genital-bolge-beyazlatma
  • 1
  • 0

Genital bölgede zamanla tahriş olmaya bağlı olarak kararmalar meydana gelebilir. Bu durum birçok kişinin hoşuna gitmediği için genital bölgenin beyazlatılması adına bazı müdahaleler yapılır.

Genital bölge beyazlatma lazer beyazlatma işlemi için en çok tercih edilen ve en iyi sonuç alınan yöntemdir. Bu tarz sorunla karşılaşan kişiler evde beyazlatma yöntemi aramaktadır. Ancak evde genital bölge beyazlatma işlemi istenilen sonucu vermediği gibi bölgenin tahriş olmasına da neden olabilir. Bundan dolayı bu bölgeye işlem yapmak isteyenler öğrendikleri herhangi bir bilgiyle işlem yapmak yerine estetik doktoruna giderek sağlıklı bir çözüm almalıdır.

Genital Bölge Neden Kararır

Genital bölgenin kararmasında birçok etken vardır. Bu etkenlerden biri hormonal durumlardan kaynaklı olarak yaşanan kararmalardır. Kararmanın nedeni estrojen hormonudur. Estrojen hormonuna bağlı olarak ve UV ışınları etkisinde kararmalara yaşanır.

Estrojen hormonu gebelik döneminde artış gösterir. Bu da gebelik yaşayan kadınların genital bölgelerinde kararmaya yol açar. Gebeliğin bitmesi durumunda karartılar geçmez. Bu durum kalıcı hale gelir. Genital bölgenin kararmasına neden olan bazı etkenler şu şekildedir:

–      Epilasyon aletinde yanlış seçim

–      Ağda işleminin yanlı yapılması

–      Genetik nedenler

–      Cilt problemleri

–      Yanlış iç çamaşırı seçimi

–      Doğum kontrol hapının sık kullanılması

Genital bölge beyazlatma işlemi genel anlamda bu nedenlere bağlı olarak yapılır.

Genital Bölge Beyazlatma İşlemi

Genital bölge beyazlatma işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. 1 saatten daha az süren bir işlemdir. İşlemin ne kadar süreceği kişiden kişiye değişen bir durumdur. Genital bölgenin kişinin teninin rengine ve istediği renk tonuna göre değişmektedir.

Genital bölge lazer ile beyazlatılır. İşlem yapılırken genel anestezi yapılmasına gerek yoktur. Lokal anestezi yeterlidir. İşlem ağrısız olarak gerçekleşmektedir. İşleme ilk olarak anestezi içeriğine sahip krem sürülerek başlanır. Krem işleminden sonra cilde lazerle işlem uygulanır. Lazer işleminden sonra cilt zarar görmez. İşlemin yan etkisi yoktur.

Genital bölge beyazlatma krem adı altında satılan ürünlerin kullanılmaması gerekir. Krem işlemi genital bölgenin lazer ile beyazlatılmasından sonra doktorun önerdiği kremler kullanarak iyileşme süreci hızlandırılır.

Beyazlatma İşleminin İyileşme Süreci

Genital bölge beyazlatma işleminin kısa süreli olarak iyileşme süreci vardır. Lazer işlemi yapıldıktan sonra bölgede kızarıklar ve şişmeler oluşabilir. Bu durum için doktorun önerdiği kremler kullanılarak iyileşme süreci hızlandırılır. İyileşme sürecinde bölgeden kararmış olan deri dökülerek yerini yeni deriye bırakır.

Beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra cinsel ilişkiye 1 hafta kadar ara verilmesi önerilir. Günlük hayatta rutinler konusunda bir sıkıntı yaşanmaz. Kişi hayatına geri döner. Genital bölge beyazlatma fiyat konusunda da oldukça uygundur.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *