Kadın Genital Estetik Cerrahi (Estetik Genital Cerrahi, Vajina Tasarlama)

Kadın cinsel organının estetik ameliyatı veya ‘ vajina tasarlama’, görünüşü iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi cerrahi prosedür içerir. Bazen cinsel fonksiyonun geliştirilebileceği iddia edilir.

Görünümünü değiştirmek için tasarlanmış artan bir cerrahi yöntemdir. Vajinalarının veya dış cinsel organlarının büyüklüğünün veya şeklinin kendilerini veya eşlerini tam cinsel doyum elde etmesini engellediğini iddia eden başka kadınlar da var. Sadece görünüm değil, fonksiyonel olarak da kadınların genital estetik yaptırma yüzdesi her geçen gün artıyor.

En sık istenen prosedürler labiyal redüksiyon (‘labiaplasti’) ve vajinal sıkılaştırma (‘vajinaplasti’) operasyonlarıdır. Diğer prosedürler arasında mons pubise liposuction; bu bölgelere daha genç bir görünüm kazandırmak için labia majorası veya canavarına yağ enjeksiyonu; klitoral duyarlılığı arttırmak için klitoris çevresindeki derinin çıkarılması veya azaltılması (‘hoodektomi’); ve kültürel nedenlerle kızlık zarı yeniden inşası. Labial kırışıklıkların giderilmesi için lazer tedavisi kullanılır.

Labial Küçültme

Labial küçültme, labia minoranın ya da vajinanın iç dudaklarının boyutunu ve derecesini azaltmak için tasarlanmış birkaç işlemi içerir. Kadınların bu ameliyatı istemesinin en yaygın nedeni, labinin çok büyük ve estetik açıdan hoş görünmemesidir. Çok az sayıda kadın labialarının büyüklüğünün onları sıkı giysilerde farkedilebildiğini veya bisiklete binme gibi sporları rahatsız ettiğini belirtiyor. Diğerlerinde penetrasyon ile ilgili sorunlar var.

Bu prosedür, çeşitli kesikler kullanılarak labia minoranın bir alanını kısaltır; nispeten basittir; ve lokal anestezi altında yapılabilir. Ancak, skarın dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi, labia kenarı boyunca ağrılı skar kontraktürünün önlenmesi için önemlidir.

Vajina Sıkılaştırma

Vajinal sıkılaştırma ameliyatları, doğumdan sonra veya yaşla birlikte vajinasının gevşek olduğunu düşünen bazı kadınlar tarafından istenmektedir. Sonuç olarak, ilişkinin kendileri veya eşleri için daha az tatmin edici olduğunu iddia ediyorlar. İşlem introitusa sütür koymak kadar basit olabilir (vajinal açıklık) veya arka vajinal duvarın kaslarını sıkılaştırmakla birlikte aşırı vajinal mukozanın çıkarılmasını içerebilir.

Eski prosedür yaygın olarak sunulmuyor. İkinci prosedür genellikle genel anestezi altında yapılır. Bağırsakların delinmesi, meydana gelebilecek en ciddi komplikasyonlardan biridir. Bu nedenle uzman cerrah yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir