• 641
  • 0

Kaşların yapısı cinsiyete ve kişiye göre farklılıklar göstermektedir. Kaşların yapısı bayanlarda daha kavisli ve ince bir şekle sahiptir. Erkeklerde daha düz ve kalın görünümlüdür. Kaşlar, gözler ve burun ile uyumlu oranlara sahiptir. Ve bu oranlar sayesinde kaşlar, gözler ve burun bir ahenk içerisindedir. Bu oranların düzgün olması yüz hatlarının belirginliğini sağlar. Yapısal olarak veya yaşlanmaya bağlı olarak düşük görünümlü kaşlar kişinin yüz hatlarını bozarak, mutsuz ve yorgun bir görüntü verir. Aynı şekilde dökülen ve hacimsiz kaşlarda yüzünüzde silik görüntüye sebep olur ve yüz hatlarınızın belirginliğini bozar. Kaşlarınızın yüz hatlarınıza orantılı hale getirilmesi etkili bir görüntü kazandırırken, gözleri vurgulayarak bakışların da daha canlı, doğal ve etkileyici olmasına yardımcı olacaktır. Kaşlarınızın zaman içerisinde seyrekleşmesi ve incelmesi de aynaya baktığınızda kendinizi kötü hissetmenize sebep olmaktadır. Kaşlarınızın şekillendirilmesi ve yüzünüze orantılı bir şekilde çizilmesi sanatsal ve özenli bir çalışma ister. Kaş Uygulama seçenekleriyle istediğiniz kaşlara sahip olmanız artık çok kolay ve acısızdır.

Kaş Uygulamaları İle Dolgun Ve Gür Kaşlara Kavuşabilirsiniz

Mikropigmentasyon olarak adlandırılan kaş uygulama seçenekleri sayesinde kaşlarınızın seyrek bölgeleri doğal bir şekilde doldurulur ve kaşlarınız daha dolgun bir görünüme kavuşur. Pigmentasyon işlemleri sırasında sağlığınıza zarar verebilecek herhangi bir madde kullanılmamaktadır ve tamamen doğal ürünler ile uygulamalar gerçekleştirilir. Microblading uygulaması adı altında anılan işlemler sırasında kaşlarınız özel bir kalem aracılıyla ince ince çizilerek, kaşlarınızın seyrek bölgelerinde doğal kıl görünümü oluşturarak tek kullanımlık hijyenik iğneler ile kaş görüntüsü çizilmektedir. Bu sayede çok daha dolgun ve gür görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz. Eğer kaşlarınızda yapısal olarak ya da yaşlanmaya bağlı düşüklük varsa Browlift operasyonu ile kaşlarınızı kaldırabilir ve normal açışına getirerek yüzünüzün orantılarını belirginleştirebilirsiniz. Bu işlemler sayesinde doğal görünümde kaşlara kavuşabilirsiniz.

Kaş Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Eğer seyrek kaşlarınızdan şikayetçiyseniz microblading yöntemi tam size göre. Kaş uygulama tekniği hem sağlıklı hem de doğal görünümlü kaşlar için uygundur. Uygulama sonrasında inanılmaz bir şekilde doğal duran dolgun kaşlara sahip olacaksınız. Uygulama yaklaşık iki saat boyunca sürer. Ve ilk saatinde kaşlarınızın şekli yüzünüze en uygun şekilde çizilerek beğeninize sunulur, onayladığınız takdirde ikinci aşamaya geçilir. Kaş çizimi işlemi için ince ve ayrıntılı bir çalışma yapılır. Daha sonra kaş bölgenize lokal anestezi uygulanır ve böylece uygulama acısız ve rahat geçer. Microblading uygulamasının ikinci saatinde kaşlarınızda ki seyrek bölgelere ve boşluklara tek tek ve ince bir şekilde çizim yapılır. Bu sayede kaşlarınız oldukça doğal bir görünüm eşliğinde dolgunlaşır. Uygulama sırasında kullanılan malzemeler kimyasal içermez ve tamamen bitkisel boyalar kullanılır. Böylece sağlığınıza zarar vermeden gür kaşlara sahip olabilirsiniz. 2 saatlik bir uygulamadan sonra hayallerinizde kaşlara sahip olmanız mümkündür. Browlift operasyonu, bazı estetik ameliyatlar ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Browlift operasyonu kaşlarınızda oluşan sarkmalarda ve düşüklüklerde yapılan uygulama sayesinde kaşlarınızın normal orantıya sahip olması amaçlı uygulanmaktadır. Bu uygulama lokal anestezi yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir ve böylece operasyon sırasında bir şey hissetmezsiniz. Yapılan işlem sırasında saçlarınızın arasından belli bir bölgede uygulama yapılacak alan seçilir. Ve bu bölgeden kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru çekilmesi ve asılması yöntemiyle yapılır. İşlem yapıldıktan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı hissetmezsiniz, günlük hayatınıza ve işlerinize hemen dönebilirsiniz. Kaşların belirginleşmesi ve dolgun hale getirilmesi işleminden sonra kaşlarınızı kaldırırsanız yüzünüz oldukça genç ve dinamik hatlara sahip olacaktır.

Kaş Uygulamaları Zararlı Mıdır?

Yapılan uygulamalar sanatsal nitelikte olmalıdır çünkü kaşınızın yüzünüzle orantısının oldukça estetik olması ve yüz hatlarınızı ortaya çıkarması gerekir. Kaş uygulama teknikleri profesyonel ve aynı zaman yetenekli olmalıdır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha doğal ve sağlığa zarar vermeyen yöntemlerle güzelliğinize güzellik katmanız mümkün. 18 yaşını geçmiş kadın veya erkek, hem estetik açısından hem de görüntü anlamında sağlık problemi bulunan herkes için uygulanabilen bu yöntemler sayesinde istediğiniz kaşlara kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Uygulamalarda kullanılan organik ve bitkiler boyalar sayesinde ve tek kullanımlık, hijyenik iğnelerle sağlık açısından zararlı değildirler. Uygulamayı yaptıracağınız kişi ya da firmayı seçerken iyi araştırma yapmalı ve özen göstermelisiniz. Teknikleri uygulayan kişinin alanında profesyonel ve tecrübeli olması önemlidir. Canınız yanmadan ve kanama olmadan kısa süreli işlemlerle istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz. Sağlığınız herhangi bir zarar içermeyen uygulamalar sayesinde istediğiniz dolgun kaşlara kavuşabilirsiniz üstelik bunu gönül rahatlığıyla ve kısa sürede yapabilirsiniz. İşlemlerin fiyatları yapan kişiye ve firmaya göre değişiklik göstermektedir. Güzellik için harcanan paraya çok denemez, sadece gerekli denebilir. Bunun için aynaya bakıp iç çekmeyin ve bir an önce kaşlarınızı istediğiniz şekle sokmak için bu yöntemleri uygulatın. Sonuçlardan memnun kalacaksınız.

Kaş Uygulama Yöntemleriyle Dolgun Ve Gür Kaşlara Sahip Olmanız Çok Kolay

Kaş uygulama yöntemleri oldukça fazla gelişmektedir. 3D kalıcı makyaj yöntemlerinin gelişimi bayanların hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda sağlıklı yöntemler sayesinde herhangi bir zarar görmüyorlar. Microblading yönteminde kullanılan teknik çok önemlidir ve sanatsal olmalıdır. Çizilen kaşın yüzünüze uygun olması ve yüz hatlarınızı ortaya çıkarması önemlidir. Bu nedenle uygulamayı yaptıracağınız kişinin profesyonel olmasına özen gösterin. İşlem ne kadar özenli ve profesyonel yapılırsa, sonuçlar o kadar doğal ve gerçeğinden ayırt edilemez olacaktır. Estetik kaygılarınız ya da kaşlarınızı bozan sağlık problemleriniz için artık üzülmeyin. Çünkü kaşlarınızı eski dolgun haline getirebileceğiniz kaş uygulama yöntemleri sayesinde artık işiniz çok kolay. Browlift, microblanding gibi uygulamalar sayesinde doğal görünümlü ve dolgun kaşlara sahip olacaksınız. Bu yöntemler profesyonel ellerde uygulandığında sizde hayal ettiğiniz kaşlara kavuşabileceksiniz. Bu yöntemler kaşlarının görünümünü güzelleştirmek, dolgunlaştırmak isteyen ve yüzündeki orantıya önem veren herkes için uygundur. 18 yaşını geçmiş olan herkes gönül rahatlığıyla bu yöntemleri uygulatabilir. Microblading yöntemin kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyum gösterebilmesi için özel olarak hazırlanırlar. Ve kaşlarınızda bulunan boşluklar ve seyrek kısımlar özel, hijyenik ve tek kullanımlık bir kalemle ince ve tek tek çizilir. Böylece işlem bittiğinde sonuçlar inanılmaz derecede doğal görünür ve hayal ettiğiniz dolgun kaşlara kavuşursunuz. Kaşlarınıza adeta sihirli bir dokunuş yapan bu yöntem sayesinde kaşlarınız daha dolgun olacaktır.

Kaş Uygulama Teknikleri Kalıcı mıdır?

Dövmeden farklı olarak 3D kalıcı makyaj teknikleri ömürlük değildir. Profesyonel bir şekilde yapıldığında yaklaşık 6 ay boyunca kalıcılığını koruyacaktır. Cildin bir alt katına özel bir kalemle ince çizimler ile yapılır. Uygulama tekrarlanabilir ve rötuş işlemleri yapılabilir. Profesyonel bir kişi tarafından yapıldığında cildinizde kabuklanma gibi problemler oluşmaz. İşlemden sonraki 24 saat boyunca ıslanmamasına dikkat ederseniz daha sonrasında günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz. Herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem yapıldıktan 1 ay sonra kontrole gitmeniz istenecektir ve kontrol esnasında ufak rötuşlar yapılabilir. Daha sonra size sadece dolgun ve gür görünümlü kaşlarınızın keyfini sürmek kalır. Güzelliğinize güzellik katacak bu teknikler sayesinde kaşlarınız için canınızı sıkmanıza gerek kalmayacak.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *