meme-silikon-ameliyati
  • 1
  • 0

Meme ameliyatı olarak kişiler istedikleri görüneme sahip olabilirler. Meme silikon ameliyatı gerçekleşmesi son yıllarda artış göstermiştir. Kişiler hoşuna gitmeyen meme görüntüsü karşısında silikonlu göğüs modelleri araştırması yaparak ameliyatı gerçekleştirmek isteyebilir.

Meme ameliyatı olacaklar nasıl bir şey istedikleri karşısında kendilerini ikna etmelidir. Daha sonra bu durumu doktoruyla görüşerek mümkün olup olmayacağı konuşulmalıdır. Doktor, ameliyat olacak kişiyle çalışmalar yaparak en doğru kararı kişi için belirler.

Silikon Ameliyatı Nasıl?

Göğüslerine silikon taktırmak isteyen kişiler emin olmalıdır. Daha sonra meme silikon ameliyatı olmalıdır. İlk olarak nasıl bir silikon ameliyatı olacağına karar verilir. Daha sonra ameliyat olacak kişi işlemden önce çeşitli kontrollerden geçer. Kontroller ameliyatın gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Engel olacak bir durum varsa önceden önlem alınmış olunur.

Ameliyat işlemi 1 saat ile 2 saat arası kadar sürebilir. Ameliyat sonrası kişinin muayenesi yapılır. Herhangi bir sorun olmadığı belirlendikten sonra hasta 1 gün içinde taburcu edilir. İlk banyo işlemi 3 gün sonra gerçekleşir. Biraz zaman geçtikten sonra kişinin talebine göre erken ya da geç olabilecek şekilde kontrole çağrılır. Kolay bir işe sahipse 3 günden sonra işi başı yapılır. Ağır işi varsa bir süre daha ara vermesi gerekir. 1 ay sonra tekrardan kontrol yapılarak kişi normal hayatına dönebilir.

Ameliyat olacak kişiler silikon ameliyatı fiyatları konusunda iletişime geçerek anında haberdar olabilirler.

Silikon Protez Nedir?

Meme büyütme ameliyatında meme silikon ameliyatı yapılır. Silikon protezlerde büyüklük ve şekil olarak seçenekler vardır. Bu kişiye uygun olarak belirlenir. Silikon protez için kişinin fiziksel özellikleri önemlidir. Herkes zevkine göre büyüklük seçemez. Vücuda uygun olan büyüklük seçilir. Bu kişinin sağlığı için son derece önemlidir.

Memeler asimetrik durumlar vardır. Bu nedenle memelerin biri küçük biri büyüktür. Bu bazı kişilerde kolaylıkla gözlenebileceği gibi bazı kişilerde de dikkatle incelenmesi gerekir. Asimetrik durumdan kaynaklı olarak silikon protez yapılırken farklı ölçülerde ve farklı şekillerde protez uygulanır. Bu sayede memenin büyüme işlemi gerçekleştiği gibi eşit bir görünüme sahip olması da gerçekleşmiştir.

Ameliyat Sonrasında Nasıl Sütyen Kullanılmalı

Silikon ameliyatı sonrası şişlik görülebilir. Bundan kaynaklı olarak sütyen seçimi önemlidir. Genel olarak meme silikon ameliyatı olanlar sporcu sütyeni tercih edilir. Sütyenin nasıl giyileceği doktorun kişiye göre belirleyebileceği gibi genel olarak, üç hafta kadar tam gün, sonraki üç haftada sadece gündüzleri giyilmesi gerekir. Göğüslerin şeklinde önemli etkisi olur.

Sütyen giymemek isteyen kişiler doktoruna danışmalıdır. Doktor uygun görmesi durumunda kabul edebilir. Kişinin sağlıklı olarak iyileşme sürecini geçirmesi oldukça önemli bir konudur.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *