Mezoterapi Nedir?

Az miktarda spesifik vitamin, antioksidan, hyaluronik asit içeren mineral veya ilaçtır. Solüsyonun uygulaması çok kısa bir mezoterapi iğnesi ile yapılır ve esasen ağrısızdır. Mezoterapi yüz, boyun ve ellerin gençleşmesi, lokalize vücut yağ birikintileri, selülit azalması, saç dökülmesinin azalması gibi birçok uygulamaya sahiptir.

Selülite Etkisi

Selülit, zayıf venöz ve lenfatik akış ve orta tabakadaki mezodermde sıvı tutulmasından kaynaklanır. Yağ hücreleri ve lifli dokular açısından zengin olan bu katmandaki sıvı tutulması, cilde çukurlaşan ”veya“ peau drange ”bir görünüm kazandırır. Mezoterapi dolaşımını iyileştirir, lifli dokuyu yumuşatır ve cildin dengesizliğine neden olan aşırı şişkin yağları çözer.

Mesolifting Veya Mesoglow Nedir?

Yüz, boyun, dekolte çizgileri ve ellere vitamin, amino asit, mineral, koenzimler ve hyaluronik asit karışımıdır. Bu yaşlanma karşıtı bakım, doğal bir yükselme ve yüze güzel bir parlaklık ve parlak bir görünüm sağlar.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Genellikle bir ya da iki haftada Mesolift için yaklaşık 10 Mezoterapi seansı ve artı beş seans gerekebilir. Sonuçların gençleştirici etkisinin sürmesi için ve güzel sonuçlar elde etmek için bir veya iki yılda bir de tedavi birkaç seans yapılmalıdır.

Cilt Gençleştirme için Mezoterapi Tedavisi

Mesolift ve Mezoterapi – Doğru Cilt Sorunları

Mezoterapi, Mesolift ve Mezoterapi, canlandırıcı maddelerin cilde yüzeysel enjeksiyonlarla doğrudan giriş yapan yeni tekniklerdir. Bu yöntem, cildinizin nemlenmesini ve hacmini ve yüz ifadesini iyileştirir. Yüzünüz daha gevşeyecek, yüz ifadesinin kırışıklıkları azalacak, cildin tonu ve dokusu daha gençleşecektir. Bu yöntem cildinizin yaşla bozulmasını önler ve yüzünüzü güzelleştirir.

Vitaminler cilt hücrelerini, özellikle de kollajen ve elastin liflerinin üretiminin artmasına neden olan ve ayrıca serbest radikalleri nötralize eden fibroblastları uyarır. Cildin biyolojik metabolizması genç cildinki gibi olur. Dolgu doğal bir insan polimeridir ve dermal yoğunluğa mükemmel şekilde entegre olur, sadece cildin onarımını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda nem ve elastik özelliklerini de arttırır. Bazı dolgu maddeleri protein üretimini, özellikle de kolajen ve elastin liflerinin üretimini uyarabilir. Gevşetici ajanlar, genel olarak gevşetici bir etki elde etmek için yüzeysel kas lifleri üzerinde etki eder, bu da yüzün rahat ve sakin görünmesini sağlar.

Mezoterapi cerrahi olmayan bir yöntemdir. Canlandırıcı maddeler cilde özel bir Mezoterapi çok ince bir iğne yardımı ile çoklu, çok yüzeysel minik damla enjeksiyonları şeklinde verilir.

Mezoterapi dolaşımını iyileştirebilir, bağ dokusunu güçlendirir ve en önemlisi aşırı yağı eritir. Yağ dokusunu eriterek, lipoliz, vücudun dış hatlarının daha genç ve atletik bir görüntüsünü geri kazanabilir.

Canlandırıcı Maddeler Nelerdir?

Canlandırıcı maddeler, bir vitaminler, amino asitler mineralleri ve biyoteknolojik bir işlemle elde edilen çeşitli dolgu maddeleri kompleksidir.

Acı Veriyor Mu?

Hayır. Bazı hastalar enjeksiyon bölgesi yakınında hafif bir karıncalanma hissi yaşarlar. Birkaç saniye içinde kaybolur. Çok hassas hastalar için tedaviden ve / veya buz paketlerinden 30 dakika önce Emla kremini uyuşturabiliriz.

Tedavi Öncesi Nelerden Kaçınmalıyım?

Tedaviden bir hafta önce aspirin, E vitamini, çuha çiçeği yağı, Nurofen, Ginkho Biloba, Çin ve bitkisel ilaçlardan uzak durmalısınız. Bu, sizi sadece morarma riskine karşı korumak içindir. Cildiniz, egzama veya akne gibi enfeksiyon veya iltihaplanma olmamalıdır.

Tedaviden Sonra Nelerden Kaçınmalıyım?

Tedaviden sonra herhangi bir aktivitede belirli bir kısıtlama yoktur. Kozmetik Tıp Merkezimiz’den çıkar çıkmaz hemen yaptığınız şeye geri dönebilirsiniz. Bununla birlikte, birkaç saat boyunca aşırı fiziksel aktiviteden kaçınmalısınız.

Kaç seans gereklidir?

Yüzünüzdeki veya boynunuzdaki cildi iyileştirmek için yaklaşık 10 seans gereklidir. İdeal olarak, ilk 2-3 ay boyunca iki haftada bir ve sonraki 3 ay boyunca bir ay boyunca yapılmalıdır. Sonuçlar göründüğünde, tedaviyi 2-3-6 ayda bir yapabiliriz. Bu, cildinizin durumunun ve sorunlarının derecesine bağlı olacaktır. Her seans yaklaşık 20-30 dakika sürer.

İyileşme Görmeden Önce Kaç Seans Var?

Üçüncü ila beşinci seanstan sonra, cildinizin gözle görülür derecede daha sağlıklı göründüğünü, cilt altı dokusunun daha iyi ton ve doku ile daha sıkı olduğunu ve çizgilerin çarpıcı biçimde düzeleceğini veya kaybolacağını göreceksiniz.

Avantajlar Ne Kadar Sürecek?

Her iki ila altı ayda bir takip seansına devam etmeyi seçerseniz, iyileştirme daha istikrarlı ve uzun ömürlü olacaktır. Ortalama olarak, geri kaymaya başlayan zamanın geçiş ücretini görmeden önce beş ila altı ay olacaktır.

Mezoterapinin herhangi bir riski var mı?

Hayır. Canlandırıcı maddeler cildin doğal bileşenleridir. Cilt ile bütünleşerek toksik değildir ve biyolojik olarak parçalanabilirler. Hastaların yaklaşık% 3’ü hafif bir kızarıklık bulabilir ve bu da birkaç saat sürer. Hastaların% 1’i üç güne kadar morluk çekebilir. Alerjik reaksiyonlar çok nadirdir.

Fiyatı ne kadar?

Her bir tedavinin maliyeti, tedavi edilen alanın boyutuna ve seanslar sırasında kullanılan canlandırıcı maddelerin türüne bağlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir