• 20 October 2022
  • 470
  • 0

Kadınların güzellik algısını en önemli seviyede etkileyen etmenlerden birisi de göğüslerinin güzellik seviyesidir. Göğsün güzel olması kadınları hem psikolojik olarak hem de özgüven olarak etkiler. Göğüslerinin güzel gözükmediğini düşünen insanlar, estetik bakımdan kendilerini iyi hissetmeyecek ve toplum içinde özgüven sorunu yaşayacaktır. Bu psikolojik sorunlarla beraber göğüs üzerinde yapılan operasyonlar da artış göstermektedir. Meme küçültme operasyonları, göğsün büyük olduğu zamanlarda tercih edilen meme operasyonlarındandır. Ayrıca bu operasyonların yapılış sebebi yalnızca psikolojik olarak yaşanan rahatsızlıklardan dolayı değildir. Göğüsleri normalden daha büyük olan kadınlar boyun ve sırt bölgesinde ağrılar, pişikler ve omuz düşüklüğü gibi sağlık sorunları yaşamaktadır. Bu sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması ve kişinin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için de meme küçültme operasyonları uygulanmaktadır.

Meme küçültme operasyonu, göğüs boyutu normalden daha büyük seviyede olan tüm kişilere uygulanabilmektedir. Bu büyüklüğe sahip olan ve bu durum sonucunda psikolojik ya da fiziki sorun yaşayan kişiler bu operasyon şeklini tedavi bazlı kullanabilirler.

 

Meme Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme küçültme operasyonunun yapılması için ilgili cerrahın hastayı incelemesi gerekmektedir. Bu değerlendirme sonrasında uygulanacak tedavi yöntemi belirlenerek en sağlıklı planlama ile tedaviye başlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi belirlenirken hastanın cilt yapısı, meme dokusu, meme boyutu ve meme başının meme katlantına nazaran konumu gibi etkenler incelenir. Bu gibi etkenler sonrasında ise tedaviye başlanır.

Belirlenen tedavi kapsamında hastanın göğsünden belli bir miktar doku kesilir ve ayrılır. Bu doku kesilirken hastanın fiziksel görünümü de ele alınır ve estetik bir görüntü oluşturulmasına özen gösterilir. Gerekli görüldüğü zamanlarda hastanın göğsüne farklı estetik eklentilerde de bulunulur. Meme küçültme operasyonu yapılırken hastanın süt kanallarında herhangi bir zararın oluşmamasına dikkat edilir. Tüm bu işlemler sonrasında iyileşmenin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için doktor tarafından göğüs bölgesine birkaç işlem daha uygulanabilir.

Bu kapsamda kadınlar göğüslerini yaptırarak çok daha küçük boyutlarda normal göğüslere sahip olabilirler. Daha fazla bilgi için site üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *