Gebelik-Sonrasi-Estetik
  • 444
  • 0

Gebelik dönemi yoğun geçtiği gibi gebelik sonrası dönemde kadınlar için oldukça yoğun ve yorucu geçmektedir. Hamilelik dönemleri ile başlayıp doğum sonrası süreç ile devam olaylarda annede bazı deforme görüntüler olabilmektedir. Bu görüntüler çoğu zaman anne için stres yaratan ve aynı zamanda can sıkıcı sorunlara neden olabilmektedir. Aynı kilo alınıp verilmesi takdirde sarkıklıklar meydana gelmektedir.

Özellikle doğum sonrasından sonraki süreçte meme ve mevcut olan karın bölgesinde büyük oranda sarkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu olaylar operasyonlar ve cerrahi müdahaleler yardımı ile eski görüntülerine çok kolay bir şekilde kavuşabilmektedir. Özellikle doğum sonrasındaki süreçte vücutta yağlanmalar meydana gelmektedir. Tüm bunlar belirlenen ölçülerde yapılan operasyonlar ile olumlu şekilde sonuçlanmaktadır.

Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Gebelik dönemlerine bağlı olarak karın bölgesindeki kaslarda yırtıklar ya da derilerde zamanla sarkmalar meydana gelmektedir. Bunları eski haline döndürmek veya düzeltmek amacıyla karın germe adı altında ameliyatlar yapılmaktadır. Karın germe ameliyatı sayesinde deforme olmuş görüntülerden kurtularak eski haline döndürülmektedir. Bu işlemler genel anestezi ile birlikte yapılarak yaklaşık olarak 2 saate yakın sürmektedir. Kadınlar doğumdan sonraki süreçte en az 12 ay beklemelidir. Kadınlar bu hamilelik süreçlerinde yaklaşık olarak 10 kiloya yakın kilolar almaktadır.

Bu da vücutta ani değişimlere neden olmaktadır. İşlemler Bu doğrultuda cerrahların müdahalesi ile sonuçlanmaktadır. Operasyonların sonucunda iyileşme süreçleri genellikle iki haftaya kadar sürebilmektedir. Bazı durumlarda ağrılar ve şişkinliklere neden olabilmektedir. Zamanla bunlar değişerek iyileşme süreçlerine girmektedir.

Doğum Sonrası Liposuction İle Yağ Alımı

Liposuctionlar son yıllarda fazlasıyla yaygın olarak yapılan inatçı olan yağ hücrelerinin belirlenen cerrahi operasyonlar yardımı ile alınması olmaktadır. Bu işlemler özellikle doğumlardan sonra çok fazla yapılmaktadır. Anne adayları doğum sırasında fazla kilolar alabilmektedir. Liposuction işlemlerinden sonra bu kiloların verilmesi oldukça kolay sağlanmaktadır. Genel anestezi yardımı ile uygulanabilen bu operasyonlar tek seferde 3 ile 4 kilogram arasında yağı alabilmek ile sınırlandırılmıştır. Bu durumda hasta yaklaşık olarak 5 ile 6 kilogram arasında bir kilo kaybı yaşamaktadır.

Liposuction yaptıracak adayların kesinlikle 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bu ameliyatın yapılacağı bölgeler özel kalemler ile birlikte işaretlenerek seçilmektedir. Birden çok bölgeye işlem yapılabilmektedir. Operasyon yapılırken kişi kesinlikle acıyı hissetmemektedir. Verilen özel serumlar ile birlikte belirlenen bölgedeki yağlar parçalanarak temizleme işlemleri yapılmaktadır. Genele bakıldığı zaman tek seansta büyük ölçülerde sonuçları alınmaktadır. Liposuction işlemleri bittikten sonra hasta muhakkak rutin kontrollere devam ederek dikkatli ve düzenli bir şekilde hareket etmelidir. Vücuttaki ödem yavaş yavaş atıldıktan sonra vücudu şekillenmeye başlamaktadır.

Hamilelik Sonrası Sarkan Memeler İçin Dikleştirme Ameliyatı

Hamilelik sürecinin bitiminden sonra en çok tercih edilen ameliyat ve estetik operasyonlardan biri olmaktadır. Meme operasyonlarının gerçekleştirilebilmesi için emzirme döneminin kesinlikle bitmesi gerekmektedir. Emzirme dönemi bittikten 6 ay sonra meme dikleştirme ameliyatı yapılabilmektedir. Yapılan bu ameliyatta dokular yavaş yavaş dikleştirilerek memenin toparlanması sağlanmaktadır. Hastaya genel listesi verilerek yapılan bu işlem 2 saatten az sürmektedir. İşlem sırasında deride oluşabilecek fazlalıklar da alınarak memenin şekli yeniden yapılmaktadır. Özellikle emzirme süreçlerinden sonra meme başı düşüklüğü meydana gelen hastaların memeleri normal yere taşınmaktadır.

Herhangi bir problem ya da olumsuzluk meydana getirmemektedir. Tüm fazlalıklar gebelik süresinin sonrasında rahatlıkla alınabilmektedir. Kişi böylece eski görüntüsüne rahat bir şekilde kavuşarak özgüveninin yerine gelmesi sağlanmaktadır. Çok yaygın bir şekilde yapılan bu ameliyatlar herkesin yaptırdığı ameliyatlar arasında bulunmaktadır. Toparlanma süreci de bir o kadar hızlı olmaktadır. Yapılan bu estetikten sonra kişinin yaklaşık olarak 10 gün kendine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu süreçte yatış şekli hareket ediş şekli önemli olmaktadır. Sonrasında spora aktivitelere geri başlayabilmektedir.

Gebelik Sonrası Genital Bölge Estetiği (Labioplasti)

Bu estetikler genellikle normal bir doğumdan sonra daha fazla yapılmaktadır. Özellikle kişi normal doğum yaptıysa genital bölgede fazlasıyla gevşemeler oluşabilmektedir. Bu gibi gevşemenin ortadan kaldırılması içinde bu estetiğe başvurulmaktadır. Labioplasti  genital bölge estetiği ameliyatı bir saate yakın sürmektedir.

Estetik yapılırken vajina olabildiğince daraltılır ve rahimde meydana gelen sarkmalar toparlanmaktadır. Hormonal değişikliklerinden dolayı genital bölgelerde zaman içinde oluşan koyulaşmalar da bu estetikle birlikte açılarak yok olmaktadır. Bu ameliyat oldukça acısız ve ağrısız geçmektedir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *