İnsan cildi; yaşam şartları, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, çevresel faktörler ve en önemlisi yaşlanmayla birlikte esnekliğini yitirmeye başlar. Bu durum cilt üzerinde kırışıklıklara ve sarkmalara yol açar.

İnsanlar yaşlanmalarına ve diğer etmenlere bağlı olarak daha genç görünmek için bazı yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerden birisi de gençlik aşısıdır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı; zamanla cilt üzerinde oluşan deformasyonun giderilmesi, oluşan kırışıklık ve sarkmaların engellenmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cildin kolajen yapısına yeniden kavuşması için kolajen aşısı yapılmaktadır. 

Cildin kendi yapısı içinde hyalüronik asit bulunmaktadır. Zamanla azalan bu hyalüronik asit yapılan uygulamalarla cilde tekrar kazandırılır. İçeriğinde hiçbir hayvansal madde olmayan %100 Hyalüronik asit cilde iki hafta arayla uygulanarak cildin gençleşmesi sağlanır. Ayrıca yüz gençleştirmek için fransız askılama tekniği de kullanılmaktadır. 

Gençlik Aşısının Amacı Nedir?

Gençlik aşısı yaşın ilerlemesi ile formu bozulan cildin daha genç, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması için yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok bireyin cildinde oluşan güneş lekeleri, kararmalar ve sarkmalardan dolayı oluşan yaşlı görünümün ortadan kalkması ve cildin doğal görünümüne kavuşması için uygulanan bu yöntem bireylerin ciltlerinde bulunan yağ ve nem oranı üzerinden işlem gerçekleştirilmesi ile uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır bu da bireylerin kalıcı bir şekilde yüz yapılarının onarılmasına imkân sağlamaktadır.

Farklı aralıklarla tekrarlanan bu uygulama sayesinde bireyler daha güzel ve canlı bir görünüm elde etme isteklerine çözüm bulmaktadırlar. Gençlik aşısı bireyin cildinde bulunan yağ ve nem oranının dengelenmesi için yapılan farklı uygulamalara verilen genel addır ve cildin nemini arttırarak daha parlak ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla oluşturulan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bireylerin doğal bir yapıya kavuşmalarında yardımcı olan bu uygulama hyalüronik asit, aminoasitler ve bazı minerallerin kullanılması sonucu cildin doğal dengeye kavuşmasını sağlayan bu uygulama cildin ihtiyacı olan inorganik maddelerin temin edilmesi üzerinden ilerleyen bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistem sayesinde cildin daha genç, taze ve parlak olması sağlanırken aynı zamanda cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması da sağlanmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı bireyin daha parlak, genç, pürüzsüz ve canlı bir cilde kavuşmasını sağlamak amacıyla cildin ihtiyacı olan inorganik maddelerin birleşiminden oluşan bir karışımın cilde enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama esnasında cildin ihtiyacı olan bazı mineraller, aminoasitler ve hyalüronik asit bir araya getirilerek dermapen ya da dermaroller olarak adlandırılan ürünler aracılığıyla deri altına uygulanmaktadır. Uygulama esnasında kullanılan dermapen ya da dermaroller olarak adlandırılan cihazlar genel anlamda deri altı uygulaması yapabilen cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Cihazların çalışma prensibi deri üzerinde minik delikler açarak karışımın cilt tarafından emilmesini sağlamaktır. Bu uygulama sayesinde cilt karışımı daha kısa sürede emer ve kısa sürede sonuç elde edilmesini sağlar.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Hyalüronik asit aşısı, cilde parlaklık kazandırırken canlanmasını da sağlar. İnce kırışıklıklar düzelmeye başlar. Alkol ve sigaradan oluşan ya da çevresel faktörler sayesinde cilt üzerinde oluşan akne gibi unsurlar, uygulanan gençlik aşısı sayesinde engellenir.

Gençlik aşısı; yüz, boyun, dekolte, el sırtı bölgelerine uygulanır. Lokal anestezi altında ortalama 10 dakika süren işlemde, hyalüronik asit özel ince uçlu iğnelerle cilt altına enjekte edilir. 2 hafta arayla ortalama 2 ila 4 seans uygulanan tedavi sonrasında, kişi günlük hayatına devam etmektedir.

Cilt Aşısı Öncesi ve Sonrası Uygulamalar Nelerdir?

Cilt aşısı uygulaması yaptırmaya karar veren bireylerin ciltleri öncelikle dezenfekte edilerek temizlenir ve cilt uygulamaya hazır hale getirilir ardından lokal anestezik krem sürülerek bireyin işlem esnasında acı çekmesi engellenir ve uygulamanın daha hızlı gerçekleştirilmesi sağlanır. Dezenfekte ve lokal anestezik kremin uygulanmasından sonra yaklaşık olarak 20 ila 30 dakika aralığında beklenir. Bu süre zarfından cildin lokal anestezik kremi emmesi sağlanır ve bu uygulamanın ardından ameliyatsız cilt aşısı uygulamasına geçilir. Uygulama dermapen aracılığıyla 10- 15 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir ve yaklaşık olarak 15 gün ara ile 4 seans şeklinde uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Yararları

Nem aşısı yaptıranlar, ciltlerinde oluşan etkiyi kısa süreler içinde görmeye başlamaktadır.

 • Yüzdeki ince kırışıklıklar giderilir.
 • Mimik çizgileri azalır.
 • Cilt sıkılaşmaya başlar.
 • Cildin sarkmasını engeller.
 • Cilt yenilenir.
 • Cildin elastikiyeti artmaya başlar.
 • Cilt nemlenir.
 • Cilt parlamaya ve canlanmaya başlar.

H100 Aşısı Fiyatı – Gençlik Aşısı Fiyatları

H100 olarak da adlandırılan gençlik aşısı yoğun şekilde; hyalüronik asit, mannitol, vitamin, mineral ve aminoasit içermektedir. Hyalüronik asitin nem tutma özelliği sayesinde cilt nemlenmeye ve doğal yapısına kavuşmaya başlar.

H100 aşısı fiyatı nedir konusunu araştıran birçok kişi bulunmaktadır. Gençlik aşısının fiyatı çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterir. H100 aşısı fiyatları; kaç seansta uygulandığına, nerede yaptırıldığına, hangi doktorun yaptığına göre değişkenlik göstermektedir.

H100 Aşısı Yaptıranlar

Gençlik aşısı yaptırmak isteyen kişiler, H100 aşısı yaptıranlar yorumları hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedir. Yapılan yorumlarda gençlik aşısının en az 1 yıl etkili olduğu ve kişide gerçekten değişmelere yol açtığı yorumları yapılmaktadır.

H100 aşısı yani gençlik aşısı, 20 yaş üzeri herkese uygulanabilme özelliğine sahiptir. Yan etkisinin olmaması ve aşının bütün yüzü kapsaması, H100 aşısı yorumlarında olumlu sonuçlara olanak tanımaktadır.

Cildin kendi yapısı içinde bulunan Hyalüronik asit kullanılarak yapılan gençlik aşısı, %100 saf olarak kullanıldığından, herhangi bir yan etki göstermediği gibi, cildin ihtiyacı olan kolajen ve Hyalüronik asit tamamlamasını da sağlamaktadır.

H100 Aşısı Kullananlar

İçeriğinin zengin olması, %100 saf Hyalüronik asit kullanılması, H100 aşısı kullananların tereddüt yaşamamasına olanak tanımaktadır. H100 aşısı sayesinde bebek gibi bir cilde sahip olan kişiler, cildin neminin artmasıyla birlikte, cildin canlandığını ve parladığını da görmektedir.

Özellikle cerrahi operasyon geçirmekten korkan ve daha farklı uygulamalar arayan kişiler için oldukça ideal olan H100 aşısı, ciltte oluşan sarkmaları ve kırışıklıkları yok eden medikal bir tedavidir.

Cilt üzerindeki etkisini kısa sürede gösteren H100 aşısı, içeriğinde nükleik asit ve protein olmamasından dolayı da tamamen organiktir. Yaşlanmaya karşı dur demek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yöntem, mineral, aminoasit, Hyalüronik asitten oluşmaktadır.

Genç ciltlerde en fazla iki seansın yeterli olduğu tedavi, orta yaştaki ciltler için ise 2 ya da 3 seansta tedavi sonlandırılabilmektedir. Çok yıpranmış yaşlı ciltler için ise 3 ila 5 seans arasında seanslar uzamaktadır.

Gençlik aşısı için konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile iletişime geçebilir, gençlik aşısı için kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Hayvansal olmayan % 100 saf Hyaluronik  Asit  cildin ihtiyacına göre 2 hafta ara ile 2-4 seans uygulanır.

Cilde parlaklık, canlılık verir. İnce kırışıklıklar açılır. Foto yaşlanma, alkol-sigara ve akne gibi faktörlerden zarar gören ciltlere diğer tedavi yöntemleri ile birlikte tamamlayıcı olarak kullanılır.

3-6 ay aralıklarla (ihtiyaca göre) tekrarlanır

Gençlik Aşısı Uygulama Alanları:

 • Yüz
 • Boyun
 • Dekolte
 • El Sırtı

Uygulama:

Lokal anestezik sürülür. 10 dakika sonra özel-ince iğne ucu ile cilt altı uygulanır. Yaklaşık 10 dakika sürer.  İşlem sonrası günlük aktiviyete devam edilir.

Ayrıca ilgili sayfalarımızdan prp kök hücre tedavisi ve mezoterapi konularına da göz atmak isteyebilirsiniz.  

 

Yazar: Op. Dr. Evren Helvacı

Gençlik Aşısı Sıkça Sorulan Sorular

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır ?

Gençlik aşısı yan etkisi olan bir işlem değildir. 

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır ?

Gençlik aşısı 3-4 seans olarak 2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. 

Gençlik Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürmektedir ?

Gençlik aşısı uygulamasının 6 ayda bir tekrarlanması işlemin korunmasını ve devamlılığını sağlayacaktır. 

Gençlik Aşısı Yaptırmak İçin Yaş Sınırlaması Nedir ?

Gençlik Aşısı 18 yaşından itibaren bütün kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

Gençlik Aşısı Uygulanamayacak Kişiler Kimlerdir ?

Aktif cilt hastalığı olan bireylere gençlik aşısı uygulanamamaktadır. Bununla birlikte hamile ve emziren kadınlara da uygulanamamaktadır. 

Gençlik Aşısı İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Gençlik aşısı işleminin ardından cilt temiz tutulmalıdır. Cildim nemli kalması için krem ve güneş koruyucular kullanılmalıdır. Bununla birlikte bol su içilmesi önerilir. 

Gençlik Aşısı Uygulaması Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Gençlik aşısı etkisini 2. hafta ve 4. hafta aralarında gösterebilmektedir. 

  Randevu Talebinde Bulunun

  Medikal Estetik Hizmetleri

   Bizimle İletişime Geçin