ince-ve-kalin-derili-burun
  • 19
  • 0

Her yaş grubundan insanın yaptırdığı estetik operasyonların başında burun ameliyatı gelir. Herkesin burun estetiğini tercih etme nedeni farklı olabilir. Özellikle estetik kaygılar nedeniyle yapılan burun ameliyatları en çok tercih nedeni. Burun estetiği ile kullanılan farklı teknik ve yöntemler sayesinde kişiye uygun etkin sonuçlar elde etmek mümkün hale gelir. 

İnsan yüzünde en çok dikkat çeken noktalardan biri olan burun aynı zamanda estetik bir bölgedir. Burnun  %70’i deriden meydana gelir. Küçük bir organ olmasına rağmen burna yapılan işlemlerin dışarıya yansıması derinin müsaade ettiği çerçevede gerçekleşir. Genel anlamda burun estetiği erkek veya kadın fark etmeksizin estetik işlemlerde burun derisi büyük önem taşır. Bu noktada burun estetiği kalın ve ince derili burun estetiği olmak üzere ikiye ayrılır. 

İnce burun derisine sahip olan kişiler pek çok açıdan kalın deriye kıyasla daha avantajlıdır. Özellikle estetik operasyon sonrası iyileşmelerde ine burun derisine sahip kişiler hızlı bir şekilde iyileşir. Kalın deriye sahip kişilerin ameliyat öncesinde istenilen sonucu almak için belli bir tedavi sürecini geride bırakması gerekebilir. Çoğu zaman bu tedavi süresi 4-6 ay aralığında değişiklik gösterir.

Kalın deriye sahip bir burna yapılan estetik operasyonlarda asimetrik sorunlar meydana gelebilir. İnce derili burun yapılarında şekillendirme uygulaması oldukça başarılı sonuçlar verirken kalın deride bu tarz problemler oluşabilir. Buna rağmen kalın derili buruna sahip hastalar da belli avantajlara sahiptir. Kalın deri sayesinde kemik ve kıkırdaktaki deformasyonlar kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir. 

İnce Derili Burun Ne Demektir?

İnce derili burun, adında yer alan ifadedeki gibi  burnun üzerini kaplayan derinin ince olması anlamına gelir. Derinizin ince olup olmadığını anlamak için burun üzerindeki deriyi tuttuğunuzda elinize gelen fazla deriye dikkat edebilirsiniz. Hastanın ince ve kalın derili olması farklı dezavantajları beraberinde getirse de alanında uzman bir estetisyen sayesinde kusursuz bir görünüm ortaya çıkarılabilir. 

Kalın Derili Burun Ne Demektir?

Kalın derili burun, estetik uygulamalarında en zorlanılan burunların başında gelir. İnce derili burun tipiyle kıyaslandığında kalın derili burunlar daha fazla dikkat gerektirir. Kalın deriye sahip olan kişilerin burun bölgesinde daha fazla yağlanma görülür. Aynı zamanda bu kişilerin burun delikleri de normalden geniş bir yapıya sahiptir. Kalın derili bir burna sahip olduğunuzu anlamak için burun bölgesinde yağlanmadan ve delik yapısından yola çıkabilirsiniz. 

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *