• 586
 • 0

Kişisel bakımına ve dış görünüşüne önem veren baylar ve bayanlar, estetik ameliyatlar ve ameliyatsız operasyonlarla görünüşlerinde değişiklik yaparak gençleşmektedirler. Sosyal ve çalışma hayatının getirdiği bakımlı olma zorunluluğu ile binlerce bayan farklı estetik ameliyatları gerçekleştirmektedirler. Uzman ve tecrübeli ekiplerce yapılması gereken estetik ameliyatlar, deneyimsiz ekipler tercih edildiğinde facialara neden olabilmektedir. İyi bir araştırma yaparak tercihte bulunmanız gereken estetik operasyonlarda, Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibinin ismini sıkça duyarsınız. Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi, sayısız başarılı operasyona imza atmış, gerekli niteliğe ve tecrübeye sahip olmalarının yanı sıra klinik bünyesinde son teknoloji cihazları bulundurmaktadırlar. Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi bünyesinde yapılan dış görünüşe yönelik estetik operasyonların yanı sıra genital estetik de yapılarak, genital bölgelerinin güzelliğine önem veren tüm bayanların isteklerine cevap verebilmektedir. Özellikle evli ya da evlenmek üzere olan bayanların genital bölgelerine verdikleri önem daha fazladır. Kendinizle barışık yaşayarak sürekli genç kalmak istiyorsanız genital bölgelerinizi ihmal etmemelisiniz.

Genital Estetik İhtiyacı Duyulan Fiziksel Bozukluklar

Kadınların sosyal hayatta daha çok rol almaları ile kişisel bakımlarına verdikleri önem arttı. Estetik operasyonların yapıldığı yaş ortalaması fiziksel bozukluklar nedeniyle oldukça aşağılara düştü. Genital estetik yaptırmak isteyen bayanların da yaş ortalaması düşmesine rağmen bu operasyon için 18 ila 65 yaş aralığı uygundur. Operasyon yaptırmak isteyenlerin başvuru sebepleri;

 • Vajinanın dudak kısımlarında orantısal bozukluğun bulunması,
 • Cinsel organda doku bozukluğu,
 • Cinsel organ rengini değiştirmek istemek,
 • Doğum sonrası vajinada yaşanan genişleme,
 • Cinsel hayatta vajina kaynaklı yaşanan olumsuzluklar,
 • Kızlık zarının yırtılması olarak sayılabilir.

Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Bayanların çeşitli nedenlerle genital bölgelerinde güzellik amacı ile yapmak istedikleri değişimler için Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi çeşitli genital estetik operasyonları ile hizmet vermektedir. Genital güzelliğinize önem vermeniz için bünyesinde her genital problem için bir çözüm bulundurmaktadır.

 • Yaş, normal doğum yapma ve yapılan jinekolojik müdahaleler nedeniyle vajinada gevşeme ve elastikiyet kayıpları meydana gelmektedir. Epizyoya bağlı vajen girişinde yırtıklar meydana gelebilmektedir. Elastikiyet kayıplarının düzeltilmesi ve vajen girişindeki gevşekliğin giderilmesi amacıyla yapılan vajinoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Vajina girişi ve vajina kanalında daraltma gerçekleştirmek amacıyla yapılan bu ameliyat sonucu sıkılaşan vajina, hem erkek hem de kadında cinsel ilişki sırasında yaşanan hazzı artırmaya yardımcı olur. Genel anestezi uygulanarak yapılan bu ameliyat yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta 2 gün içerisinde gündelik yaşantısına geri dönebilmektedir.
 • Vajina iç dudaklarının küçültülerek kısaltılması için yapılan operasyona labioplasti ameliyatı denmektedir. İç dudakların sarkık olması cinsel ilişkide ağrıya ve idrar yapmada sorunlara neden olurken aynı zamanda mayodan belirgin bir şekilde görülen sarkıklıklara neden olarak görsel olarak kötü bir görüntü sunar. Labioplasti ameliyatı ile iç dudaklar küçültülerek şekillendirilir. Yaklaşık yarım saat süren operasyonda sedasyon kullanılır. Ameliyat sonrası hasta ertesi gün gündelik hayatına geri dönebilmektedir.
 • Yapılan doğumlara, sık cinsel ilişkilere, kürtaja, genetik yatkınlığa ve yaşa bağlı olarak vajina içi bağ dokusu zayıflar ve vajinada bollaşmaya ve genişlemeye neden olur. Sigara içimi ile bu gevşeme artmaktadır. Yaşanan bu gevşeme idrar kaçırmaya ve cinsel etkide azalmaya neden olmaktadır. Yaklaşık 25 dakika süren ve anestezi gerektirmeyen karbondioksit lazer ya da radyofrekans sistem yardımı ile vajinada sıkılaştırmaya yardımcı olan cerrahi operasyona vajinal tightening ameliyatı denmektedir. Vajinal kuruluk ve idrar kaçırmayı engellerken, vajinada sıkılaştırma sağlar.
 • Yapılan doğumlara, zayıflamalara ve yaşa bağlı olarak vajina dış dudağı dolgunluğunu kaybeder. Lokal ya da genel anestezi uygulanarak yağ enjeksiyonu ameliyatı gerçekleştirilmesi ile dış dudak dolgunluğu sağlanır. Genellikle enjeksiyon edilecek yağ için karın bölgesi tercih edilir. Ameliyat sonrası birkaç saat içerisinde hasta ayaklanabilir.

Genital bölgeye yapılan bu operasyonlar tek başlarına uygulanabildikleri gibi birkaçı birleştirilerek de uygulanabilmektedir. Gençleşmenin sadece dış görünüşte yaşanan değişimlerle gerçekleşmediğini düşünenler, genital bölgelerinde yaptırdıkları operasyonlarla doğum bile yapmış olsalar doğum öncesi hallerine kolaylıkla dönebilmektedirler.

Tabuları Yıkın! Genital Bölgenize Önem Verin

Cinsellik ve genital bölgeler hakkında konuşmak ülkemizde tabu sayılmaktadır. Farklı alanlarda estetik ameliyatı yaptıran pek çok kişi bu tabu yüzünden genital estetik ameliyatlarından uzak kalmaktadırlar. Mutlu bir cinsel hayatın yolunun genital bölgeden geçtiğini bilmelerine rağmen toplum baskısı yüzünden genital bölgelerindeki problemlerini önemsemeyen pek çok kişinin evliliklerinde mutsuzluk görülebilmektedir. Genç yaşta doğum yaparak genital bölgelerinde sarkmalar yaşayan pek çok kadın, erken yaşta hayatın zevklerinden mahrum kalabilmektedirler. Yaşanan cinsel birlikteliklerde haz düşüklüğü sebebi ile çiftler birbirinden soğuyabilmektedirler. Gençleşmek için yaptırdığınız onca ameliyatla yetinmeyerek genital operasyonları da yaptırmalısınız. Tabuları yıkın ve genital güzelliğinize önem verin. Mutlu birlikteliklerin ve gençliğin sırrı genital bölgede saklıdır. Vücudunuzun hiçbir bölgesini ihmal etmeyin ve gençliğinizin tadını uzun süre çıkartın.

Genital Estetik Ameliyatların Riskleri

Her ne kadar güzelleşmek ve gençleşmek için yapılsa da genital estetik ameliyatların da bir takım riskleri bulunmaktadır. Riskleri minimize etmek için uzman ekiplere kendinizi emanet etmeniz ve ameliyat sonrası bakımlarınızı aksatmamanız gerekmektedir. Minimize edemezseniz karşılaşabileceğiniz riskler;

 • Kanama
 • Bağırsak zedelenmeleri
 • Enfeksiyon
 • Vajinada yapılan fazla daraltma sebebi ile cinsel ilişkide ağrı yaşanması
 • Yapılan ameliyat sonrası elde ettiğiniz sonuçtan memnun olmama

olarak sayılabilir. Bu riskleri minimize etmek için  Op. Dr. Evren Helvacı ve deneyimli ekibine kendinizi emanet edebilirsiniz. Geçirdiğiniz ameliyat öncesinde ve sonrasında ekibin tavsiyelerine harfiyen uyarak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Ameliyatlar sonrasında;

 • Kişisel hijyeninize çok dikkat etmelisiniz. Her ne kadar estetik bir operasyon olsa da yaptırdığınızın ameliyat olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
 • Op. Dr. Evren Helvacı ve uzman ekibinin önerdiği bakım ve önerileri mutlaka yerine getirmelisiniz. Önerilere harfiyen uymanız, sağlıklı bir şekilde arzu ettiğiniz genital güzelliğe sizi ulaştıracaktır.
 • Bazı ameliyatlar sonrası cinsel perhiz önerilmektedir. Doktorunuzun belirttiği zamana kadar bu perhize uyarak cinsel ilişkiden kaçının.
 • Ameliyat sonrası 1 gün geçtikten sonra banyo yapabilirsiniz. Banyonuzu ihmal etmeyerek kişisel hijyeninizi sağlamış olursunuz.
 • Ameliyat sonrası ciddi bir ağrı oluşmaz. Ufak ağrıları önemsemeyin. Ağrı şiddetiniz artarsa doktorunuza başvurmakta gecikmeyin.
 • Genital bölgenizde hafif şişlik ve kanama görülecektir. Kanama miktarı ve şişlik boyutu artarsa doktorunuza vakit geçirmeden başvurun.
 • Ameliyat olduktan sonra doğum yapmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Normal doğum tercih ederseniz ameliyatları yenilemeniz gerektiğini unutmayın.
 • Sigara kullanıyorsanız ameliyattan sonra acilen sigara alışkanlığınızdan kurtulun.

Genital Güzellik Size Neler Kazandırır?

Farklı etkilerle vajina genişlemeleri ve dudak şekil bozuklukları cinsel hayatınızı olumsuz yönde etkiler. Yaz aylarında mayo giymenize bile engel olabilecek bu şekil bozuklukları için genital estetik ameliyatları yaptırmaktan çekinmeyin. Ameliyatlar sonrası vajinanızda yaşanacak sıkılaşma ve dudak şekillerinde meydana gelen şekil düzelmesi cinsel hayatınıza pozitif katkılarda bulunacaktır. Vajina yaşınız oldukça gençleşirken, sizin ve partnerinizin cinsel hazzı artacaktır. Denize giderken gönül rahatlığı ile mayo giyebilecek, kaybolan özgüveninizi yeniden kazanacaksınız. Genital bölgelerin tabu olması sebebi ile problemlerinizi saklamaktan kurtulacak, mutlu evliliğinizin ömrünü uzatabileceksiniz. Kadınlığınızı size geri verecek bu operasyonlar için Op. Dr. Evren Helvacı ve uzman ekibi ile oluşabilecek riskleri minimuma çekerek, beklediğiniz etkiyi maksimuma çıkarabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *