölgeye göre fiyatlandırma belirlenir. Detaylı bilgi için Evren Helvacı Klinik ile iletişime geçebilir tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser liposuction yaptıranlar 2022 yılında da birçok avantaj kazanmaktadır. Oldukça başarılı bir bölgesel yağ azaltma yöntemi olan vaser lipo, diyet ve spora dayalı egzersizlerle zayıflayamayan kişilerin başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir.

 • Vücudun yağ doku dağılımını dengeler.
 • Düzenli egzersiz ve diyetle kişinin sağlıklı şekilde yaşamasına yardımcı olur.
 • Erkeklerde oluşan meme büyüklüğü tedavisinde etkilidir.

Vaser Liposuction Operasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Vaser liposuction operasyonundan önce uygulanması gereken bazı ameliyat öncesi işlemler vardır. Bireylerin ameliyata hazır olabilmesi için vücutlarındaki bazı toksin maddelerin atılması gerekmektedir. Bu işlem için bir hafta 10 gün boyunca bitkisel çaylar içilmelidir bu işlem sayesinde vücutta bulunan toksin maddeler temizlenir ve bu da ameliyat esnasında daha hızlı ve kolay işlem yağabilmeyi sağlar.

Toksin maddelerden arınan vücut aynı zamanda metabolizmik faaliyetlerini de yavaşlatması ve kaslarının gevşemesi için yaklaşık 10 saat aç bırakılır bu sayede vücut önceden tüketilen besinleri sindirir ve metabolizmik faaliyetleri yavaşlatır. Bu unsurlara dikkat edildikten ve bu aşamalar geçildikten sonra birey ameliyata alınır. Ameliyat süresi doktora ve hastada uygulanacak bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Operasyonun ardından hasta taburcu edilmeden önce birkaç gün doktor denetiminde hastanede yatırılır ve ardından taburcu edildikten yaklaşık birkaç gün sonra gündelik hayatına dönebilir.

Vaser Liposuction (Vücut Şekillendirme) Nasıl Yapılır?

Vücudunuzda oluşan istenmeyen görünümün ortadan kaldırılması için tercih edilen bir ameliyat olan vücut şekillendirme ameliyatları sayesinde kadınlar kısa sürede istedikleri vücut yapısına sahip olma imkânı elde edeceklerdir. Vücutlarında bulunan aşırı yağlı bölgeler ya da yağ oranı dengesiz olan bölgelerde uygulanan deri altında işlem gerçekleştirme imkânı sunan vaser liposuction sayesinde hayalinizdeki vücuda kavuşma imkanı elde edebilirsiniz. Klasik liposuction yerine vaser şeklinde uygulanan bu işlem sayesinde vücudunuz pürüzsüz bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Klasik liposuction uygulamalarından cerrahi bir operasyon geçirilmekte ve derinin altında bulunan yağ dokusu alınmaktadır fakat bu durum uygulanan bölgede dalgalı bir görünüm oluşmasına neden olmakta bu da pürüzsüz bir görünüme engel olmaktadır. Uygulama esnasında cerrahi müdahaleyi en aza indirmek ve daha pürüzsüz görünüm elde etmek için uygulan vaser liposuction bireyin kısa sürede pürüzsüz ve hatlı vücut yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu uygulama klasik liposuction operasyonlarının aksine deri altından uygulanan bir ameliyattır.

Uygulama esnasında bölgesel olarak bulunan yağ dokularına ultrasonografik ses dalgaları gönderilerek yağın yapısında bulunan bağlar koparılmakta ve yağ dokusunun çözünmesi sağlanmaktadır. Bu sayede yağlar sıvı halde aspire edilerek alınmakta bu da vücutta pürüzsüz bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır. Uygulama esnasında ortaya çıkan yağlar özel kansüller yardımıyla alınmaktadır ve bu işlem sonrası vücutta herhangi bir şişlik ya da morarma görülmez bu da hastanın çok kısa bir sürede günlük hayatına dönebilmesini sağlar.

Vaser Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Vaser liposuction uygulamasından sonra birey istediği görünüme ulaşır ve bu işlem diyet ve egzersiz gibi uygulamalardan daha kısa sürede kesin çözüm olarak gerçekleşmiş olur. Bireyler vücutlarında bulunan aşırı yağlardan kurtulacakları gibi yağ dokularının düzeltilmesi ve orantılı bir şekilde dağıtılarak pürüzsüz bir görünüm elde etmeleri de sağlanmaktadır. Bu ameliyat sonrasında bireyler bir veya iki gün hastane gözetiminde tutulduktan sonra taburcu edilirler ve iki üç gün içerisinde normal hayatlarına dönme imkânı bulan hastaların ameliyat sonrası bazı unsurlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken unsurlar;

 • 2-3 hafta aralığında korse kullanılması
 • Aşırı yeme alışkanlığı ve aşırı yağlı beslenme yapılmaması
 • Ağır spor hareketlerinin uygulama sonrası ilk hafta yapılmaması gerekmektedir.

Bu unsurlara dikkat edilmesi halinde vaser liposuction operasyonu sonrası birey normal hayatına dönebilmektedir. Ayrıca uygulama sonrası bir iki gün sonra banyo yapılmasına da imkân sunan operasyon bireylerin kısa sürede istedikleri görümü hızlı bir şekilde elde etmesini sağlarken ayrıca kıvrımlı bir vücut yapısına sahip olarak güzel gözükmelerini sağlamaktadır.

Lazer Lipoliz Nedir?

Fazla yağlarından kurtulmak isteyenler, lazer lipoliz ne demek sorusunu da sormaktadır. Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan ve kişiyi rahatsız eden yağ dokularının bölgesel olarak alınması, lazer lipoliz olarak adlandırılmaktadır.

Uygulama için 1mm’lik iğneler kullanılır. Ameliyat sonrasında gevşeme ve sarkma görülen bölgeler de sıkılaşmaya başlar. Lazer lipoliz yöntemi ile 1 seansta istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkündür. Kalıcı sonuç veren yöntemde; morluk, şişlik ya da kısa süreli ağrılar görülebilmekte ama bu durum, belli süre sonra geçmektedir.

Ultrasonik Lipo Nedir?

Ultrasonik liposuction nedir sorusunu soran birçok kişi bulunabilir. Vaser liposuction olarak adlandırılan ultrasonik liposuction, 1-2 saat içinde gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için, acı ya da ağrı hissedilmez.

Ultrasonik liposuction sonrasında yaklaşık 3-4 kilo verilebilmektedir. Vaser lipo sayesinde yüzeysel olarak yağ ve yağ hücreleri alınarak, kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama yapılan bölgede tekrar yağlanma görülmez.

Vaser Liposuction uygulamasının yanı sıra dolgu uygulamaları, gençlik aşısı, anti aging/ detox uygulamalarına da göz atabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Vaser Liposuction ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Vaser Liposuction İşlemi Ağrılı Mıdır?

Vaser lipo sonrası uygulama yapılan yerlerde pek fazla ağrı olmaz. Fakat ameliyat sırasında verilen anestezi içeren sıvılar dolayısıyla minimal de olsa ağrı söz konusudur. Ameliyat sonrası verilmekte olan ağrı kesiciler sayesinde hastalar yoğun bir ağrı hissetmezler.

Vaser Liposuction Kalıcı Mıdır?

Liposuction eğer doğru tespit, doğru muayene ve doğru işlemle yapılırsa kalıcıdır. işlem sonrası hasta da yağlanma minimum seviyede oluşur ve bir daha deforme olmaz.

Vaser Lipo Ne Kadar Sürer?

Yağ fazlalığından kurtulmak isteyen kişiler, vaser liposuction ne kadar sürer konusunu da merak etmektedir. Vaser lipo uygulaması, yöntemin uygulanacağı alanın sayısı ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Vaser lipo tedavisi genel olarak 1-2 saat içinde, lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman Normal Hayata Dönülür?

Liposuction sonrası hastalar genellikle 1 – 7 gün içinde normal yaşama dönebilmektedirler. Ancak çok fazla yağ alınan hastalarda sersemlik hissi ve halsizlik görülebilir. Bu durumlarda zaman zaman baş dönmesi durumu yaşanabilir. Aynı zamanda bazı durumlarda bir süre korse takılması gerekmektedir.

Vaser Lipo Nerelere Yapılır?

Vaser Lipo tüm vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir. Kadınlarda karın, bel, basen, bacak, sırt, sütyen altı ve gıdı gibi bölgelere, erkeklerde basen, üst bacak, alt bacak, karın, bel,sırt, gıdı, baldır, diz ve meme bölgeleri için vaser lipo oldukça talep görmektedir.

Vaser Liposuction ; Günümüzde Güzel Nedir?

Dönemine göre farklılık gösteren güzellik algısı kadınlarda farkı istekleri beraberinde getirmiştir. Eskilerin modası olan ince bel günümüzde büyük oranda önemini yitirirken yerini farklı bir güzellik anlayışına bırakmıştır. Güzel olabilmek için ince bir bele sahip olmak isteyen 19. yüzyıl kadınları bunu başarabilmek için uzun süre korse takarlarmış ve bu durum bazı kadınlarda akciğerlerin sıkışmasına neden olduğu için bayılmalara neden olurmuş. Bu da dönemin bayılan kadınların moda olduğu bir dönem olmasına neden olmuştur.

Yakın zamanlarda büyük kalçaya sahip olmanın da moda olduğu görülmüş ve güzellik algısı için dolgun kalçaya sahip olmaya çalışan kadınlar öne çıkmaya başlamıştır genel olarak vücudun bir bölümünün büyük veya küçük gösterilmesi ile karşımıza çıkmış olan güzellik anlayışı bugün yerini orantılı vücutlara bırakmıştır. İnce bel ya da dolgun kalça yerine orantılı ve kıvrımlı hatlara sahip bir vücut tercih edilir olmuştur. Bu görünüme sahip olmak için farklı diyet uygulamaları yapmak bireyin uzun sürede kesin olmayan sonuçlar elde etmesine neden olurken vücut şekillendirici ameliyatlar bu konu da kesin ve hızlı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vaser Liposuction Güzellik Algısı Nelere Bağlıdır?

Her kadının rüyası olan güzel ve zarif görünmek birçok kadın için yaşadığı bazı olaylardan dolayı imkânsız bir hal almaktadır. Güzelliğin farklı anlamlara geldiği günümüzde kadınlar için güzel olmak sahip oldukları profil bakımından da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Şık ve zarif bir görünüm elde etmek için farklı yöntemler tercih eden kadınlar çoğu zaman istediklerini elde edemezler. Fazla kiloları veya vücudunda sarkıkları bulunan kadınlar diyet ya da egzersiz gibi farklı etkinliklere başvurarak bu yapılarından kurtulup yerine daha sıkı ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak isterler.

Diyet uygulayarak bunu elde etmek isteyen kadınlar genellikle istenilen bölgelerin dışında farklı oranlarda kilo kaybedecekleri için bu görünüme kavuşmakta zorlanacaklardır ayrıca diyet uzmanlar tarafından da metabolizmadaki bazı faaliyetlerin dengesini değiştirdiği ve mineral ve yağ dengesinde bozulmalara neden olduğu için tavsiye edilmemektedir. Uygulanacak bazı diyetlerin metabolizmada ciddi hasarlara neden olabileceği de uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu ve benzeri durumlardan kötü etkilenmemek için vaser liposuction uygulamaları ile istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

  Randevu Talebinde Bulunun

  Estetik Cerrahi Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin