Vazer liposuction, kalıcı yağ birikintilerini kaldırarak kontür ve vücudun şeklini değiştirmek için kullanılan bir işlemdir. Vaser, Rezonansta Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonu anlamına gelir. Ultrasonik frekans dalgaları göndererek yağ hücrelerini parçalamak için kullanılan özel bir ultrason teknolojisidir. Yağ hücreleri bir kez kırıldıktan sonra, estetik cerrah, bir emme işlemi (prosedürün liposuction kısmı) aracılığıyla fazla yağı giderebilir. Vazer liposuction prosedürü sırasında kullanılan ultrason teknolojisi, geleneksel liposuction prosedürleriyle karşılaştırıldığında belirli avantajlarla birlikte gelir.

Vaser liposuction tamamen kozmetik bir işlemdir, vücudunuzun organlarına sarılı olan visseral yağları gidermez ve kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi çeşitli hastalıklar için riskinizi artırır.

Vaser Liposuction İçin Uygun Aday Kimdir?

Vazer liposuction hem erkek hem de kadınlar için uygun bir işlemdir.

Zaten hedef ağırlıkları olmalı ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalılar. Liposuction prosedüründen sonra sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmezlerse, istenen sonuçları alamazlar. Vaser liposuction, kilo vermenize ya da uzak tutmanıza yardımcı olmaz.

İşlemden sonra diyetle ve egzersiz yaparak sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye hazırlıklı olmalılar.

Nispeten dayanıklı bir cilt tonuna sahiptirler ve sağlıkları iyidir.

İsteyenler için uygun:

  • kalçaları, bel, kalça veya bel çevresinde birkaç santim kaybedersiniz
  • doğal kilo kaybının ardından cilt sıkılaşır
  • kilo kaybı olmadan da incelebilirsiniz.

Kim Vazer Liposuction Olmamalıdır?

Birey sağlıklı değilse, vaser liposuction komplikasyonları için sağlıklı bir kişiye kıyasla daha büyük risk altında olabilir. Örneğin, önceden tıbbi kalp ritmi, aritmi, immün yetmezlik bozukluğu, aşırı kanama, nöbet bozukluğu öyküsü veya pulmoner embolinin (akciğerlerin kan pıhtısı) veya derin ven trombozunun (akciğerlerin kan pıhtıları) öyküsü varsa, cerrahi komplikasyon riski daha yüksek, bacakların kan pıhtıları) vb. vaser liposuktion olmamalıdır.

  • Bazı ilaçların alınması steroidal olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID’ler), aspirin veya Coumadin (warfarin) gibi antikoagülanlar gibi kanama riskini artırabilir. Bu durumlarda vazer liposuction güvenli bir seçenek değildir.
  • Bu prosedürde kullanılan lokal anestezik, lidokain metabolizmasını engelleyen ilaçlar alınması, kişi bu ilacı ameliyattan en az iki hafta önce kullanmayı bırakmadığı sürece riskleri de arttırır.
  • Vazer liposuction, obezite için kanıtlanmış bir çözüm değildir. Vaser liposuction’ın kalıcı olarak çok miktarda kilo almanın etkili bir yolu olmasını beklerse, hasta hayal kırıklığına uğrayacaktır.
  • Cilt elastikiyeti iyi olmayanlar bu ameliyat için uygun adaylar değildir. Bununla birlikte, zayıf cilt elastikiyetine sahip bazı hastalar, cildin hafif kırışmış görüntüsüyle bile sonuçlardan memnun olur.
  • Hamile veya emziren kadınlar ameliyat olamaz.

Vazer Liposuction İşleminden Önce Ne Olur?

Bu prosedüre sahip olmak isteyip istemediğinizi, arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşmak isteyip istemediğinizi dikkatlice düşünün. Devam etmek istediğinize karar verirseniz, deneyimli bir cerrah arayın, kimlik bilgilerini kontrol edin ve onlarla bir istişare planlayın. Bu görüşme ameliyat için bir taahhüt değildir ve hastaya tavsiye alma ve soru sorma fırsatı verir.

Finansal taahhüt için hazırlıklı olun. Genellikle, bu ameliyatın maliyetine özel sağlık sigortasından hiçbir indirim yapılmamaktadır. İlaçlar, masajlar ve işten izin alma süreleri gibi ek masraflar olacaktır. Yurtdışında ameliyatın tehlikeli olabileceğini ve uzun vadede size daha fazla maliyet getirebileceğini unutmayın.

Randevunuz günü, herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa hazır olun. Vazer liposuction’ı nerede yapmak istediğinizi, ne elde etmek istediğinizi, prosedürün nasıl yapıldığını, kendinize sonradan nasıl bakacağınızı ve riskleri göz önünde bulundurun. Almakta olduğunuz ilaçların bir listesini ve tıbbi geçmişinizi alın ve uygun bir aday olup olmadığınızı sorun.

Vazer Liposuction İşlemi Sırasında Ne Olur?

Vazer liposuction, çoğu durumda genel anesteziden daha güvenli olan genel anestezik veya bilinçli sedasyon altında gerçekleştirilebilir. Yağı çıkarmak için bir emme işleminin kullanılması, hastaların işlemden sonra bazı yan etkiler bekleyebilecekleri anlamına gelir.

Bu prosedür için en iyi adaylar harika cilt tonuna ve tonlama sırasında hissedilen katı kas kütlesine sahip olacaktır.

Vaser Liposuction için Dr. Evren Helvacı’dan öncesi sonrası görüntüler isteyiniz.

Vazer Liposuction İşleminden Sonra Ne Olur?

Çoğu hasta için, işlemden kısa bir süre sonra cilt sıkılaştırma eğilimindedir. Bu nedenle, hastalar genellikle 6 hafta sonra kısa bir süre içinde bazı sonuçlar görmeyi bekleyebilirler. Ancak, en iyi sonuçların işlemden birkaç ay sonra görülebileceğini hatırlamak önemlidir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir