3d-vectra-ile-gelecegi-gor
 • 498
 • 0

Aşırı kilo kaybı sonrası vücutta oluşan sarkmalar harcadığınız onca emeğin karşılığını alamamanıza neden olur. Genellikle karın bölgesinde deri altı yağların birikmesi ile kötü bir dış görünüşe sebep olan bu durum, onca kilo vermiş kişinin beklediği görünüme kavuşamayarak kazandığı özgüveni yerle bir eder. Deride oluşan elastik kaybı sporla düzelmez. Yaşınızı olduğundan hayli büyük gösteren bu durumu düzelterek gençliğinize geri döndürecek yöntemi Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi sizlere sunuyor. Karın germe ameliyatı ile kilo kaybı sonucu oluşan şekil bozukluklarını gidererek fit bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Kilo almadan önceki sağlıklı görünüşe kavuşmanızı sağlayan bu gelişme ile hem erkekleri hem kadınları oldukça heyecanlandırıyor.

Sarkan Derilere Ve Biriken Yağlara Uygulanan İşlemler

Kişinin sahip olduğu şekil bozukluğuna göre yapılacak cerrahi müdahale değişiklik göstermektedir.

 • Karın kaslarında meydana gelen gevşeklik fazla değil ve deri fazlalığı çok değilse, şekil bozukluğunun nedeni deri altındaki yağ birikimi ise liposuction yeterli olacaktır. Karın ön duvarı, sırt ve bel gibi bölgelerde yağ birikmeleri için liposuction başarılı sonuçlar vermektedir.
 • Göbek seviyesinin aşağısında kalan kısımda bombeleşme ve deri sarkması meydana gelmişse kısmi karın germe operasyonu yeterli gelmektedir. Göbek altında kalan kalın deri kaldırılır. Karın kasları sıkıştırılır ve göbek üzerine ihtiyaç halinde sadece liposuction uygulanır.
 • Kısmi yapılan germe ameliyatı ile karın bölgesi için yeterli gelmeyecekse, tam karın germe operasyonu yapılır. Bu operasyon sırasında liposuction da kullanılabilir. Deri fazlalığına göre kesi boyu değişirken, göbek deliği yenide açılır.

Karın Germe Operasyonu Öncesi ve Sonrası

Doğum, genetik özellikler ve aşırı kilo kaybı sebebiyle karın ve bel bölgesinde biriken yağ dokusunun ve sarkan derinin alınarak derinin kaybolan elastikiyetinin geri kazanıldığı operasyon karın germe ameliyatıdır. Ameliyat sonrası karın duvar kaslarının sıklığı ve gerginliği geri kazanılır. Ameliyata ihtiyacı olan kişilerde;

·         Karın derisi iyice gevşemiştir ve deride sarkıklık görülmektedir.

·         Karın kasları gevşeyerek araları açılmıştır.

·         Karında yağ ve deri fazlalığı vardır.

·         Kilo kaybı nedeniyle karın bölgesinde çatlaklar mevcuttur.

Bu belirtilerin görüldüğü kişiler operasyon için uygundurlar ve operasyon sonucu arzu ettikleri sonuca ulaşacaklardır. Ameliyata ihtiyacı olan kişilerin ameliyattan 1 hafta öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları ve hormon ilaçlarını kullanmamalıdır. Herhangi bir rahatsızlığı bulunduğunda operasyon öncesinde mutlaka belirtmelidir. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kişide sadece yağ birikmesi varsa liposuction yeterli olacaktır. Aynı anda sarkma ve yağ birikmesi olan kişilerde liposuction ile birlikte karın germe operasyonu uygulanır. Operasyonda genel anestezi yapılır. Kişinin geçireceği operasyonun durumuna göre lokal anestezi ve sedasyon tercih edilebilmektedir. Ameliyattan sonra yaklaşık 7 saat sonra yürümeye başlanabilir. Ameliyat sonrası 3 hafta içerisinde iyileşme gerçekleşirken kişi 2 ila 3 gün hastanede yatırılmaktadır. Ameliyat olan kişi sonrasında;

 • Sigara kullanıyorsa bırakmalıdır. Sigara kullanımı damarları daraltarak kan akışını yavaşlattığı için iyileşme sürecini olumsuz etkiler ve yavaşlatır.
 • Ameliyat sonrası kilo kontrolüne dikkat edilmelidir. Kilo alımı karın kaslarının tekrar gevşemesine neden olmaktadır.
 • En az 1 sene içerisinde hamile kalınmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası hastaya giydirilen korseyi 1 ay boyunca kullanması gerekmektedir.

Ameliyat öncesinde kilo verme işlemi bitmiş olup kilo dengesi halinin bulunması gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda oluşan ihtiyaç nedeniyle aynı izler kullanılarak ikinci kez operasyon tekrarlanabilmektedir.

Operasyon Sonrasında Oluşabilecek Riskler

Ameliyat sonrasında kilonuza dikkat etmez, kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmaz ve Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi gibi uzmanlar tarafından operasyon geçirmezseniz oluşması muhtemel bir takım riskler barındırırsınız. Ameliyat sonrası erken dönemde ameliyat bölgesinde yağ nekrozu, yara açılması, karın derisinde dolaşım bozukluğu, cilt kayıpları ve deri altında sıvı birikimi görülebilmektedir. Ameliyat sonrası kilo kontrolünde sorunlar yaşayan ve sigara kullanımına devam eden kişilerde bu durumlar gözlenebilmektedir. Düzenli egzersizler yaparak kilo kontrolünü sağlamadığınız durumlarda karın görünümünüzde asimetriler oluşarak hayal ettiğiniz görünümden oldukça uzaklaşabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerini dinleyerek, sigarayı bırakarak ve kilo almamaya özen göstererek iyileşme sürecinde yukarıda sayılan olumsuzlukları yaşamadan güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Aşırı Kilo Kaybı İle Şekil Bozukluğu Yaşanan Vücut Uzuvları

Obezite sınırları dahilinde bulunarak hızlı bir kilo verme dönemi yaşayan ve hamilelik geçiren kişilerde pek çok farklı bölgede sarkmalar ve yağ birikmeleri meydana gelmektedir. Yüz, boyun ve popo bölgesinde yoğun olarak gözlenen bu şekil bozuklukları, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecek ve aynalara küstürerek sosyal hayattan uzaklaştıracaktır.

 • Yüz ve boyun bölgelerinde oluşan sarkmalar dış görünüşünüze en çok zarar veren şekil bozukluklarıdır. Yaşınızı oldukça büyüten bu bölgelerde ameliyatsız veya estetik ameliyatlar ile kalıcı çözümler sunulmaktadır. Yüz germe ve boyun germe operasyonları geçirerek hızlıca gençleşebilmeniz yanında, yüz gençleştirme operasyonları ile cildinizde meydana gelen deformeleri hızlıca onarabilir, yaşadığınız gençlik ile yaşıtlarınızı kıskandırabilirsiniz.
 • Kollarda ve bacaklarda sarkmalar görülebildiği gibi inceltme isteği de doğabilir. Kol ve bacak germe operasyonlarının yanı sıra liposuction ile müdahale edilerek bu bölgelerdeki şekil bozuklukları giderilebilir.
 • Yüzünüze yapılacak gençlik aşısı ile parlaklığını yitirmiş yüz deriniz yeniden canlanacak, kırışıklıklar ve sarkmalar kendini toplayacaktır.
 • Meme dokusunda yaşanan bozulmalar ve oluşan sarkmalar, aşırı kilo kaybında sıklıkla görülen şekil bozukluğudur. Erkeklerde liposuction ile biriken yağlar alınarak operasyon tamamlanabildiği gibi, kadınlar için meme dikleştirme, meme küçültme ve meme büyütme estetik ameliyatları ile sarkıklıklar giderilir ve hacim kayıpları telafi edilir.
 • Aşırı kilo veren kadınların vücutlarında sarkıklıklar giderilse de arzulanan fiziki görünüş elde edilemeyebilir. Vücut şekillendirme operasyonları ile karın, bel ve popo bölgesinde oluşan fazla yağlar alınarak vücudun başka noktalarına transfer edilebilir. İstenen vücut hatları için basit bir operasyonla gerekli yerlere dolgu, gerekli yerlerde yağ alımı yapılarak mükemmel bir dış görünüme sahip olunabilir.

Op. Dr. Evren Helvacı İle Baştan Aşağı Değişim Yaşayın

Hayatınız değiştirmeye, kendinizi değiştirmeye ve gençleşmeye karar verdiyseniz ve fazla kilolarınız size engel oluyorsa Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi size ihtiyacınız olan her noktada yardımcı oluyor. Post Bariatric Cerrahi operasyonlar ile hızlı kilo vermenize ve oluşan sarkmalara çözüm bulan Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi, karın germe operasyonları ve liposuction uygulamaları dahil olmak üzere pek çok estetik ameliyat ile hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyor. Gençleşmek için vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Sağlığınızı ve hayallerinizi kaybetmeden, aynalarla barışık yaşama devam etmek için sizi engelleyecek bir sebep ortada kalmadı. Bulunan bu gençlik sırlarını sizinle paylaşan Op. Dr. Evren Helvacı ile yaşayacağınız değişime kendiniz bile inanamayacaksınız! Fazla kilolar yüzünden hareket etmek bile zor gelirken kazanacağınız yeni görünüm ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Fazla kilolu olarak erkenden yaşlanıp, sosyal hayattan uzaklaşmanıza seyirci kalmayan Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi size hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Op. Dr. Evren Helvacı sayesinde obezite hastalığından kurtularak sağlıklı ve mükemmel bir dış görünüşe sahip olarak gençliğinizi geri kazanırsınız. Yeni dış görünüşünüzle çocuğunuzun ebeveyni olduğunuza kimseyi inandıramayacaksınız. Size hayatınızın fırsatını sunan Op. Dr. Evren Helvacı ve ekibi ile yaşadığınız değişimi korumak oldukça kolay. Düzenli spor yapar ve dengeli beslenme programlarına uyarsanız bu görünüşünüzü uzun yıllar boyunca kaybetmeyeceksiniz. Dikkat etmemeniz halinde operasyonları tekrarlayarak bir problem olmadan yeniden fit görünüme kavuşabilirsiniz.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *