Meme Estetiği Uygulamaları

Meme Büyütme Hakkında Merak Edilenler
Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı için Evren Helvacı Klinik yanınızda. Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Küçültme
Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı işlemleri Evren Helvacı Klinik'te. Meme küçültme operasyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

meme dikleştirme ve göğüs büyütme
Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı işlemleri Evren Helvacı Klinik'te. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Küçültme İşlemi
Jinekomasti

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı olarak bilinen jinekomasti ameliyatı hakkında Evren Helvacı Klinik kalitesiyle detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Estetiği Nedir ?

Meme estetiği kişinin sağlığına ve görünümünün normal ölçülerde olması için yapılır. Meme estetiği yaptırmak isteyen kişi en iyi sonuç için doktorunu iyi seçmelidir. Göğüs küçültme için hangi doktora gidilir gibi detaylı araştırmalar yapılması şarttır.

Meme estetiği yaptıracak kişi ameliyattan önce göğüs hastalıkları konusunda muayene edilmesi gerekir. Herhangi bir sorun yaşanması durumunun önüne geçilir. 

Meme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır ?

Göğüslerin boyutu ve şekli kadınları psikolojik olarak etkileyebilir. Özellikle kadınların özgüvenlerini ve yaşam kalitelerini arttırmak için tercih ettiği meme estetiğinin çeşitli sebepleri vardır. Bunlar; 

 • Aşırı küçük göğüsler 
 • Aşırı büyük göğüsler
 • Asimetrik formda göğüsler
 • Sarkık formda göğüsler

Ameliyat Öncesinde Dikkate Alınan Faktörler

 • Meme başının köprücük kemiği ile var olan uzaklığı
 • Meme başının memenin altında yer alan kıvrımıyla uzaklığı
 • Memenin yağ bezi ve meme bezi oranı
 • Derinin yapısı

Yukarıda sayılan faktörler incelenerek işlem yapılır.

Meme Estetiği Uygulamaları

 • Meme Büyütme 
 • Meme Küçültme 
 • Meme Dikleştirme 
 • Jinekomasti

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı kişinin isteğine göre yapılan bir şeydir. İstediği görüntüye sahip olmak isteyen kişinin aklındaki ölçü ve şekli belirleyerek işlem yaptırabilir. Doktora başvurması durumunda gerekli incelemeler yapılarak kişiye en uygun şekilde işlem yapılır.

Meme büyütme ameliyatı yaptıracak kişiler öncesinde ve sonrasında bazı dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Öncesinde genel olarak beslenme şekline ve ilaç kullanımı hakkında değişiklikler yaşanır. Sonrasında yine aynı şekilde beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. İstirahat etme şekli önemlidir. Sütyen kullanılacaksa eğer nasıl sütyen kullanılması gerektiği noktasında dikkatli olmak gerekmektedir.

Meme ameliyatı yaptıracak kişiler göğüs estetiği fiyatı 2021 hakkında araştırma yaparak uygun kalitede bir yer bulabilirler.

Meme Büyütme Ameliyatı Yapılan Durumlar

Aşırı kilo verme sonucu bazen göğüslerde sarkma ve küçülme görülebilmektedir, bu durumu yaşayan kadınlar meme büyütme estetiğine başvurabilirler. Aynı zamanda genetik açıdan küçük göğüs yapısına sahip olan ve meme dokusunun bir kısmının alınması veya tamamının alınması durumuna sahip olan kadınlar da meme büyütme ameliyatını tercih edebilirler. 

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı sağlık ve estetiksel nedenlere bağlı olarak gerçekleşir. Memenin büyük olması kişinin yaşam kalitesini etkilemektedir. Bu durumun önüne geçmek için meme ameliyatı yapılmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler beslenme şeklinin ameliyat öncesine göre planlanması, kanı sulandıracak ilaçların kesilmesi ve doktorun değerlendirmesine göre eğer varsa kullanılmakta olan ilaçların kullanımının durdurulması gerekir. Bunun yanında genel bir göğüs kontrolünden geçilmesi gerekir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında kişi rahat şekilde dinlenmeli, meme ameliyatı izi iyileşmesi için onu uygun beslenmesi gerekmektedir.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında doktor yapılması gerekenler kişiye anlatarak onu uygun davranmasını ister. Bundan kaynaklı olarak doktor seçimine dikkat edilmesi elzem bir konudur.

Meme Küçültme Ameliyatı Yapılan Durumlar

 • Göğüslerin vücuda göre büyük durması 
 • Göğüs büyüklüğü nedeni ile sırt ve boyunda ağrı olması 
 • Genetik nedenlerden dolayı göğüs ölçülerinin aşırı büyük olması gibi durumlarda meme küçültme ameliyatına başvurulabilir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı özellikle estetik kaygı nedeni ile yaptırılan operasyonlardan biridir. Çeşitli nedenlerden dolayı sarkan göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı tercih edilir. Doğru ve sorunsuz bir operasyon için araştırma yaparak en iyi doktoru tercih etmelisiniz. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılan Durumlar

Yaşın ilerlemesi ile birlikte göğüslerde de sarkma meydana gelmesi, çabuk kilo verme ve kilo alma gibi durumlarda göğüslerde sarkma oluşması, doğum yapılması durumunda meydana gelen sarkmalar, uzun emzirme dönemi nedeni ile yaşanan meme sarkması gibi durumlarda meme dikleştirme ameliyatı sorunlarınızın çözümü olacaktır. 

Jinekomasti

Genetik nedenler ve hormon bozukluklarının da meydana getirdiği erkeklerde meme büyümesi jinekomasti operasyonu ile son bulabilmektedir. Aşırı kilo alınması, meme dokusunun büyümesi, genetik olarak göğüsün büyük olması ve hormon bozuklukları nedenleri ile erkeklerde büyük göğüsler meydana gelebilmektedir.

Meme Estetiği İle Kanser İlişkisi Nedir?

Meme estetiği olunması durumunda kanser olma durumunun yaşanması ile ilgili söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentiler gerçeği yansıtmaz. Bu durum genel olarak meme küçültme işlemi için söylenilir. Aksine memeden doku ve yağ kitlesi alındığı için kanser gerçekleşme riski azalır.

Memeden doku çıkarılmaktadır. Bu doku gerekli incelemelerden geçerek kanser hücreleri bulunup bulunmadığı tespit edilir. Bu sayede eğer kanser hücresi varsa ameliyat gerçekleşmeden önce tespit edilir ve gerekli müdahaleler yapılır. Bu durum işlemi yaptıracak kişi için oldukça olumlu bir durumdur.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı