Meme Estetiği Uygulamaları

Meme Büyütme Hakkında Merak Edilenler
Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı için Blanc Clinic yanınızda. Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Küçültme
Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı işlemleri Blanc Clinic'te. Meme küçültme operasyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

meme dikleştirme ve göğüs büyütme
Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı işlemleri Blanc Clinic'te. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Küçültme İşlemi
Jinekomasti

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı olarak bilinen jinekomasti ameliyatı hakkında Blanc Clinic kalitesiyle detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Estetiği Hakkında

Meme estetiği kişinin sağlığına ve görünümünün normal ölçülerde olması için yapılır. Meme estetiği yaptırmak isteyen kişi en iyi sonuç için doktorunu iyi seçmelidir. Göğüs küçültme için hangi doktora gidilir gibi detaylı araştırma yapılması şarttır.

Meme estetiği yaptıracak kişi ameliyattan önce göğüs hastalıkları konusunda muayene edilmesi gerekir. Herhangi bir sorun yaşanması durumunun önüne geçilir. Ameliyat öncesinde dikkate alınan faktörler şu şekildedir.

· Meme başının köprücük kemiği ile var olan uzaklığı

· Meme başının memenin altında yer alan kıvrımıyla uzaklığı

· Memenin yağ bezi ve meme bezi oranı

· Derinin yapısı

Yukarıda sayılan faktörler incelenerek işlem yapılır.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı kişinin isteğine göre yapılan bir şeydir. İstediği görüntüye sahip olmak isteyen kişinin aklındaki ölçü ve şekli belirleyerek işlem yaptırabilir. Doktora başvurması durumunda gerekli incelemeler yapılarak kişiye en uygun şekilde işlem yapılır.

Meme büyütme ameliyatı yaptıracak kişiler öncesinde ve sonrasında bazı dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Öncesinde genel olarak beslenme şekline ve ilaç kullanımı hakkında değişiklikler yaşanır. Sonrasında yine aynı şekilde beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. İstirahat etme şekli önemlidir. Sütyen kullanılacaksa eğer nasıl sütyen kullanılması gerektiği noktasında dikkatli olmak gerekmektedir.

Meme ameliyatı yaptıracak kişiler göğüs estetiği fiyatı 2020 hakkında araştırma yaparak uygun kalitede bir yer bulabilirler.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı sağlık ve estetiksel nedenlere bağlı olarak gerçekleşir. Memenin büyük olması kişinin yaşam kalitesini etkilemektedir. Bu durumun önüne geçmek için meme ameliyatı yapılmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler beslenme şeklinin ameliyat öncesine göre planlanması, kanı sulandıracak ilaçların kesilmesi ve doktorun değerlendirmesine göre eğer varsa kullanılmakta olan ilaçların kullanımının durdurulması gerekir. Bunun yanında genel bir göğüs kontrolünden geçilmesi gerekir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında kişi rahat şekilde dinlenmeli, meme ameliyatı izi iyileşmesi için onu uygun beslenmesi gerekmektedir.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında doktor yapılması gerekenler kişiye anlatarak onu uygun davranmasını ister. Bundan kaynaklı olarak doktor seçimine dikkat edilmesi elzem bir konudur.

Meme Estetiği İle Kanser İlişkisi Nedir?

Meme estetiği olunması durumunda kanser olma durumunun yaşanması ile ilgili söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentiler gerçeği yansıtmaz. Bu durum genel olarak meme küçültme işlemi için söylenilir. Aksine memeden doku ve yağ kitlesi alındığı için kanser gerçekleşme riski azalır.

Memeden doku çıkarılmaktadır. Bu doku gerekli incelemelerden geçerek kanser hücreleri bulunup bulunmadığı tespit edilir. Bu sayede eğer kanser hücresi varsa ameliyat gerçekleşmeden önce tespit edilir ve gerekli müdahaleler yapılır. Bu durum işlemi yaptıracak kişi için oldukça olumlu bir durumdur.