Piezo Burun Estetiği Nedir ?

Piezo burun estetiği, burnun yumuşak dokularına, burun içi damarlara ve sinirlere zarar vermeden yapılan son teknoloji olanaklar ile uygulanan bir operasyondur. Aynı zamanda ‘’Piezo’’ bu operasyonda kullanılan teknolojik cihazın adıdır. 

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Teknolojinin gelişmesi ile estetik operasyonlarda birçok yeni teknik ortaya çıkmıştır. Yeni teknikler ile birlikte ameliyat süreci ve sonrasında geçirilen süre daha rahat geçmektedir. Piezo burun estetiği operasyonunda ultrasonik dalgalar kullanılarak burun kemiğine istenilen form verilmektedir. Piezo tekniği dışında yapılan burun estetikleri burun kemiği kırılarak gerçekleştirildiği için ameliyat sonrasında yaşanan süreç ağır geçmekte ve şişlikler fazla olmaktadır. Piezo tekniği bu aşamada ameliyat sonrasında yaşanan ağrı, şişlik ve yan etkileri minimuma indirmek için geliştirilen bir teknolojidir. 

Piezo Burun Estetiği Avantajları

 • Piezo burun estetiği ile birlikte nefes almayı engelleyen yapısal problemler de düzeltilir. 
 • Teknolojik bir teknik kullanıldığı için ameliyat sonrası süreç hasta için daha kolay ve acısız geçmektedir. 
 • Normal şartlarda yapılan burun estetiklerinde kırılma işlemi gerçekleştirildiği için operasyon sonrası gözaltlarında şişlik ve morarmalar oluşabiliyor ancak Piezo tekniği ile 1 gün dinlenme süreci sonrasında normal hayata devam edilebilir. 

Kimler Piezo Burun Estetiği Yaptırabilir ?

 • Kemerli buruna sahip olanlar 
 • Geniş burun deliklerine sahip olanlar 
 • Doğuştan burun şekli yamuk olanlar 
 • Nefes almakta zorluk yaşayanlar 
 • Burun ucu geniş veya düşük olanlar 
 • Burnu yüzüne göre çok geniş ve çok küçük olanlar 
 • Estetik algı ile operasyon yaptırmak isteyenler 

Piezo Burun Estetiği Ameliyat Süreci

Operasyon süresi ortalama 1-2 saattir. Burun derisi açılarak, burun kıkırdağı ve kemiği piezo teknolojisi ile şekillendirilir. Ameliyat sonunda nefes almayı engellemeyecek hava kanalları olan küçük silikon splintler ve burun üzerine atel yerleştirilir. 

Piezo Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Piezo burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Dinlenme sürecinde burnun yüksekte kalması için başın bir yastık ile desteklenmesi gerekir. Ameliyat sonra özellikle ilk 1 ay sigara ve alkol kullanımı mutlaka kesilmelidir. Operasyon sonrasında bir süre burunun su ile temas ettirilmemesi tavsiye edilmektedir. Buruna takılan tamponlar yaklaşık 1 hafta sonra çıkarılır. Piezo burun estetiği olan bireyler belirli zamanlarda düzenli olarak doktor kontrolüne giderek daha sağlıklı bir ameliyat sonrası süreç geçirebilirler. 

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo Burun Estetiği fiyatları, yapılacak işleme ve hastanın problemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Net bir fiyat öğrenebilmek için Evren Helvacı Klinik’in deneyimli doktorlarından randevu alarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Piezo Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Piezo Burun Estetiği Sonrası Yüzümde Şişme ve Morarma Olur Mu ?

Piezo burun estetiği işleminde şişme ve morarma minimal düzeyde görülür.

Piezo Burun Estetiği Açık Mı?

Piezo burun estetiği genellikle açık olarak uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası diğer teknikteki operasyonlara kıyasla  süreç daha kolay geçmektedir.

Piezo Burun Estetiği Kalıcı Mı?

Piezo burun estetiği sonrası hasta kalıcı bir görünüm kazanacaktır. Bu durumda hasta doktor ilişkisinin iyi kurulması ve ameliyat öncesi planlamalarının doktor ile net bir şekilde paylaşılması gerekmektedir.

Piezo Burun Estetiği Zararı Var Mıdır?

Piezo burun estetiği  burun içi damarlara ve sinirlere zarar vermeden yapılan son teknoloji olanaklar ile uygulanan bir operasyon olduğu için damarlara, kaslara ve cilde herhangi bir zararı bulanmamaktadır. Ameliyat sonrası hastalar konforlu bir şekilde gündelik yaşantılarına dönebilir.

Piezo Burun Estetiğinde Cilt Kalınlığı Ameliyatı Etkiler Mi ?

Cilt kalınlığı burun ameliyatını etkilemez.

Piezo Burun Ameliyatı Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir ?

Kan sulandırıcı ve bitki çayları kullanılıyorsa 1 hafta önce bırakılması tavsiye edilir. Sigara kullanımında azaltılması yeterli olur.

  Randevu Talebinde Bulunun

  Estetik Cerrahi Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin