• 744
  • 0

Kişiler, aldıkları fazla kilolar sonucu oluşan yağlanmalardan dolayı kendilerini mutsuz hissedebilirler. Bu durum, sosyal yaşantılarından kişisel gelişimlerine kadar her alanda kişileri olumsuz etkileyebilir. Kişinin kendini daha sağlıklı, zinde ve psikolojik olarak da mutlu hisettmesi için bölgesel incelme ve selülit tedavisi önerilmektedir. Son derece önemli olan bu operasyonların, alanının deneyimli isimleriyle ve teknolojik açıdan en donanımlı sağlık merkezlerinde gerçekleşmesi çok önemlidir. İstenilen sonuca en etkili biçimde ulaşmanın, sağlık açısından herhangi bir problemle karşılaşmamanın en önemli koşullarından biridir. Alanında en deneyimli doktarların yer aldığı, profesyonel estetik ameliyatı ve operasyonsuz estetik tedavi hizmeti veren Op. Dr. Evren Helvacı, hayal edilen görüntüye kavuşulmasını sağlamakta ve son teknolojideki tıbbi cihazlarıyla hizmet sunmaktadır. Sağlıklı ve fit görünüme kavuşmak için bu noktada en doğru adres olmaktadır.

Bölgesel İncelme Nedir?

Kişilerin bel, göbek, basen gibi yağı fazla depolayan bölgelerinde, kişinin yağ oranına göre fazla birikmiş yağlarının yok edilmesini sağlayan yönteme, bölgesel incelme ya da bögesel zayıflama denmektedir. Bölgesel yağlanmanın ve selülit oluşumunun nedeni, bölgesel yağlanma görülen alandaki hücre sıvılarının azalması ve o alanda bulunan toksinlerin gereği kadar atılamamasıdır. Sıvı azalmasına ve toksin atılamamasına neden olan durum ise; bölgesel yağlanma oluşan yerdeki dolaşım zayıflığı ve de yağ hücreleri miktarındaki artıştır.

Sağlık merkezlerinde uygulanan birtakım yöntemlerle, kişilerin yağlanmasından mutsuz oldukları bölgeler, gereken yağ miktarına getirilerek, incelmeleri sağlanmaktadır. Bölgesel incelme ve zayıflama tedavisi uygulanırken amaç, kasların daha hızlı çalışmasını sağlamak ve metabolizma hızını arttırmaktır. Bölgesel yağlanma ve selülit oluşmu daha çok kadınlarda görülmektedir. Az da olsa erkeklerde görülen bu durumun tedavisi için ilk önce alanında uzman bir doktora başvurulmalı ve kişiye özel tedavi yöntemi seçilerek süreç başlatılmalıdır.

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi Uygulanan Bölgeler ve Teknikleri

Bölgesel zayıflama selülit tedavisi, genel olarak karın ve bacak bölgelerine uygulanmaktadır. Sürekli kilo alıp veren, fazla kilo sorununu sürekli yaşayan, yapılan egzersiz ya da diyetlerden yeterli sonucu alamayan kişilerde, belli bir süre sonra, kalıcı yağlanmalar oluşmaktadır. Tüm bunların sonucunda da şekilsiz vücut hatları oluşabilmektedir. Bu durumun ortadan kaldırılması için ameliyatsız bölgesel zayıflama tekniklerinden biri tercih edilebilir. Alanında uzman bir doktora başvurup, kişinin yağ oranına göre bir tedavi süreci belirlenerek, kişiye uygun tekniklerin uygulanmasıyla sağlıklı, fit bir görünüm elde edilir.

Ameliyatsız  bölgesel zayıflama ve selülit tedasi yöntemleri;

  • Kavitasyon
  • Vibrasyon
  • Tıbbi masajlar, şeklindedir.

Uygulanan tüm yöntemlerdeki amaç, özellikle basen bölgesinde bulunan yağların hareketlenmesini sağlamak ve de bu sayede fazla yağlanma ile selülit sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Kişiye uygun yöntemlerden biri, alanının en profesyonel doktorları tarafından seçildikten sonra, seanslar halinde uygulanmaya başlanmaktadır.

Kişiye özel olarak hazırlanan bölgesel zayıflama programının düzenli olarak takip edilmesi önemlidir. Hızlı bir şekilde forma girmek ve kısa zamanda güzel ve estetik bir görünüm kazanmak için seanslara düzenli katılınmalıdır. Seansların düzenli uygulanmasıyla, istenilen bölgede kısa süre içinde incelme ve selülit azalması görülmektedir.

Karın Bölgesi İçin

Karın bölgesinde oluşan aşırı yağlanma ya da selülit sorunları için sunulan tedavi yöntemi, drain – free ve de abdominoplasti olmaktadır. Bu yöntem, karın bölgesinin düzleşmesi ve sağlıklı, fit bir karın görüntüsü elde etmenin en doğru yollarındandır. Tekniklerin uygulanması ve kişiye özel program hazırlanması için randevu alınmalıdır. Ardından zayıflama ve incelme süreci, hızlı bir şekilde başlatılmaktadır.

Uygulanan Yöntemler Hakkında

Bölgesel zayıflamada ve selülit sorunlarından Op. Dr. Evren Helvacı tarafından uygulana yöntemlerden ilki kavitasyon olmaktadır.

Kavitasyon: Bölgesel incelmede, zayıflamak ve selülitlerden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Yöntemin uygulanması, ses dalgalarının yağları parçalanması temeline dayanmaktadır. Fazla yağlanma görülen bölgelere, düşük frekansta ses dalgaları gönderilmektedir. Bu ses dalgaları, oluşmuş fazla yağ dokularının zarlarını parçalar ve lenf yoluyla yağların atılmasını sağlar.

  • Uygulama etkisinin daha fazla olması istendiğinde, lenf dranaj, vakum terapi yöntemi ya da radyofrekans yöntemi desteğinde bulunulur. Böylece lenfatik sistemin daha hızlı çalışması sağlanır. Kavitasyon yöntemi uygulanırken bol miktarda su tüketilmelidir. Fazla su tüketilmesi, parçalanmış yağların vücuttan daha kolay atılmasını sağlar.
  • Kavitasyon yöntemi seanslar halinde uygulanmaktadır. Seans sayısı, hastanın durumuna göre 4 ile 10 arasında değişmektedir. Tedavi süreci de yine hastanın durumuna göre değişmekle birlikte, genellikle bir hafta sürmektedir.
  • Vibrasyon: Bölgesel yağlanmanın ve selülit oluşumunun fazla olduğ alana, titreşim uygulandığı yöntemdir. Hızlı titreşimler, yağların bulunduğu bölgeden itilmesini ve sıkıştırılmasını sağlar. Bu da selülitli bölgedeki yağların yakılmasına neden olarak, incelme ve bölgesele zayıflama sağlamaktadır. Vibrasyon tekniği bölgesel incelmeyle birlikte; gergin noktaların ve oluşan spazmların yatışmasını, yorgunlukla birlikte kaslarda biriken ya da ödem sonucu biriken laktik asitlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Vibrosyan etki yayan aletle ritmik masajlar yapılmasına dayan teknik, cilde esneklik kazandırarak yaşlanma sonucu oluşan cilt çizgilerini  de yok eder.
  • Tıbbi Masajlar:  Tıbbi masaj yöntemi, vibrasyon tekniğiyle uygulandığı gibi, tek başına bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemi olarak da uygulanmaktadır. Özellikle karın bölgesine uygulanarak, karın kaslarının daha çok sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca, bağrısakların çalışmasına hız kazandırarak sindirim bozuklarının giderilmesini sağlamaktadır. Bu da sindirim bozukluklarından kaynaklanan fazla kilo alımı sorunun önüne geçmektedir.

Tıbbi masajlar, bölgesel incelme ve selülit tedavisi için tercih edilmesinin yanı sıra; bölgesel ağrı gidermek, rahatlamak, cilt sıkılaşmasını sağlamak, cildi daha esnek bir görünüme kavuşturmak, vücudun toksinlerden arınmasını sağlamak, zihinsel ve bedensel yorgunlukları azaltmak ve de kemik yoğunluğunu arttırmak amaçları için de kullanılmaktadır.

Vücut Şekillendirmede Kullanılan Diğer Yöntemler

Operasyon geçirmeden son derece etkili olan yöntemlerle birlikte, çok küçük operasyonlarla yine çok etkili sonuç alınabilecek bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Vücudun yeniden şekillendirilmesini ve fit, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlayan yöntemlerin başında vaser liposuction gelmektedir. Vaser teknolosi sayesinde ultrason dalgalarının kullanılmasını içeren bu yöntem, yağ dokusunun eritilmesini sağlar. İşlem esnasında yağ dokularının etrafında bulunan dokular, alabileceği minumun hasarı almaktadır.

Vaser liposuction yöntemi, genel olarak bel, karın ve bacak bölgelerine uygulanmaktadır. Fazla yağlanmış bölgelerden alınan parçalar, vücudun başka bölgelerinde kullanılabilir. Genellikle alınan yağlar; popo şekillendirmesinde, meme dolgunluğunu arttırmada, bakımlı ve canlı bir tene sahip olunması için yüz ya da el sırtlarında kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflamada kullanılan operasyonlu klasik tekniklere göre, bu tekniğin iyileşme süreci çok daha hızlıdır. Sadece birkaç gün içinde günlük yaşama dönülmektedir.

Sayılan tüm uygulamalardan en iyi sonucu almak için alanında uzman doktorlarla çalışılması ve uygulamarın son teknolojideki tıbbi araçlarla donatılmış sağlık merkezlerini yapılmasına dikkat etmek gerekir. Op. Dr. Evren Helvacı dünya standartlarında sağlık ve estetik hizmeti vermeyi vizyon edinmiş birisi olarak; son teknolojideki tıbbi cihazları, alanının profesyonel isimleriyle hizmet vermekte, tedavi için başvuran herkesin kendisiyle daha barışık ve daha mutlu olmasını sağlamaktadır. Bölgesel zayıflama ya da selülit tedavisi için Türkiye’nin en doğru uzmanlardan birisi Op. Dr. Evren Helvacı olmaktadır.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *