• 705
  • 0

Vücudunuzdaki her ayrıntıya dikkat ediyorsanız, aynaya baktığınızda vücudunuzda beğenmediğiniz yerlerinizden şikayetçiyseniz ve bu durum sizin hayatınızı olumsuz yönde etkiliyorsa artık üzülmenize gerek yok, bir çözüm var: Estetik Ameliyat! Teknolojinin ilerlemesiyle günümüzde artık pek çok alanda tamamen doğal görünen estetik ameliyatlar yapılmaktadır. Hayatınızı olumsuz etkileyen estetik kaygılarınızın geçmişte kalacağı ve daha özgüvenli, mutlu bir gelecek için estetik ameliyatlar yaptırarak inanılmaz görünümlere kavuşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve tekniklerle acı çekmeden kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabiliyorsunuz. Aynaya baktığınızda kendinizi harika hissedecek ve özgüven dolu günler geçireceksiniz. Hayal ettiğiniz yüze ve vücuda kavuşmanız 2 ila 4 saatlik ameliyatlar kadar uzağınızdadır.

Hayallerinizi Ertelemeyin, İstediğiniz Muhteşem Görünüme Kavuşun

Hayallerinizi ertelemeyin ve istediğiniz vücuda bir an önce kavuşun. Estetik kaygılarınızla dolu ve bu kaygılar yüzünden sosyal çevrenizden ayrı kaldığınız günleri unutun. Yepyeni bir görünümle hayatınıza mutlu bir şekilde devam edebilirsiniz. Estetik ameliyat; sağlıklı bir kişinin kendi isteğine bağlı olarak yapılan ve yüz, vücut estetiğiyle orantılarının daha dinamik ve güzel görünmesini amaçlayan ameliyatlardır. Birbirinden farklı ameliyat çeşitleriyle vücudunuzda estetik açıdan size rahatsızlık veren bölgeleri istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatları, burun estetiği, vücut şekillendirme, post bariatrik cerrahi, karın germe ve genital estetik gibi pek çok estetik ameliyat çeşidi bulunmaktadır. Hayallerinizi süsleyen kalkık, estetik bir burun, gergin bir karın, dik ve orantılı göğüsler ise hayallerinize ulaşmanız artık çok kolay. Eskiden çok zorlu geçen ameliyat süreçleri artık mükemmel ve doğal görünümlü sonuçlarla ve kolayca yapılabiliyor.

Estetik Ameliyatları Nasıl Yapılır, Süreç Nasıl İşler?

Her estetik ameliyat tipinde süreç daha farklı işlemektedir ve her ameliyat farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. İşte bu ameliyatlardan bazılarının süreçleri ve yöntemleri;

Burun Estetiği: Burun estetiği bayanlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyat türlerinden biridir. Estetiğinden memnun olunmayan burnun yüze orantılı şekilde düzeltilmesi için bu ameliyatın tercih edilmesinin yanı sıra burundan nefes almada güçlük çekilmesi durumunda da tercih edilebiliyor. Bu ameliyat sonrasında uzun zamandır hayal ettiğiniz buruna kavuşabilir ve rahat nefes alabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatının yapılabilmesi özel bir zaman olması gerekmez. Yazın veya kışın yapılabilir fakat kişinin tercihine göre değişir. Operasyonun doğru şekilde yapılabilmesi için kemiklerin gelişiminin tamamlanmış olması şarttır. Bu da bayanlarda minimum 16 yaş, erkeklerde ise minimum 17 yaş olarak kabul edilmektedir. Burun estetiğinde öncelikle burnun şeklinin nasıl olacağı ve neler istendiği üzerinde fikir alışverişi yapılarak ameliyat sırasında oluşturulacak şekil belirlenir. Günümüz teknolojisinde bilgisayar üzerinden oluşturulan 3D görüntü sistemleriyle ameliyat olmadan önce oluşacak şekli görmeniz mümkün oluyor. Burun estetiği ameliyatı Rinoplasti adı ile de anılmaktadır ve bu ameliyat genel anestezi altında tamamen uyku halinde yapılmaktadır. Ameliyat sırasında tamamen uyku halinde olunduğu için herhangi bir acı veya ağrı hissedilmiyor. Burun estetiği ameliyatı ortalama 2 ila 3 saat arasında sürerken, kapalı ve açık olarak iki teknikte burun tipine göre uygulanmaktadır. Ameliyatı yapacak olan cerrah öncelikle burun bölgesini ve çevresini hissizleştirir. Daha sonra burnunuzda kesikler açarak burun kıkırdağına ve kemiğine ulaşır. Kıkırdakta ve kemikte yapılacak olan değişikler sayesinde ameliyat öncesi karar verdiğiniz şekil oluşturulur. Bu noktada ameliyat öncesi kararlaştırdığınız şekle göre cerrahınız burnunuzun çok küçük olması durumunda parça ekleyerek, burnunuzun çok büyük olması durumunda burundan parça alarak şekli oluşturur. Burnun şeklinin desteklenmesi ve oluşturulması yine benzer işlemlerle gerçekleştirilir.

Karın Germe: Karın germe estetik ameliyat olarak tamamen karın bölgesinde oluşan sarkık ve bombeli görünümleri düzeltmek ve estetik bir görünüm sağlamak için yapılmaktadır. Algılandığının aksine zayıflatmak veya kilo verdirmek için yapılmaz. Karın germe ameliyatlarında karın bölgesindeki yağ dokuları çıkarılır ve zayıf karın derileri sağlamlaştırılarak fazla olan deriler çıkarılır. Operasyon sonunda daha düz ve estetik görünümlü bir karın bölgeniz olur. Karın germe operasyonlarında kesik atılan kısım iç çamaşırı hizanızın altında kalacak şekilde ayarlanır. Operasyondan sonraki ilk birkaç ay içerisinde kesik izi pembeleşerek daha sonra görünmez bir hal alacaktır. Genellikle karın germe operasyonlarından sonra korse kullanımı tavsiye edilmektedir.

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetiği: Meme büyütme operasyonları doğuştan veya hormonlar yüzünden memelerin normalden küçük olması durumda uygulanan estetik ameliyat çeşididir. Genel olarak göğüslerin içine silikon konularak büyütülme işlemi olarak tanımlanabilir. Memeye yerleştirilen silikonların pek çok çeşidi vardır. Bu noktada estetik cerrahınızın size ve vücudunuza uygun olan silikonu doğru önermesi oldukça önemlidir. Bu ameliyat genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Meme büyütme ameliyatı sırasında oluşan izler 8 ila 12 ay arasında kaybolacaktır. Ameliyattan sonra genelde bir gün süresince hastanede kalınması ve 2 ila 3 gün arası evde kalınması ve ağır fiziksel hareketlerden kaçınılması önerilmektedir. Meme küçültme ameliyatları da göğüslerin vücudun oranına göre fazla büyük olması durumunda yapılan ameliyattır. Operasyon sırasında memede bulunan fazla yağ, dolgunluk veren dokuların bir kısmı alınarak uygulanır. Göğüslerin aşırı büyük olması bayanlarda günlük aktivitelerin yapılmasında zorluklar, kambur durma ve bunun neticesinde sırt ağrılarına sebep olabilmektedir. Bu nedenle böyle estetik bir problemi olan bayanlar için ideal bir estetik ameliyat türüdür. Ameliyat yaklaşık 2 ila 3 saat sürer ve genel anestezi uygulanarak yapılır. Memelerin dikleştirilmesi de büyütme ameliyatları ile birlikte yapılabilmektedir.

Vücut Şekillendirme: Dolgun ve kıvrımlı bir vücut hayalinizse ve güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız vaser liposuction adı verilen yöntemle vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Bu uygulamada özellik karın, bel ve bacak bölgeleri hedef alınarak fazla yağların alınması ve vücudunuzun orantılı hale gelirken, dolgun ve kıvrımlı olması sağlanır. Bu bölgelerden alınan yağlar kalçaların büyütülmesi, popunun dolgunlaştırılması gibi istekleriniz için transfer edilerek operasyon tamamlanabilir. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve 2-3 gün içerisinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Diğer operasyonlara göre daha kolay bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Doktorunuzun tavsiyesiyle ameliyat sonrası uygulama yapılan bölgelerde korse kullanımı gerekebilir.

Muhteşem Görünümlü Bir Yüze Ve Vücuda Sahip Olabilmeniz Artık Çok Kolay

Estetik ameliyat yapacak olan yer ve cerrahı seçerken oldukça özenli davranmanız gerekmektedir. İstediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz için estetik cerrahının tecrübeli ve işinde uzman olması gerekmektedir. Size yapacağı yönlendirmeleri tamamen sizin vücudunuza orantılı ve en iyi görüntüye ulaşabilmeniz amaçlı yapmalıdır. Bu nedenle araştırmalarınızı titizlikle yapmalı ve kaliteli bir firmayla ve profesyonel bir cerrahla çalışmalısınız. Artan doktor tecrübeleri eşliğinde 2000’li yıllardan bu yana oldukça fazla ilgi gören estetik ameliyat türleri artık günümüz teknolojisiyle de doğru ellerde mükemmel sonuçlar veriyor. Mümkünse cerrahınızın daha önce yaptığı işleri görün ve araştırın. Operasyonu yaptıracağınız firmanın tam teçhizat sahibi olup olmadığını görmeniz, daha önceki müşterilerin memnun olup olmadıklarını araştırmanız önemlidir. İşinde profesyonel olan bir cerrahın ellerinde mükemmel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Estetik kaygılarınızdan kurtulun ve daha özgüvenli bir şekilde mutlu bir hayatınız olsun.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *