• 1
  • 0

Kaşlarınız seyrek mi ve bu görüntüsünden hoşlanmıyor musunuz? Son zamanlarda geliştirilen ve yapılan işlem sonrası kaşlarınızı hem dolgun hem de doğal bir görünüme kavuşturacak bir teknik var: microblading! Bu yöntem ile kaşlarınızı dolgun gösterirken doğal görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu yöntem yarı kalıcıdır yani yaptırdıktan sonra 6 ay boyunca kalıcılık sağlar. Microblading dövmeden farklıdır ve doğal bir görünüm sağlar. Kaşlarınız yeniden yapılandırılır ve belirginleşir. Seyrek olan bölgelere ve kaşlarınızın arasında bulunan boşluklar özel kalemi ile tek tek çizgiler çizilerek doğal görünümü sağlanır. İşlem yaklaşık 2 saat boyunca sürer ve sonunda dolgunluğu ile etkili bakışlarınızı ortaya çıkaran doğal görünümlü kaşlarınıza kavuşursunuz. Uygulanan yöntemde tamamen doğal ve bitkisel boyalar kullanılır. Böylece oldukça sağlıklı ve güvenilir bir yöntemdir. Microblanding yöntemini deneyin ve aynaya baktığınızda inanılmaz derece doğal duran dolgun kaşlarınızla etkili bakışlarınızın keyfini çıkarın.

Kaşlar Neden İncelir Ve Seyrekleşir?

Gür ve dolgun kaşlar her zaman imrenilen ve sahip olunmak istenen bir görünümdür. Kaşlar yüz hatlarının belirginleşmesinde ve ifadelerde oldukça önemli bir yere sahiptir. Dolgun kaşlara sahip olmak için birçok yöntemi denemiş ama yine de istediğiniz kaşlara kavuşamamış olabilirsiniz. Öncelikle kaşların incelmesine ve seyrekleşmesine sebep olan etkenler bunlardan bazıları olabilir;

  • Egzama ve sedef gibi kaşıntılı ve kuru cilde sebep olan cilt hastalıkları kaş bölgenizde dökülmelere sebep olabilir. Tiroit hastalığı da kaş dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilir. Vücudunuzda oluşan hastalıklar kaşlarınızın dökülmesine ve seyrekleşmesine neden olabilmektedir.
  • Bağışıklık sisteminizde olan sorunlarda kaşlarınızın dökülmesine sebep olabilir. Günlük hayatın yoğunluğundan ve hızından yaşadığınız stres faktörü de kaşlarda dökülmeye ve seyrekleşmeye sebep olabilir.
  • Kalitesiz kozmetik malzemeleri kaşlarınızı olumsuz yönde etkiler ve cildinizin kalitesini bozabilir. Bunun sonucunda kaşlarınız incelebilir.
  • Yaştan dolayı da kaşlarda incelme oluşabilir. Yaş ilerledikçe kaşlarınız dökülebilir.
  •  Kaşlarınızı aşırı ince aldırmak bir süre sonra kaşlarınızın küsmesine sebep olabilir ve kaşlarınız eskisi kadar gür çıkmayabilir.

Bu ve bunun gibi olumsuzluklar kaşlarınızı inceltip, seyrekleştirebilir. Ama bu olumsuzlukları tersine çevirebilecek ve aynaya baktığınızda kaşlarınızı doğal bir gürlükte ve dolgunlukta görmenizi sağlayan bir yöntem var: Microblading Bu yöntem tamamen organik ve bitkisel boyalarla uygulanır ve bu yüzden sağlığınıza zarar vermeden kaşlarınızın dolgun görünüme kavuşmasını sağlar. Elle yapılan ve kaşlarınızın yüzünüze uygun şekillendirilmesi ile oldukça doğal bir görünüme kavuşursunuz.

Microblading uygulamasıyla kaşlarınızdaki boşluklar ve seyrek kısımlar nakış gibi ince ince işlenecek ve sizde istediğiniz dolgun kaşlara kavuşabileceksiniz. Tamamen organik ve bitkisel boyalar ile uygulanan bu yöntem kalıcı makyaj kategorisinde yer alır fakat kozmetik dövmeye kıyasla yarı kalıcıdır. Bu uygulama sayesinde inanılmaz şekilde doğal ve gerçekçi görünüm verilen ve oldukça ince uçlu iğnelere sahip özel kalemi ile çizilir. Böylece dolgun kaşlarınıza tamamen doğal görünümle sahip olma imkânınız olur. Seyrelmiş kaşlar, ince kaşlar ve kaşlarında oluşan boşlukları doldurmak amaçlı kullanılan en etkili ve doğal görünüme sahip yöntem microblading yöntemidir. İstediğiniz kaşlara kavuşmak için artık microblanding var. Sağlığınıza zarar vermeden ve kısa bir süre içerisinde dolgun ve gür görünümlü kaşlara sahip olacaksınız. Artık aynaya baktığınızda seyrek kaşlarınıza bakıp iç çekmenize gerek yok. Aynaya baktığınızda gür ve dolgun kaşlarınız sayesinde etkili bakışlarınızın tadını çıkarabileceksiniz. Profesyonel ellerde ve işini bilen bir firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Çünkü yüzünüze göre şekil verilen kaşlarınız bir sanat eseri niteliğinde olmalıdır ancak o zaman yöntem işe yarar ve istediğiniz dolgun kaşlar doğal gözükür. Aynı zamanda kullanılan malzemelerin kalitesi ve doğru şekilde tekniğin uygulanması önemlidir. Çünkü teknik doğru uygulandığında kalıcılığı 6 aya kadar uzamaktadır. Araştırmalarınızı iyi yapın ve müşterilerinin güzelliğine önem veren profesyonel bir firmayla çalışın. Uygulama profesyonel olarak yapıldığında gerçek kaşlarınızla ayırt edilemeyecektir ve tamamen doğal görünecektir.

Microblading İşlem Sürecinin Öncesinde Ve Sonrasında Neler Gerçekleşiyor?

Microblading yaptırmaya karar verdiyseniz işlem öncesi kaşınıza hiçbir ürün kullanmamanız oldukça önemlidir. Uygulama yapılmadan önce asit içeren ürünler cildi hassaslaştırabilen özelliğe sahip oldukları için minimum 72 saat önce kullanmayı bırakmalısınız. Aynı zamanda kan inceltici ve sulandırıcı ilaçları da aynı süre boyunca kullanmayın. Hamile olan ve emziren bayanlar, diyabet hastaları için bu uygulama önerilmemektedir. Artık tamamen hazırsınız ve işlem yaptırmak için koltuğa oturduğunuzda öncelikle yüzünüz için ideal kaş şekli çizilecektir. 2 saat sürecek olan microblanding uygulamasının ilk saati kalem ile kaş şeklinin yüzünüzün ölçülerine uygun olması için çizilmesi ve oluşturulması ile geçecektir. Uygulamanın en önemli kısmı bu kısımdır. Bu kısım başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra microblanding işlemi başlar. Kaş bölgenize işlem sırasında rahat olabilmeniz ve acı hissetmemeniz için anestezi kremi uygulanır. Daha sonra önceden kaş şeklinin çizilip, hazırlandığı bölgeye kaş görünümünde tek tek ve ince çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla kalan boyalar kaş bölgenizde birikir. Son olarak kaş bölgesindeki boya temizlenir ve microblading sayesinde dolgun kaşlarınıza kavuşursunuz. Uygulamada kullanılan boyalar tamamen doğal ve bitkiseldir. Sağlık açışından zararsız bir yöntemdir. Sonucunda oluşacağınız doğal görünüm sayesinde kaşlarınızın dolgun görünümü gerçek kaşlarınız gibi olacak aradaki fark ayırt edilemeyecektir.

Microblading İle Kaşlarınız Dolgun Ve Doğal Bir Görünüm Kazansın

Yüzünüzün estetiğini sağlayan ve ifadenizi oluşturan en önemli yerlerinden biri kaşlarınızdır. Kaşlarınızdan memnun olmanız ve aynaya baktığınızda kendinizi bakımlı ve güzel hissedebilmeniz için doğal görünümlü ve dolgun kaşlarınıza microblanding yöntemi ile sahip olabilirsiniz.  Microblading  3D kıl tekniği uygulamasıyla kaşlara özel kalemiyle, bitkisel boyalarla elle uygulanan ve tek tek çizilerek yapılan yarı kalıcı, kaş yoğunlaştırma, efekt ve şekil verme sanatı olarak tamamen doğal bir görünüme sahip dolgun kaşlara sahip olmanıza olanak sağlıyor. Kaşlarınıza zamanında yapılan aşırı müdahaleler ve inceltme işlemleri kaşlarınızın küsmesine ve eskisi gibi gür çıkmamasına sebep olabilir. Ameliyat olmanıza gerek kalmadan dolgun kaşlara sadece 2 saat sonra sahip olmanız mümkün. Doğru yöntemlerle ve kaliteli malzemelerle bu yöntem uygulandığında 6 aya kadar kalıcı olacaktır. Microblading kaş uygulamaları arasında doğal ve dolgun görünüm veren tekniği sayesinde en çok tercih edilen yöntemlerden birisindir. Sonuçlar inanılmaz şekilde doğal görünümlü olur ve çoğu kişi farkı ayırt edemez. Yıllardan beklediğiniz ve ulaşmak istediğiniz kaşlara microblading sayesinde kavuşabilirsiniz. Üstelik bunun için aylarca beklemenize gerek kalmaz. Yaklaşık 2 saatlik bir uygulama sonrasında istediğiniz dolgun kaşlara sahip olacaksınız. Microblading uygulamasının kalıcılığı doğru yapılmasına ve tabi ki uygulanan cilt tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Microblading uygulamasını yapan kişinin alanında uzman olması ve en az beş yıl deneyimi olmasına dikkat ediniz. Uygulamanın kalıcılığı yapan kişinin uzmanlığına göre değişiklik gösterecektir. Kaşlarınız seyreldiği için ya da döküldüğü için üzülmeyin. Eskisi gibi gür ve doğal kaşlara sahip olabileceksiniz. Üstelik buna sağlığınıza zarar vermeden ve tamamen doğal bir görünümle sahip olarak microblading yöntemi sayesinde kavuşacaksınız. Dolgun kaşlarınız sayesinde etkili bakışlarınız olsun.

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *