19042018195625
  • 656
  • 0

İnsanların vücutları yaş ilerledikçe deformasyona uğrar. Özellikle gebelik sürecinde ve sonrasında bebeğinizi emzirme sürecinde memeleriniz deforme olur ve estetiğini kaybedebilirler. Bunun yanı sıra bazı memeler bayanları rahatsız edecek küçüklükte veya büyüklükte olabilir. Göğüslerin büyüklüğü kadınları sağlık açısından çok etkilemektedir. Göğüslerin aşırı büyük olması meme altlarında sıcak havalarda özellikle yaz aylarında pişikler oluşmasına sebep olmaktadır. Göğüslerin aşırı büyük olması ağır olmalarına ve bu nedenle sırt ağrıları şikayetlerine sebep olmaktadır. Bu ve bunun gibi şikayetlerle kliniklere başvuran kadınların sayısı oldukça fazladır. Memelerde deformasyonları gidermek için meme estetiği ameliyatları yapılmaktadır. Ayrıca büyük memeleri küçültme operasyonları da kliniklerde kolaylıkla uygulanmaktadır. Göğüslerde uygulanan ameliyatlar küçük ve asimetrik yapılı göğüsler içinde uygulanmaktadır. Estetik olarak sizi rahatsız eden ve dış görünümünüzü olumsuz yönde etkileyen göğüslerinizi istediğiniz forma sokabilmeniz artık çok kolay. Günümüzde sıklıkla uygulanan meme büyütme Op Dr Evren Helvacı güvencesi ile tercih edilmektedir. Klinik tarafından size verilen destek ve alacağınız sonuçlardaki memnuniyet önemlidir.

Meme Büyütme Operasyonlarının Yapılışı

Meme büyütme operasyonu öncesinde kadınların endişe duydukları ve merak ettikleri soruları doktorlarına sormaları ve bilgi sahibi olmak istemeleri çok normaldir. Meme büyütme ameliyatları sırasında vücudun yağlı bölgelerinden alınan yağlar memelere enjekte edilebilir. Böylelikle istenen büyüklük sağlanır. İstenen estetik görünüm ve göğüslerin dikleşebilmesi sağlanarak yapılan bir operasyon şeklidir. Diğer bir operasyon şeklide memelere uygulanan protezlerle yapılır. Protez göğüs bölgenizin genişliği, memenin yüksekliği ve deri dokusunun yapısına göre seçilir. Protezin yerleştirileceği bölge derinin kalınlığı, memenin sarkma şekli ve oranı ayrıca yapısına göre yapılmaktadır. Operasyon öncesi doktorlarınızı iyi araştırmalı ve operasyonunuzun en başarılı şekilde yapılacağına güvendiğiniz uzman bir doktor ile yola çıkmalısınız.  Sizin için yapılacak meme büyütme Op Dr Evren Helvacı ve ekibi tarafından en doğru şekilde tespit edildikten sonra uzman ekipleri ile uygulanacak olup en başarılı ameliyat sonuçlarını almanızı sağlayacaktır.

Meme Protezleri Şekilleri ve Yerleştirilmesi

Meme kısmına yerleştirilecek olan protezlerin büyüklüğü operasyon öncesi karşılıklı fikir alıverişi yapılarak belirlenir. Genel olarak vücut yapınıza uygun büyüklük ve sütyen ölçüsü tespit edilerek ölçülere karar verilmektedir. İstenilen boyutlar aşırı büyük ve orantısız olmamalıdır. Yapılan analizler ve vücut oranına göre büyüklüğün tespit edilmesi estetik açıdan oldukça önemlidir. Meme büyütme Op Dr Evren Helvacı tarafından doğru yönlendirmelerle yapılan bir operasyon olup, kaliteli ve estetik anlayışı yüksek bir hizmet sunulmaktadır. Yanlış yönlendirmeler ve ticari kazançların ön planda tutulduğu bir hizmet anlayışı ile ortaya çıkan sonuçlar çok kötü durumlara sebep olabilir. Memenin uç kısmının dolgun olmasının tercih edildiği durumlarda yuvarlak olarak üretilen meme protezleri kullanılmakta olup, doğal formda büyütülme istendiği durumlarda damla veya anatomik olarak da bilinen protez şekli kullanılmaktadır. Protezlerin hepsi silikondan yapılmaktadır. Bu protezlerin ortak özelliğidir. Protezlerin içlerindeki dolgu maddesi ise değişiklik gösterebilmektedir. Tuzlu su dolgulu veya katı dolgulu olabilir ya da her ikisinin karışımı olan protezler doktorunuzun size özel olan tavsiyesi ile seçilmektedir. Protezlerin dış yapıları ise düz veya pürtüklü olarak ikiye ayrılabilmektedir. Meme protezlerinin yerleştirme bölgeleri zar ve kas altı ayrıca meme altı doku katmanlarıdır.  Ayrıca yarı kas ve yarı meme altı bölgelerine yerleştirilmektedir. Protezlerin yerleştirildiği bölgeler kesi bölgeleri olarak adlandırılmaktadır. Operasyon sırasında en önemli şey protezin yerleştirildiği bölgenin doğru seçilmesidir. Bu durum protez yerleştirilirken meme bölgesinde bulunan dokulara zarar verilmeden operasyonun tamamlanmasını sağlar. Meme büyütme Op Dr Evren Helvacı ayrıcalığı ile gerçekleşir bunun sonucunda hiçbir olumsuz etki olmadan başarılı bir operasyon geçirmeniz mümkün olacaktır.

Meme Büyütme Yağ Doku İle Nasıl Yapılır?

Bu uygulama memeler arasındaki boyut ve şekil farklılığında uygulanmaktadır. Vücudun uygun görülen yerlerinden alınan yağ dokuları memeye enjekte edilerek uygulanır. Meme dokusu çok hassas olduğu için yağ doku uygulanması belli durumlarda nadir olarak uygulanan bir ameliyattır. Tek seans uygulama ile gerçekleştirilemeyen yağ doku uygulaması sonrası deformasyon gerçekleşebilmektedir.

Meme Büyütme Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan meme büyütme operasyonu sonrasında vücut yapınıza en uygun göğüs şekline kavuşmanız mümkün olacaktır. Operasyon genel anestezi uygulanarak 1 veya en fazla 2 saatlik zaman dilimi içersinde gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası kadınlar psikolojik olarak çok rahatlayacak ve kendilerine olan güvenlerine kavuşacaklardır. Ameliyat sonrası en fazla bir hafta içerisinde normal yaşantınıza dönmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında 6 hafta düzenli bir şekilde medikal bir sütyen kullanmanız ve yüz üstü yatmanız doktorunuz tarafından önerilecektir. Ayrıca bu süreçte spor yapmanızın da operasyon sonrası geçireceğiniz iyileşme sürecine faydalı olacaktır.  Memelerde görülebilecek şişlikler geçici olduğu için endişe edilecek bir durum teşkil etmemektedir. Ameliyat sonrası 1 gün klinikte kalmanız yeterli olacaktır. Memelerin tam şekillenmesi için belli bir süreç geçmesi gerekmektedir. Bu süreç 3 ve 6 aylık bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süreç sonunda memeler istenen forma girmiş olacaktır. Ameliyat sonrası bebek emzirilebilir, protezin süt kanallarına vereceği hiçbir zarar yoktur. Normal bir şekilde bebeğinizi emzirerek büyütmeniz mümkün olmaktadır.  Meme büyütme Op Dr Evren Helvacı  ve ekibi ile uygulanarak kadınların özgüvenlerini kazanmaları ve estetik görüntülere kavuşmalarını sağlamaktadır.

Meme Büyütme Sonrası Kanser Veya Diğer Hastalıkların Riski Nedir?

10 yıl öncesine kadar sadece kanser sonrası meme şekillendirmede kullanılan silikonlar, yapılan bilimsel araştırmalar ve klinik çalışmalar sonunda herhangi bir hastalığa sebep olmadığı kanıtlanarak estetik ameliyatlarda güvenle kullanılması sağlanmıştır. Her operasyonda olduğu gibi meme büyütme operasyonları sonrasında çok azda olsa olası risk vardır. Fakat bu riskler kesinlikle bir hastalığa ve kansere sebep olmazlar. Bu riskleri ortadan kaldıran tetkikler ameliyat öncesi ve ameliyattan sonrası izlenen kontrol sürecinde ortadan kaldırılmaktadır. Sürekli tedavi gördüğünüz ciddi bir hastalığınız yoksa bu estetik ameliyatı yaptırabilirsiniz. Görsel ve estetik bozuklukları gidermek için herhangi bir tedavi süreci olmayan kadınlar operasyon yaptırabilirler. Ciddi metabolik ve solunumsal hastalıkları mevcut olmayan ve meme kanseri tedavi süreci bitmiş olan her kadın bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilmektedir. Operasyonun yapılması için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sağlıklı olan her kadın isteğe göre meme büyütme operasyonu yaptırabilir. Meme büyütme Op Dr Evren Helvacı ve ekibi ile profesyonel cerrahlar tarafından bütün ön tetkikler yapılarak uygulanan operasyonlarla sizleri istediğiniz harika, estetik görümle buluşturmaktadır. Doktorunuzla iletişiminizin iyi olması ve muayenelerinizi aksatmamanız sizi istediğiniz sonuca daha çabuk ulaştıracaktır. Operasyon öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyarak iyileşme sürecini kısaltabilir ve istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Meme büyütme operasyonları yoğun ağrılar çekmenize gerek olmadan, kısa sürede günlük hayatın rutinine dönebileceğiniz profesyonel operasyonlarla yapılmaktadır. Bu kadar kısa sürede ve acı çekmeden istediğiniz göğüslere ulaşmanız mümkün. Estetik olarak sizi rahatsız eden ve hayatınızı olumsuz yönde etkileyen, fiziksel kusur olarak görüp sosyal yaşamınızı etkileyen her türlü görsel zevkiniz için birçok yöntem ile istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilirsiniz. Günümüz teknolojisiyle ve gelişen teknikler sayesinde acı çekmeden ve hızlı bir şekilde aynaya bakmaya doyamayacağınız bir vücuda kavuşabilirsiniz. Aynaya baktığınızda kendinizi daha iyi hissedebilmek için bir an önce estetik ameliyatınızı Op Dr Evren Helvacı güvencesiyle yaptırın.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *